Газета по-надвірнянськи
 

Надвірнянська дитяча музична школа запрошує на творчий звіт і вступні іспити

26 травня 2017, 12:10 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 624 переглядів

Сьогодні наша держава проводить реформу децентралізації, але не все проходить так, як планувалося. Не всі об’єднані територіальні громади мають достатній фінансовий ресурс для утримання закладів освіти, у тому числі і закладів освіти сфери культури. Особливо це стосується шкіл естетичного виховання з індивідуальними формами навчання.

Тому громади пропонують об’єднувати школу естетичного виховання з бібліотекою, клубом, створюючи таким чином «Центр культури» з метою економії коштів на утримання. Такі заходи не можуть не відбиватися на якості навчально-виховного процесу. Перше і головне питання – як вижити в умовах децентралізації, як стати мистецькій школі потрібною і навіть абсолютно необхідною складовою для територіальної громади.

Такі питання турбують сьогодні і колектив Надвірнянської дитячої музичної школи. Хоча, підсумовуючи свою роботу за минулий навчальний рік, можемо з приємністю відзначити – ми попрацювали плідно. Особливою формою утвердження юних талантів є конкурси різного рівня. На цьогорічних  конкурсах від нашої школи брали участь 25 учнів-солістів, які виступили достатньо професійно. Призові місця завоювали: Тетяна Морозова (домра) – І місце; (викладач Типусяк І. В); Микола Дорошенко (баян) – ІІ місце (Буній Т. Л.); Валентина Іваніцька (вокал) – ІІ місце (Сільчук О. О.); Матвій Гринів (ксилофон) – ІІ місце (Мацьків О. М.); Дмитро Яремчук (ксилофон) – ІІ місце (Туєшин О. А.); Вікторія Хомяк (скрипка) – ІІІ місце (Синяк Л.О.); Ярослав Бродович (валторна) – ІІІ місце (Дем’янчук Р. Ф.); Богдан Кіцелюк (гітара) – ІІІ місце (Дем’янчук С. М.); Йордана Дунець (домра) – ІІІ місце (Онуфрійчук І. Ю.); Софія Мельник (цимбали) – ІІІ місце (Римарук О. Д.).

Допомагали нашим солістам вдало виступити концертмейстери школи – Морозова У. М., Грицко Н. І., Дідик О. Я., Возна В. Р., Вірстюк Н. М., Фокіна І. М., Николайчук Р. Г., Петруняк М.І.

Окремої відзнаки заслуговують учениця-піаністка Тоня Іваночко (клас викл. Макось Г. Д., Заслужений працівник культури України). Вона вперше виконала на обласній сцені достатню конкурсну програму, отримавши грамоту за краще виконання п’єси (до слова, у групі вікової категорії Тоні виступали 49 учасників). Це велике досягнення!

На обласній музично-теоретичній олімпіаді 5 квітня в Івано-Франківську учні передвипускних та випускних класів змагались у знаннях із музичної грамоти, слухової роботи, музичної літератури. Як правило, важливим є кожний результат, адже різниця складає у 0,5 бала. Наша школа завжди показує хороші результати і попадає у «десятку» кращих (враховуючи, що в кожній групі як мінімум 20 учасників з різних шкіл області). Цьогорічні досягнення наших дітей такі: Елеонора Банькова і Ольга Стасів – обидві 5-й результат (сольфеджіо); Юлія Йосипенко – 6 результат і відзнака за кращу музичну грамоту; Софія Іванюк та Софія Якубчак – обидві 6-й результат із сольфеджіо.

Найбільше нас потішив випускник Микола Дорошенко, який з музичної літератури завоював призове ІІ місце (викладач Манівчук О. М.). Підготували учнів до обласної олімпіади викладачі-теоретики Семаненко А. М., Манівчук О. М. та Наняк Н.Я. Шкільний оркестр народної музики «Арканець» (керівник Синяк Л.О.) 2 травня достойно виступив і завоював ІІІ місце на обласному фестивалі-конкурсі у Косові.

Найпотужніша перемога трубача Сергія Сіщука (вихованця викладача Богдана Абрата) – І місце на ІІ Всеукраїнському (Х регіональному) конкурсі виконавців на духових та ударних інструментах «Концертино-2017», що проходив у Калуші.

Колектив школи завжди дбає про творче обличчя закладу. З ініціативи дирекції  у місті  проводять яскраві мистецькі заходи за участі учнів та викладачів школи. Особливої уваги заслуговує мистецький захід, започаткований у 2013 році під назвою – свято «Родинні візерунки». Його мета – зацікавити учнів у колективному музикуванні (особливо у родинному колі), а також привернути увагу дітей до занять музикою. 11 березня цей фестиваль мав своє продовження. На сцені районного будинку культури своєю майстерністю чарували слухачів дуети, тріо, квартети та більшого складу ансамблі, сплетені певним ступенем родинності – від рідних, двоюрідних до поєднання різних поколінь. Це дуже вдале започаткування, яке приємне як для самих учнів школи, так і для їх родин.

Яскравим позашкільним заходом стала «Посвята в юні музиканти», проведена 16 грудня торік для учнів-першокласників. Сценарій заступника директора школи Вікторії Возної виявився цікавим, барвистим та змістовним. 85 першокласників урочисто поповнили ряди учнів школи.

Цього року ми також щиро запрошуємо дітей на навчання у Надвірнянську дитячу музичну школу. Тільки в нашому мистецькому навчальному закладі забезпечуємо ґрунтовну початкову музичну освіту, тільки у нас діти зможуть повноцінно розвинути свої природні музичні здібності, тільки у нас вони оволодіють цілим комплексом спеціалізованих навчальних дисциплін, отримавши після цього документ державного зразка.

Просимо батьків не пропустити доброї нагоди для всебічного розвитку своїх дітей і завітати в Надвірнянську дитячу музичну школу 31 травня ц. р. з 10-ї години на вступні іспити.

А ще запрошуємо на творчий звіт школи «Музичний світ дитинства», який відбудеться у суботу, 27 травня,  о 13-й год. у приміщенні районного будинку культури. У програмі свята – виступи колективів школи та окремих виконавців-солістів, вручення свідоцтв цьогорічним випускникам.

Тетяна ВИШПОЛЬСЬКА,

директор Надвірнянської дитячої музичної школи.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!