Газета по-надвірнянськи
 

Шириться коло міст-побратимів Надвірної

26 травня 2017, 12:33 | Рубрика: Співробітництво Версія для друку Версія для друку 3,032 переглядів

Активне міжнародне співробітництво – це один із найпомітніших штрихів у діяльності Надвірнянської міської ради під орудою Зіновія Андрійовича, що засвідчує його проєвропейську далекоглядність і результативність у пошуках і залучення інвестицій.

Як відомо, уже багато років містами-побратимами Надвірної є польський Пруднік та чеський Крнов. Підписаним із ними угодам у найближчому майбутньому мине незабаром 20 років. І це – не просто роки знайомства, а плідна співпраця, що уможливила партнерські взаємовигідні відносини в економічній та соціальній сферах трьох міст.

Тому це ще більше мотивує ініціативного, наполегливого керівника Надвірної надалі поглиблювати транскордонне співробітництво, налагоджуючи корисні Міжнародні зв`язки з іншими Європейськими містами. У другій декаді березня н. р. Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович та прімар (міський голова) м. Шомкута Маре із Румунії Георге Буда підписали Протокол про співпрацю. А вже 15 травня у рамках цього Протоколу румунська делегація на чолі із Георге Буда відвідала наше місто. Закордонні гості ознайомилися з особливостями функціонування у гірській місцевості медицини, культури; оглянули об`єкти спортивної інфраструктури міста, а також Надвірнянську центральну районну лікарню, Прикарпатський військово-спортивний ліцей-інтернат; дитячу художню школу, спорткомплекс «Нафтохімік» профкому ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття»; Музей історії Надвірнянщини, Пнівський замок, Музей нафтопромислів Галичини.

Таким чином вдалося окреслити основні напрямки діяльності, за якими співпрацюватимуть міста, і які у подальшому лягли в основу підписання додатків до Протоколу про співробітництво. Серед цих напрямків виокремлено, зокрема, співпраця з надання технічної допомоги у написанні та реалізації міжнародних транскордонних проектів. Минулого тижня міські голови Надвірної та Шомкута Маре підписали додатки до Протоколу про співробітництво. Сама процедура відбулася за участі представників делегації з Румунії, відповідальних працівників апарату Надвірнянської міської ради, головного лікаря ЦРЛ Сергія Ємельянчука, начальника відділу освіти РДА Степана Северилова, а також лідерів громадських організацій Надвірної. Шість підписаних додатків передбачають співпрацю у галузях медицини, освіти, культури, спорту, підприємництва та спільній реалізації найрізноманітніших проектів.

Зокрема, погоджено взаємно обмінюватися досвідом між сімейними лікарями та медсестрами Румунії й України. Водночас румуни нададуть нам гуманітарну допомогу медичної спеціалізації (техспецоснащення для 10-ти лікарняних палат). Влітку і взимку у Надвірній та Шомкута Маре організовуватимуть табори відпочинку, творчої діяльності і спорту  для школярів.

Налагодження партнерських відносин між нашими містами є дуже важливим кроком, особливо у нинішній час євроінтеграції України, – наголосив Зіновій Андрійович, уточнивши, що така співпраця дозволить перейняти один від одного кращі практики в реалізації різноманітних проектів для розвитку міста. Прімар Георге Буда висловив переконання, що румунська сторона докладе макисмум зусиль для досягнення очікуваних результатів від співпраці із Надвірною.

Без перебільшення, вся громада Надвірної також сподівається на такий позитивний результат.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!