Газета по-надвірнянськи
 

Духовна реабілітація бійців Надвірнянщини у Меджугор’ї – «там, де небо торкається землі»

16 червня 2017, 11:19 | Рубрика: Бійці передової, Благодійність, Духовність Версія для друку Версія для друку 5,083 переглядів

31 травня 14 учасників московсько-української війни з Надвірнянщини відправились у паломницький тур на духовну реабілітацію у Меджугор’є (Республіка Боснія та Герцеговина).

бійці

Поїздка стала можлива завдяки районній програмі про підтримку сімей загиблих і постраждалих під час масових акцій громадського протесту в період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, та інших громадян, які залучалися  і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення.

На черговій 11-й сесії районної ради з ініціативи голови районної ради Івана Гурмака депутати внесли зміни до згаданої програми, передбачивши кошти на духовну та психологічну реабілітацію бійців московсько-української війни. Організував паломницьку поїздку начальник управління соціального захисту населення Надвірнянської РДА Ярослав Гундяк. Групу надвірнянських воїнів очолив голова ГО «Надвірнянське районне об’єднання воїнів АТО» Олег Туєшин «Хмара».

Щорічно до Меджугор’я здійснюють паломництво понад мільйон християн різних конфесій із усього світу. Меджугор`є прославилося у другій половині XX століття явленням Божої Матері. Перше явище явлення Богоматері чотирьом дітям відбулося 24 червня 1981 року. Згодом на місце явищ збиралися тисячі людей, але бачили її тільки шестеро дітей, а для вірян, котрі стояли поруч, вона була невидима. Явлення Діви Марії тривають й досі кожного дня. Лише троє з шести візіонерів можуть Її бачити щоденно, іншим трьом Богородиця являється рідше.

Гостювали вояки у віруючих людей Ненсі і Патріка, а супроводжувала їх дуже позитивна та добра дівчина Валентинка. Під час поїздки наші захисники побували на літургіях та месах, відвідали визначні та священні місця Меджугор`я. Для бійців паломницький тур – це духовна реабілітація після важких місяців, проведених на Східному фронті.

За час перебування у цих святих місцях військові піднялися на гору «Об’явлення», «Крижевац», відвідали водоспад «Кравіце», побували на літургіях та месах, пройшлися по визначних місцях Меджугор’я, почули багато цікавих життєвих історій від жителів спільнот з різних куточків світу. Священнослужителі допомагали краще зрозуміти сутність віри, відповідали на різноманітні питання духовного характеру, проводили сповіді та причастя. Також бійці поспілкувалися з Терезою Гажійовою, котра запевнила, що « небо є з вами і бореться за мир».

Надвірнянські захисники передали місцевим паломникам Меджугор’я подарунки від Надвірнянщини, зокрема книги місцевих авторів, а також посадили дерева з української землі: калину, вишні, туї,  щоб була добра згадка про відвідини паломницького краю.

Про загальну атмосферу в містечку Олег Туєшин та й всі бійці загалом відзначили, що вона стала дуже позитивною, пронизана любов’ю, миром та добротою. Після семи днів, проведених у Меджугор’ї, захисники отримали багато позитивних вражень, відпочили і тілом, і душею, просвітилися духовно та молились за тих, котрі сьогодні на передовій зі зброєю у руках стоять на захисті рідної держави, за мир в Україні та у всьому світі.

Інф. районної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!