Газета по-надвірнянськи
 

Осучаснений образ сільської Берегині

9 червня 2017, 12:29 | Рубрика: Конкурси-Проекти-Форуми Версія для друку Версія для друку 103 переглядів

Сільська жінка… Трудівниця, Берегиня національних традицій, роду, та, котра тримає три кути у хаті, як каже народне прислів’я. Із 1995 року під егідою ООН учасниці Жіночої конференції у Пекіні заснували День сільської жінки, який відзначають 15 жовтня. В Україні проживають 8 мільйонів сільських жінок.

З метою привернення уваги громадськості до проблем сільських жінок, пошуку нових форм роботи з читачами-жінками, популяризації  сільської жінки-трудівниці, подолання стереотипів щодо уявлення про сільську жінку, створення її нового портрету бібліотеки Надвірнянської ЦБС із 1 травня до 15 жовтня 2017 р. реалізовують проект «Сільська жінка: творимо новий портрет».

У його рамках організаційно-методичний відділ ініціював проведення сільськими бібліотеками-філіями соціологічного дослідження «Сільська жінка: реалії та проблеми». Читачі бібліотек – сільські жінки відповіли на питання анкети, висловили свої думки, окреслили проблеми. Згідно з робочим планом проекту проведемо чимало масових заходів-зустрічей з успішними жінками, майстер-класів, засідань за «круглим столом», вшанування матерів тощо.

У Зеленській бібліотеці-філії розпочали проект вечором вшанування багатодітних матерів «У світі все починається з мами», присвятивши його Дню матері. У вступному слові завідувач бібліотеки Надія Осташук наголосила на тому, яке велике значення для кожної дитини має мама, її тепло, турбота, ласка, яку велику роль відіграє її любов і виховання у формуванні особистості. Підкреслила, що особливу шану слід віддати сільським жінкам-матерям, які маючи багато клопотів, ревно піклуються про своїх дітей.

На свято запросили багатодітних матерів, серед яких Надія Дмитрівна Осташук, яка виховує семеро дітей, та Валентина Кіндратюк – мама восьми дітей. Обидві мають звання «Мати-героїня». Чимало теплих слів мовили на їхню адресу ведучі Назарій Осташук і Ліна Кідратюк, їм читали чудові поезії Володимир Осташук, Валя Кіндратюк, Валя Жолобчук, Іра Попович, Євген Кіндратюк, Галя Яремчук, Діана Гуцуляк. Гарного настрою додавали пісні про маму у виконанні Соломії Філюк, Софії Осташук, Христини Кіндратюк, Оксани Клюшти. Захоплення у всіх викликав виступ юної акробатки Софійки Гуцуляк. Від вдячних матерів зі словами подяки за влаштоване свято виступила Надія Осташук і прочитала «Молитву для дітей». На закінчення свята всі виконали для матерів величне «Многая літа».

Проект триває. Сподіваємось розвіяти стереотипи суспільного уявлення про сучасну сільську жінку як таку, котра лише займається тяжкою працею, а представити її як таку, яка по-сучасному живе, мислить, працює, здобуває освіту, стає активнішою в громадському житті і надалі залишається Берегинею роду, родини.

У рамках проекту «Сільська жінка: творимо новий портрет» Білозоринська сільська бібліотека-філія у приміщенні фельдшерсько-акушерського пункту ініціювала зустріч із завідувачем пункту Марією Козак. Вона закінчила Коломийське медичне училище і з тих пір  37 років працює в рідному селі завідувачем ФАПу. Як усі сільські жінки має дім, домашнє господарство, городи, виростила двох синів, має четверо онуків. Сумлінно виконує свої професійні обов`язки,  є Берегинею здоров`я своїх односельчан – як дорослих, так і маленьких. Надає їм долікарську допомогу, здійснює патронаж вагітних і дітей до 1 року, амбулаторний прийом. Завжди привітна, усміхнена, приємна у спілкуванні, у спеку і в холод, у будь-який час вона готова прийти на допомогу, надати пораду, підтримати, розрадити.

Особливо дбає пані Марія про здоров`я жінок. Ось і при зустрічі надала присутнім жінкам поради як дбати про своє здоров`я, уникнути хвороб, захистити себе і свою родину від інфекцій, вірусів. Розповіла, що вільний час проводить у колі дітей, онуків, любить свою роботу і цілком задоволена своїм життям. Завідувач бібліотеки Юлія Пилипчук зробила огляд книг, представлених на тематичній поличці «Здоров’я -  це найкраще багатство».

Марта КУШНЕРЧУК,

провідний методист Надвірнянської ЦРБ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!