9 червня 2017, 12:35 | Рубрика: Новини, Стихія
Версія для друку
15,946 переглядів
7 червня у райдержадміністрації відбулося позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під керівництвом заступника голови РДА Богдана Зеленчука за участі членів комісії, керівників правоохоронних органів, Делятинського селищного голови Петра Якимця.
Причиною скликання цього позачергового засідання комісії стало підтоплення житлових будинків та господарських угідь внаслідок проходження сильної грози.
6 червня о 19-й год. 10 хв. на ПЗЧ ДПРЧ-11 м. Надвірна повідомили про підтоплення житлових будинків у Делятині на вулицях Лесі Українки, Ковпака, Луги та 16 Липня. До місця події прибули МОГ Надвірнянського РВ УДСНС в області І відділення ДПРЧ-11 м. Надвірна УДСНС в області, ДПРП смт. Делятин УДСНС в області. О 19-й год. 55 хв. оголошено «Збір-аварія» для Надвірнянського гарнізону. Встановлено, що внаслідок сильної грози підтоплено: 42 житлових будинки; 6 підвальних приміщень; 5,2 га с/г угідь; 34 криниці; залізнична вітка на перегоні Надвірна-Делятин (50 км та 52 км).
Внаслідок грози тимчасово знеструмлено 140 житлових будинків, з них – 80 у Делятині та 60 – у Заріччі. Затримано рух пасажирського поїзда № 605 Львів – Рахів на 55 хв.
Працівники Надвірнянського РВ УДСНС в області обстежили згадані вулиці та допомогли у викачуванні майже 300 м. куб. води із 4-х підвальних приміщень житлових будинків. Усього до ліквідації наслідків грози задіяли 27 працівників ДСНС та 5 одиниць техніки, 24 місцеві жителі. Травмованих не виявлено.
За результатами доповіді та з урахуванням її обговорення, комісія вирішила: організувати стабільну роботу системи життєзабезпечення, негайного вжиття заходів щодо оперативного реагування на всі загрози й ускладнення, що можуть бути викликані погіршенням погодних умов; забезпечити готовність до застосування наявних сил та засобів для реагування на надзвичайні ситуації; посилити моніторинг обстановки в зоні відповідальності та забезпечити оперативне реагування на загрози, події і надзвичайні ситуації. Спільно з органами виконавчої влади вжити заходів щодо забезпечення оперативного реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з погіршенням погодних умов. У разі ускладнення оперативної обстановки доповідати негайно голові районної райдержадміністрації Олександру Кенізу; провести інструктажі особових складів щодо дотримання заходів безпеки при виконанні завдань за призначенням у складних погодних умовах.
Р.S. Як уточнив Делятинський селищний голова Петро Якимець, це – попередня інформація. Про цілісну картину наслідків стихії можна буде говорити після складання актів обстеження людських осель.
Позавчора, 7 червня, до селищного голови із заявами про затоплення будинків, сільськогосподарських угідь вже звернулися 60 жителів Делятина. Висока червнева вода підтопила і криниці. Того ж дня у селі працювали районні фахівці Держпродспоживслужби. Саме велику масу води Петро Якимець вважає однією з причин підтоплення.
За станом на 8 червня у Делятині продовжували ліквідовувати наслідки стихії й аналізувати об`єми завданих природою збитків.
Наш кор.