Газета по-надвірнянськи
 

Попередити епідемічні ускладнення

9 червня 2017, 12:37 | Рубрика: Стихія Версія для друку Версія для друку 13,638 переглядів

У зв’язку з інтенсивними опадами 6 червня ц. р. затоплено частину криниць індивідуального та загального користування, житлові будинки, підвальні приміщення тощо у смт. Делятин.

Повінь характеризується забрудненням води колодязів і грунту речовинами антропогенного характеру: тверді побутові відходи, екскременти людини у результаті вимивання вмісту туалетів, а також органічними речовинами тваринного походження, гризунами при масовій їх загибелі. Тому із підтопленням помешкань існує ризик виникнення спалахів інфекційних хвороб, отруєння людей, виникнення кишкових інфекцій. Шкідливо користуватися такою водою для побутових цілей (миття рук, полоскання посуду, миття овочів, фруктів) та напування худоби. Після підтоплення колодязі слід обов’язково хлорувати.

Щоб попередити негативний вплив повені, слід дотримуватися певних правил поведінки. Користуйтеся тільки кип’яченою водою, особливо з колодязів, свердловин, які були підтоплені. Категорично заборонено вживати продукти, підтоплені водою. Позбавтеся від них та консервації, залитої водою. Просушіть будинок, проведіть ретельне очищення та дезінфекцію посуду і домашніх речей. Зробіть прибирання та дезінфекцію прилеглої до будинку території. Щоб зменшити попадання забрудненої води в колодязі, додатково насипте землі навколо колодязя, а на оточуючій території зробіть відвідні канавки. Відповідні роботи – довкола погребу. Проведіть відкачування й очистку надвірних туалетів. Для зменшення потрапляння в них води теж додатково присипте піском. У цей період суворо дотримуйтесь правил особистої гігієни.

У разі виникнення ознак інфекційних хвороб (підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, біль у животі, нудота, блювота, пронос, нежить, пожовтіння шкіри, склер очей, висипи на тілі, поява гнійників та інше), терміново звертайтесь за медичною допомогою.

Сподіваємось на спокійне проходження повені, але будьте обережні. Пам’ятайте, що зберегти Ваше здоров’я допоможуть прості правила особистої гігієни.

Мирослава КУРТЯК,

провідний фахівець відділу за дотриманням

санітарного законодавства Держпродспоживслужби.

***

Депутатське звернення щодо обов`язкової допомоги владних структур району для жителів вулиці Богдана Хмельницького у Делятині з подолання наслідків стихії подала 8 червня ц. р. на 13-й сесії районної ради її депутат Тетяна Пришляк.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!