Газета по-надвірнянськи
 

Роман Шухевич – символ змагань та боротьби за свободу і незалежність української нації

30 червня 2017, 13:20 | Рубрика: Нація Версія для друку Версія для друку 398 переглядів

30 червня минає 110-та річниця з дня народження легендарного командира УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича. Все свідоме життя Провідника націоналістів  – це безперервна боротьба за незалежність України. Із безмежним патріотизмом, любов’ю і відданістю служив він українській нації і тому назавжди залишиться Нескореним у пам’яті кожного українця.

Шухевич

Роман Йосипович Шухевич народився 30 червня 1907 року у Львові. Дитинство провів у Краківці на Львівщині. Закінчив Львівську політехніку, після чого відбував військову службу в польській армії. У 1925-му вступив у ряди Української Військової Організації.

У 1930-му одружився з дочкою священика Наталією Березинською, яка народила йому сина Юрія та дочку Марію. Родина Романа Шухевича зазнала жорстоких репресій від радянського режиму. Дружину Наталію з матір’ю Осипою вислали на заслання. Дітей – Юрія (1933 р.н.) та Марію (1940 р.н.) передали до дитячого будинку в Донецьку. Згодом Юрія ув’язнили й він перебував більше 30 років у каторжних комуно-більшовицьких таборах.

У 1943-му у житті Романа Шухевича почався новий етап діяльності як Провідника й Командира національно-визвольної боротьби проти німецьких і російських окупантів. У серпні 1943-го його обрали Головою Бюро Проводу ОУН і призначили Головним командиром УПА.

Під час німецької окупації України Роман Шухевич проживав переважно у лісових повстанських криївках, а від серпня 1944-го із приходом радянської влади – у селах. За наступні п’ять років він змінив величезну кількість місць проживання. Командир найбільшої української партизанської армії загинув під час бойової операції, встановивши того часу рекорд тривалості перебування на посту серед керівників антинацистських та антикомуністичних визвольних рухів Центральної та Східної Європи. 5 березня 1950-го на 43-му році відійшов у вічність у бою з чекістами, віддавши рідній землі своє бурхливе й героїчне життя – командир армії безсмертних Роман Шухевич. Місце поховання Великого Сина свого народу невідоме і досі.

Протягом 7 років очолювана Романом Шухевичем УПА, чисельність якої перевищувала 200 тисяч вояків, була високобоєздатною, дисциплінованою і чітко структурованою армією, яка опиралася винятково на український патріотизм і всенародну підтримку. Про УПА Роман Шухевич казав: «Героїчна боротьба УПА й визвольно-революційного підпілля, – це найбільш героїчна доба в історії України. Знайте, що такої геройської доби не знає історія людства. У тінь пішли прославлені герої Термопілів. На героїзмі УПА й визвольно-революційного підпілля будуть виховуватися нові українські покоління. Боєць УПА й Український революціонер заступить місце мужнього спартанця в історії людства».

Провідник української нації Степан Бандера писав: «Роман Шухевич був із крови й кости борець визвольної справи, тому бачимо його в перших лавах там, де ця боротьба горіла полум’ям. Він – з природного обдарування і покликання – провідник. Тому він цілком природно мобілізував, організував лави численних борців, наснажував їх вірою, завзяттям, жертовністю, ведучи до організованого змагання».

На 12-й позачерговій сесії Надвірнянської районної ради фракція ВО «Свобода»  ініціювала та підтримала звернення про проголошення 2017 року у Надвірнянщині Роком Головного командира УПА Романа Шухевича та звернення районної ради до Президента України щодо видання Указу «Про заходи з відзначення 75-річчя від створення Української повстанської армії».

Вкотре наголошуємо на важливості згаданих пам’ятних дат в історії національно-визвольної боротьби української нації, в якій постать Романа Шухевича та образ українських повстанців  надихає новітніх воїнів московсько-української війни на подвиги в ім’я рідної держави.

Розвиваймо у собі національну свідомість, дух високої моралі, активну громадянську позицію, будьмо гідними нащадками Героїв!

Прес-служба Надвірнянської районної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!