- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Учнівство творчістю славне

Posted By Модератор On 16.06.2017 @ 11:24 In Освіта | No Comments

За доброю традицією наприкінці навчального року Цуцилівський навчально-виховний комплекс збирає велику сільську аудиторію в народному домі «Просвіта» на щорічний звіт. Цьогоріч він відбувся в останню травневу неділю. Односельців зібралося досить багато.

Директор НВК, депутат районної ради Микола Андрейчук виступив із звітом про досягнення та здобутки педагогічного та учнівського колективів за навчальний рік. Наші учні зайняли призові місця у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з математики, географії, історії, німецької мови, української мови, а також у Міжнародних конкурсах: знавців української мови ім. П.Яцика та конкурсі з української мови ім.Т.Шевченка, Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру», Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник». Відрадно, що цьогоріч спортивну гордість НВК поповнили учасники футбольної команди: Микола, Павло і Дмитро Дутчаки, Святослав Щербан, Роман Гордіца, Олег Ткачук та Ігор Присяжнюк. Ці хлопці не тільки обіграли всі районні команди в змаганнях кубка «Ураган», а й стали призерами обласної Золотої Ліги цього кубка. Їхні перші медалі та перехідний кубок запам‘ятаються надовго, адже вони, крім того, виграли для НВК 40000 грн., які використають для поповнення спортивного інвентаря. Микола Юрійович розповів про матеріально-технічну базу НВК, роботу батьківського комітету у вирішенні багатьох питань, про проблеми НВК у фінансово-господарській діяльності та плани їх вирішення. Директор подякував батькам та батьківському комітету, а депутатам районної ради Василеві Андрейчуку та Іванні Савчук, підприємцю Ярославу Щербану вручені подяки за тісну співпрацю та активну  допомогу у зміцненні матеріально-технічної бази навчального закладу.

Велику увагу у НВК приділяють національно-патріотичному вихованню школярів.

Щороку учні НВК до Дня Святого Миколая проводять благодійну акцію «Подаруй дитині подарунок». Зібрані речі (іграшки, замальовки, канцтовари, книжки) старшокласники відвозять у м.Івано-Франківськ, у центр адаптації дітей «Надія» при обласній психоневрологічній лікарні №3.

Учні НВК небайдужі до подій на східних кордонах нашої Батьківщини. Вони взяли активну участь в благодійній акції із збору продуктів для воїнів АТО у грудні, за що нагороджені подякою за участь в акції «Вечорниці для фронту». Також діти писали листи своїм одноліткам зі шкіл прифронтової зони. Вони долучилися до акції, яку проводило учнівське самоврядування району.

Українська земля скроплена потом і кров‘ю наших земляків. Скільки їх полягло, здається, не перелічити. Але ми повинні знати своїх героїв поіменно. Як це зробити?  Та дуже просто: треба багато попрацювати. І ми працюємо в цьому напрямку плідно уже багато років поспіль. Якщо поглянути в минуле, ми побачимо сторінки історії нашого села в подіях та постатях. Тут і «Цуцилівська тривога» І.Кривецького, і «Історія села Цуцилів» В.Маланюка, що  закарбували між сторінками відважних українців, які боронять свою землю від чужинців.

Який він, патріот? З діда-прадіда – мужній, відважний, який палко любить свою землю і готовий життя віддати за те, щоб ніхто не міг порушити наш спокій. Але найкраще діти сприймають живу бесіду, живе слово. Говорячи про героїзм наших односельчан, не забуваємо про воїнів ОУН-УПА, що покояться на сільському меморіальному цвинтарі. «Присяга», що звучить з уст майбутніх захисників України, породжує почуття гордості за юне покоління. Воно зростає на  героїчних прикладах патріотизму наших земляків.

Справді, всі патріоти колись ходили до школи, сиділи за партами, слухали настанови вчителів. Та один урок вони запам‘ятали найкраще з усіх : найдорожче за все на світі – це життя і рідна Батьківщина. Треба берегти не тільки своє життя, а й життя своїх близьких, односельців, не дозволяти нікому посягати на найдорожче. Може, саме тому наша молодь так патріотично спрямована. Вона має в кого вчитися. Цьому підтвердженням була презентація «Літопис слави» про наших односельців, учасників АТО. Один Бог знає, через що їм довелося пройти. Скільки ночей вони не доспали, захищаючи свої позиції. Скільки ще безсонних ночей попереду у наших захисників. Але вони завжди на варті нашого миру і  спокою.

На звіт НВК запросили наших односельчан – учасників АТО Михайла Князюка, Віктора Батога, Руслана Батога, Назара Максим‘юка, Миколу Татарчука. На жаль, через низку обставин, на звітний концерт змогли прийти тільки двоє з них: Віктор Батіг та Микола Татарчук Микола. На знак подяки учні подарували їм квіти. Назар Максим‘юк зараз перебуває у зоні проведення бойових дій, а Михайло Князюк проходить курс лікування та реабілітації.

Світлана Андрейчук, вчитель історії НВК, розповіла про трагічні сторінки українського воїнства. Згадала нашого односельчанина Дмитра Ломея. На концерті була присутня його дружина Надія Василівна із діточками.

Далі концерт продовжили талановиті діти, які своїми співочими мелодійними голосами показали велич і неповторність української пісні.

Цікавою є постановка «Тополі» славетного Кобзаря Тараса Шевченка. Дівчата вклали душу, відобразивши трагічну історію кохання. А ще вдало підібрані костюми постановником Лукей Н.М., вчителем української мови і літератури, перенесли нас у реальну інсценізацію, примусили пережити ще раз нещасливе кохання разом із головною героїнею Буній Юлією.

Ще однією гордістю НВК є  юні акробати Петруняк Діана та Литвак Єлизавета. Диву дивуєшся, як такі тендітні дівчата, які вже неодноразово виступали і на районній сцені, можуть виконувати складні гімнастичні трюки.

Окрасою святкового концерту став виступ директора НВК М.Андрейчука та музичного керівника Д.Кушнерчука. Їхні пісні викликали ностальгію за молодістю. Нагадали ще раз, що ніщо не вічне, вічна тільки музика. І ця музика житиме в серцях наших вихованців, бо вчителі сіють в дитячих сердечках не тільки зерна доброти, вихованості, вони хочуть, щоб діти виросли СПРАВЖНІМИ ЛЮДЬМИ.  Наші  вчительські ряди поповнюють молоді педагоги, які також віддають частинку свого вільного часу на вивчення пісенних творів. Музичний керівник  Д.Кушнерчук вклав багато праці в те, щоб в залі прозвучали пісні на високому рівні у виконанні зведеного хору вчителів, учнів та працівників НВК.

На завершення творчого звіту директор НВК подякував всьому педагогічному колективу за плідну і творчу працю на освітянській ниві. Частий гість шкільних виховних заходів о.Володимир Ділета, парох церкви Святого Архистратига Михаїла, підсумовуючи це святкове дійство, захоплено відзначив творчу роботу директора НВК М.Андрейчука, вчителів та всіх працівників НВК не тільки у навчанні, а й у вихованні підростаючого покоління.

Як відгуком на звітний концерт у нашої сільської поетеси К. Демчук народилися такі поетичні рядки: …Нивка була зорана завчасно, // Все зерно посіяне зійшло. //Дай вам, Боже, жити і творити// На любов, на радість, на добро.

Любов САВЧУК,

педагог-організатор.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2017/06/uchnivstvo-tvorchistyu-slavne/

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.