Газета по-надвірнянськи
 

Василь ГНАТЮК: «Краяни виконали обов`язок декларування»

16 червня 2017, 11:15 | Рубрика: Громадськість Версія для друку Версія для друку 103 переглядів

Наш часопис неодноразово інформував про хід кампанії декларування громадянами доходів за підсумками 2016 року. Нещодавно ця кампанія завершена. На прес-конференції для районних ЗМІ начальник Надвірнянської ОДПІ Василь Гнатюк подякував краянам за виконання конституційного обов`язку із декларування доходів, адже нашій державі надзвичайно потрібна підтримка свідомого громадянина, а також деталізував підсумки декларування.

– За період деклараційної кампанії у січні-квітні ц. р. жителі району подали 316 обов`язкових декларацій про майновий стан і доходи. Задекларовано доходи на загальну суму понад 31711 тис. грн., сума задекларованих зобов`язань із податку на доходи фізичних осіб – понад 842 тис. грн., військового збору – понад 244 тис. грн.

Право на податкову знижку задекларували 209 осіб. У результаті при проведенні розрахунків податкової знижки декларантам повернуть понад 310 тис. грн податку на доходи фізосіб. Скористатися податковою знижкою за наслідками 2016 року можна до кінця 2017 р. Для цього разом із декларацією подають документи, які підтверджують витрати, включені до податкової знижки.

Найбільше подано декларацій про отримані доходи у вигляді спадщини чи у дарунок – 229. Також громадяни подали 25 декларацій від отриманих подарунків, а 9 – подали ті декларанти, в яких була заборгованість, за якою минув строк позовної давності. Троє жителів задекларували інвестиційний прибуток, по двоє – дохід у вигляді неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (морально) шкоди та кооперативні витрати членам виробничого сільськогосподарського кооперативу.

– Головним завданням органів Державної фіскальної служби залишається забезпечення прогнозованого, ритмічного і стабільного наповнення державного та місцевих бюджетів. Прокоментуйте, будь ласка, цей напрямок діяльності.

– Внесок надвірнянських платників податків до держбюджету та місцевих скарбниць за підсумками 5 місяців 2017 року – 329,8 млн. грн. податкових платежів. До показників минулого року зафіксовано плюс 142,5 млн. грн. додаткових надходжень.

За цей період до державного бюджету загалом зібрано 244,3 млн. грн. Як свідчить аналітика, найбільший ріст платежів до держбюджету відбувся за рахунок сплати за користування надрами – 194,6 млн. грн., на 95,5 млн. грн. перевищує надходження минулого року. Податку на доходи фізичних осіб – 19,7 млн. грн. або на 6,1 млн. грн. більше, ніж торік. Третім за величиною наповнення бюджету став податок на додану вартість – 16,1 млн. грн., ріст до минулого року 7,6 млн. грн. Надходження військового податку перевищили 6 млн. грн. або додатково до 2016 р. 1,6 млн. грн. За п’ять місяців ц. р. місцеві бюджети отримали понад 85 млн. грн. податкових платежів. Надходження січня-травня торік зросли на 20,8 млн. грн.

Із доходів платників Надвірнянщини до місцевих скарбниць району сплачено 59,1 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що на 18,3 млн. грн. перевищує минулорічні надходження. Землекористувачі і землевласники заплатили 10 млн. грн., що на 3,1 млн. грн. більше січня-травня 2016-го. «Спрощенці» та сільгоспвиробники збагатили місцеві бюджети на 8 млн. грн., що 3,3 млн. грн. більше минулорічного. За роздрібний продаж тютюном і алкоголем надійшло 3,2 млн. грн. акцизного податку.

Водночас єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування надійшло 79,2 млн. грн., що перевищило минулорічні показники на 15,5 млн. грн.

У нашому районі традиційно сформувалася спільнота суб’єктів господарювання різних форм власності, які з року в рік сумлінно сплачують податки. Нині у Надвірнянській ОДПІ обслуговують 970 юридичних осіб та 2546 фізичних осіб-підприємців. Робота Надвірнянської    ОДПІ  націлена на розвиток та зміцнення партнерських відносин з представниками бізнесових структур. Працівники податкової інспекції у свою чергу прагнуть для розвитку бізнесу створити якнайкращі сервісні умови та надання роз’яснення податкових новацій.

– Які новації для неприбуткових організацій?

– Звертаюсь до Громадських інституцій, професійних спілок, релігійних та благодійних організацій. Закон зобов’язує впорядкувати свої статутні документи і надати до податкової інспекції комплект документів для внесення їх до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Релігійні організації повинні надати документи із внесеними змінами до 1 січня 2018 р., а решта неприбуткових організацій – до 1 липня 2017 р.

Перш, ніж подавати комплект документів до податкової інспекції, керівники неприбуткових організацій повинні привести у відповідність до вимог чинного законодавства свої установчі документи з тим, щоб відповідати критеріям неприбуткової організації.

Орися СПІВАК «Народна Воля».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!