Газета по-надвірнянськи
 

Ви дуже сильні, якщо бажаєте добра

9 червня 2017, 12:41 | Рубрика: Благодійність Версія для друку Версія для друку 138 переглядів

«Ви дуже сильні, якщо бажаєте добра, якщо стараєтеся, якщо гуртуєтеся, якщо намагаєтеся спільно творити добро, жити чесно, жити творчо».

Любомир Гузар.

Літо розпочинається Днем захисту дитини. Група дівчат-волонтерів започаткувала проведення Благодійного українського пікніка в неділю, 4 червня, на Святу Трійцю, який відбувся у ресторані «Галіція», що на 330, Staines Road у Лондоні. Українська громада знову мала можливість об’єднатися у благій справі – підтримці та допомозі онкохворим дітям Уштван Марії (гостра лімфобластна лейкемія) 6 р. із с. Любша Львівської обл. та Совєтовій Ангелині (ретинобластома: злоякісна пухлина лівого ока) 10 міс. з  Надвірної Івано-Франківської обл.

Незважаючи на те, що ситуація в онкології України малими кроками іде до покращення, все ще залишається багато проблем як в обстеженні, так і в лікуванні. Уштван Марія проходить лікування у Львівській онкогематологічній лікарні, стан дівчини то поліпшується, то погіршується. Зараз родина збирає кошти на лікування в Чехії . Маленька Ангелина на початку квітня цього року пройшла перевірку ока в клініці Філатова в м. Одеса, де лікарі і поставили діагноз: юкстапапілярна ретинобластома (злоякісна пухлина лівого ока). Пройшовши хіміотерапію в Івано-Франківській онкогематологічній лікарні, дівчина знову повернулась на обстеження – лікарі відмітили зменшення  пухлини. Але подальше лікування дитина має пройти в німецькій клініці, де точніша апаратура для дослідження і лікування ока. Тому родини  потребують підтримки і допомоги суспільства, і усвідомлення, що вони не наодинці у боротьбі з цією хворобою. Цим і займаються дівчата  та хлопці -волонтери, збираючи кошти, проводячи благодійні заходи, розповсюджуючи літературу українських авторів.

Цього року праця волонтерів почалась ще за тиждень до проведення Благодійного пікніка розповсюдженням  кульок з українською символікою на Марші Вишиванок у неділю, 28 травня. Надзвичайно приємно бачити, як натовп майорів жовто-блакитними кольорами, де кожна кулька символізувала благодійну пожертву онкохворим діткам. Кульмінацією благодійної акції став український пікнік у ресторані «Галіція», на якому люди мали можливість смакувати шашликами, зеленим борщем, домашньою випічкою. Все це приправлене чудовою живою музикою, хорошою сонячною погодою і веселим настроєм.Український пікнік відвідало багато діток, вони займались малюванням із художницею Олександрою Гетско, забавлялися із казковим Вовком (Анатолій Кардаш). Усе фільмував професійний фотограф Зоряна Клименко, жодний гість не залишився без світлини напам’ять. Гості могли придбати вироби ручної роботи зі шкіри, футболки з українською символікою, бісерні намиста, книги українських авторів. Щиро дякуємо Мілі Іванцовій (головний редактор видавничої групи КМ-Букс) за благодійно подаровані книги з автографом і за організовану міні-виставку художніх робіт Анатолія Юращука, який уже неодноразово благодійно підтримує й онкохворих дітей  в Україні, і воїнів АТО.

Завдяки пожертвам благодійників зібрали 3530 євро+20 доларів США.

Організатори Благодійного українського пікніка висловлюють щиру подяку власнику ресторану «Галіція» за надане приміщення, магазину «Торговий Дім USSR» за 40-відсоткову знижку на продукти. Сердечна подяка всій дружній, веселій команді, у першу чергу шеф-кухарю Оксані Григорєвій за організацію роботи кухні і приготування смачних страв, а також усім волонтерам: Лесі Вевьорці, Уляні Мусикевич, Галині Петровій, Оксані  Юращук, Ірині  Білоус, Ірині Бріціка, Христині Кісельовій, Мар’яні  Грицюк, Надіі Фединяк, Людмилі  Атаманчук, Ользі Онуфрак, Наталі, Юлі, та Вікторії Ковалишин, Наталі і Мар’яні Жидун, Світлані Кожукало, Світлані Павлівець, Христині Владика, Тарасові Коцюбан, Богданові, Віталіку, які працювали злагоджено, за ідеї та організацію, за створення хорошого настрою, а найважливіше за пожертву свого дорогоцінного часу.

На завершення заходу дуже смачний коровай розділили між усіма гостями-благодійниками як жест вдячності за добрі і щирі серця. Низький уклін тим людям, котрі знайшли час прийти на Благодійний пікнік, усім, котрі внесли частинку доброго серця і спільно творили добро.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!