На сьогодні однією з найбільш гострих проблем для Надвірнянського району, який потребує якнайшвидшого вжиття заходів реагування, залишається питання реконструкції загальноосвітньої школи у с. Чорний Потік. Учні навчаються у пристосованих приміщеннях, а це малоосвітлені кабінети, приміщення сільської ради і житлові кімнати будинку вчителя, де відсутній обігрів кабінетів, відстань від дошки до перших парт подекуди становить 30-40 сантиметрів, через малу площу і велику кількість дітей у навчальних приміщеннях душно. Власне шкільному корпусу вже понад 100 років, одна сторона якого піддається впливу сирості і вже покосилася. А це – нездужання і хворобливість та проблеми із зором в учнів.
Не перший рік проблему будівництва школи намагаються вирішити представники партії ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ. Депутати різних рівнів направили десятки звернень до Державного й обласного керівництв.
– Сьогодні у селі Чорний Потік проживає 2 930 людей. Із них понад 400 дітей – школярів та більше 200 – дошкільного віку. Сьогодні діти змушені навчатися у старих пристосованих приміщеннях, окремі з яких фактично перебувають в аварійному стані, – зазначає народний депутат України Юрій Дерев’янко.
Згідно з виготовленою раніше проектно-кошторисною документацією вартість реконструкції школи становила майже 14 млн. грн. До цього часу депутатам вдалось залучити понад 2 млн. грн. У 2015-му із Надвірнянського райбюджету профінансовано 700 тис. грн., за які звели фундамент для нового корпусу. У 2016-му з обласного бюджету виділили 239,757 тис. грн., за співфінансування Надвірнянського району. Цих коштів вистачило лише на закупівлю матеріалів та виконання робіт зі зведення першого поверху будівлі. У 2017 році з обласного бюджету спрямували 330 тис. грн. на продовження робіт, а у районному бюджеті на цей рік передбачено 200 тис. грн.
– Проте, незважаючи на поступові кроки в залученні коштів на будівництво навчального закладу та враховуючи постійне зростання цін на будівельні та суміжні матеріали, для завершення реконструкції школи за станом на сьогодні потрібно вже більше 14 млн. грн., – повідомив Юрій Дерев’янко.
19 травня Юрій Дерев’янко звернувся із запитом до Кабінету міністрів, в якому просить виділити з бюджету кошти на реконструкцію школи у с. Чорний Потік – будівництво корпусу на 14 класів, котельні та адмінприміщення. Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко, за наслідками оголошеного Юрієм Дерев’янком запиту, повідомив, що Івано-Франківській облдержадміністрації разом із Мінрегіоном та Міністерством освіти і науки доручено опрацювати це питання. На запит Юрія Дерев’янка відреагувало і керівництво облдержадміністрації, висловило підтримку позиції народного депутата щодо виділення коштів із Держбюджету.
На рівні обласної ради про фінансування будівництва школи клопоче депутат Ольга Федишина. Вона направила депутатські звернення голові обласної ради Олександрові Сичу та голові облдержадміністрації Олегові Гончаруку з проханням виділити кошти і з обласного бюджету.
«Надто повільне фінансування даного об’єкта загострює ситуацію та може спричинити зрив навчального процесу у наступному навчальному році. Адже умови навчання створюють загрозу для здоров’я дітей, яка зростає з кожним днем. У селі Чорний Потік хороші показники народжуваності дітей, а вони – майбутні науковці, економісти, учителі, лікарі, які працюватимуть на благо свого села та області загалом. Нашим пріоритетом є забезпечення їм належних умов для навчання» – відзначає Ольга Федишина.
Нещодавно відбулась зустріч представників громади села Чорний Потік, зокрема, сільського голови, директора школи, священика, депутата Надвірнянської районної ради від партії «ВОЛЯ» Михайла Дячука, депутата обласної ради Михайла Ерстенюка з головою ОДА Олегом Гончаруком. Останній повідомив, що в обласному бюджеті цьогоріч постараються віднайти 1 мільйон гривень для будівництва школи.
Втім, позиція обласного керівництва – неоднозначна. У відповіді на звернення Ольги Федишини повідомляють, що питання виділення коштів на Чорнопотоківську школу обговорять при формуванні пропозицій щодо перерозподілу коштів від перевиконання обласного бюджету.
Крім того, другий рік поспіль депутати від партії ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ клопотали про включення Чорнопотоківської школи у перелік об’єктів на конкурс Державного фонду регіонального розвитку. З-поміж понад ста проектів ця школа минулого року числилася у першій п’ятірці, але з невідомих причин обласна адміністрація не включила цей проект до фінального переліку, який був переданий у міністерство для фінансування. Цього року історія повторилася.
Поки розпочались літні канікули, діти й учителі пішли на відпочинок, депутати докладатимуть максимум зусиль, щоб уже до початку навчального року відбулись зрушення у будівництві школи, і держава та область взяли суттєву участь у його фінансуванні.
Тетяна ДОРОШЕНКО.
Від редакції.
Чорнопотоківський сільський голова Василь Шовгенюк повідомив, що виділені цьогоріч 330 тис. грн. з обласного та 200 тис. грн. із районного бюджетів уже освоєно: за них мурують другий поверх Чорнопотоківської ЗОШ. На нещодавній зустрічі Василя Шовгенюка та депутата обласної ради Михайла Ерстенюка з головою ОДА Олегом Гончаруком керівник виконавчої влади Прикарпаття твердо пообіцяв виділити на цей довгобуд ще 1 млн. грн. Завдяки цим коштам завершимо 2-й поверх і перекриємо його, уточнив Василь Шовгенюк.
Водночас начальник відділу будівництва РДА Богдан Чіх констатував, що, оскільки нову школу в Чорному Потоці до кінця року через недостатнє фінансування все ж не побудують, то ремонтуватимуть старе приміщення навчального закладу.
Тим часом будівельні роботи у гірському селі тривають. І цей важливий соціальний об`єкт перебуває на контролі у районній державній адміністрації і районній раді.