Газета по-надвірнянськи
 

Затверджено Надвірнянський госпітальний округ

16 червня 2017, 11:47 | Рубрика: Професійне, Реформи, Свята Версія для друку Версія для друку 349 переглядів

Упродовж останніх п’яти років триває обговорення та проводять певну роботу щодо реформування галузі охорони здоров’я в Україні. Одним із елементів змін у системі охорони здоров’я є формування госпітальних округів.

Прийнято остаточне рішення про затвердження Надвірнянського госпітального округу, який включатиме Надвірнянський район (208,4 тис. жителів): Надвірнянська ЦРЛ – лікарня інтенсивного лікування та Надвірнянський пологовий будинок (перинатальний центр ІІ рівня), Надвірнянська дитяча лікарня, Ланчинська МЛ  –  лікарня паліативної допомоги, Делятинська МЛ – реорганізація в поліклініку, Богородчанська ЦРЛ – лікарня інтенсивного лікування І рівня, Солотвинська РЛ  –  лікарня планового лікування (терапевтичний профіль), травмпункт,  хірургія 1 дня, Яремчанська ЦМЛ – лікарня планового лікування (терапевтичний профіль), травмпункт, хірургія 1 дня, Ворохтянська МЛ – реорганізація в амбулаторію.

Госпітальні округи створюють для впорядкування мережі медзакладів, які надають людям спеціалізовану медичну допомогу. Лікарня інтенсивного лікування оснащується всім необхідним обладнанням, щоб надавати спеціалізовану медичну допомогу цілодобово. Відстань до цієї лікарні має бути такою, щоб людина змогла доїхати туди максимум за годину. Всі інші питання вирішують громади: якою має бути мережа медичних закладів в госпітальному окрузі, які лікарні варто перепрофілювати, а які медзаклади додатково створити, як пацієнти зможуть до них доїхати, які дороги для цього потрібно відремонтувати чи побудувати.

Ніхто лікарні не закриватиме. Мова може йти про їх перепрофілювання. Тобто замість малопотужних, малозавантажених, погано оснащених лікарень створюватимуть інші медичні заклади (центри реабілітації для тисяч учасників АТО, діагностичні центри, хоспіси тощо). А кращі на даний час лікарні додатково технічно та кадрово підсилять, щоб кожен житель округу мав можливість отримати якісну медичну допомогу. Але які саме лікарні потрібно перепрофілювати, вирішує місцева громада.

Перехід на нову систему фінансування охорони здоров’я передбачає, що гроші йтимуть за пацієнтом. Тобто розмір фінансування з бюджету на лікарню прямо залежатиме від кількості пацієнтів, які отримали в ній медичну допомогу. І якщо лікарні не матимуть достатньо пацієнтів, місцевим органам влади доведеться самостійно шукати кошти на їх утримання та достойну зарплату лікарям. Громади мають заздалегідь домовитись про те, якою буде мережа медичних закладів, виходячи з потреб. І вирішити, чи варто утримувати малопотужну лікарню в селі чи краще відремонтувати дорогу до райцентру і швидко доставляти туди пацієнтів.

Створення госпітальних округів не залежить від адміністративно-територіальної реформи і процесу утворення об’єднаних територіальних громад. Госпітальний округ не є рівнем влади, він не є юридичною особою чи суб’єктом господарювання. Госпітальний округ – це інструмент співробітництва громад, щоб ухвалювати рішення стосовно закладів вторинної медичної допомоги серед міст обласного значення, районів та ОТГ.

У відповідності до проблем у сфері охорони здоров’я області, та враховуючи територіально-географічні та адміністративні особливості Івано-Франківщини, основні шляхи удосконалення і реформування сфери охорони здоров’я на 2016-2018 роки, Департамент охорони здоров’я наголошує на чіткому розмежуванні первинного і вторинного рівнів надання медичної допомоги населенню з метою покращення фінансування первинного рівня та перенесення акцентів у наданні медичної допомоги населенню з вторинного і третинного рівнів на первинний, розукрупненні територіальних дільниць загальної практики-сімейної медицини у відповідності до орієнтовних нормативів навантаження на лікаря , наближенні лікарської медичної допомоги до сільського мешканця шляхом організації в селах з населенням понад 1000 чол. відкриття  нових лікарських амбулаторій на місці фельдшерсько-акушерських пунктів.

Пропонується також, у відповідності до ст. 35-1 Закону України «Про внесення змін до Основ законодавства про охорону здоров’я щодо удосконалення надання медичної допомоги» від 7 липня 2011 р. №3611-VІ, розпочати втілення в організацію первинної медико-санітарної допомоги механізму провадження господарської діяльності з медичної практики фізичними особами-підприємцями з числа сімейних лікарів з перебуванням їх у цивільно-правових відносинах із закладами охорони здоров’я (центрами ПМСД, лікарнями, поліклініками) на засадах  державно-приватного партнерства.

Нагороди від місцевої влади

Указом Президента України від 3 червня  1994 року №281/94 в Україні встановлено професійне свято працівників галузі охорони здоров’я – День медичного працівника, яке відзначається щорічно у третю неділю червня.

Медичні працівники, не дивлячись на економічні та соціальні труднощі, працюючи в умовах обмеженого фінансування, зобов’язані стояти на сторожі найціннішого, що має людина – здоров’я, залишаючись людяними, доброзичливими, співчутливими.

Цілу низку медичних працівників лікувальних закладів району щорічно відзначають почесними грамотами. Зокрема, у цьому році грамотами Надвірнянських райдержадміністрації та районної ради нагороджено: Роману Главаті, завідувача  поліклінічного відділення Надвірнянської дитячої лікарні; Івана            Лозяка, лікаря-хірурга хірургічного відділення ЦРЛ Надвірнянського району; Михайла Лютого, завідувача відділення анестезіології та інтенсивної терапії ЦРЛ; Світлану Максим’юк, молодшу медичну сестру приймального відділення ЦРЛ; Любов Спасюк, лікаря-фтизіатра диспансерного протитуберкульозного відділення ЦРЛ.

Грамот Надвірнянської міської ради удостоєно: Надію Гарбуз, лікаря-ординатора педіатричного відділення Надвірнянської дитячої лікарні; Ольгу Горбову, лікаря-терапевта дільничної районної поліклініки ЦРЛ; Лору Зеленяк, медичну сестру дільничну районної поліклініки ЦРЛ; Олега Цісельського, лікаря-стоматолога стоматологічного відділення ЦРЛ.

Емілія СЕМ`ЯНІВ,

заступник головного лікаря

ЦРЛ Надвірнянського району.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!