Газета по-надвірнянськи
 

Заява Надвірнянської районної державної адміністрації та Надвірнянської районної ради щодо утворення Надвірнянського госпітального округу

23 червня 2017, 13:34 | Рубрика: Медицина, Самоврядування Версія для друку Версія для друку 1,690 переглядів

Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням «Про затвердження переліку та складу госпітальних округів Івано-Франківської області» планує затвердити перелік госпітальних округів, які будуть сформовані в Івано-Франківській області. Первинний варіант, який був запропонований Міністерством охорони здоров’я України, передбачав створення 3-х госпітальних округів: Івано-Франківський, Коломийський та Калуський. У даному варіанті не було враховано специфіку й інтереси гірських населених пунктів.

Надвірнянською районною державною адміністрацією та Надвірнянською районною радою проведено велику роботу, щоб донести до Кабінету Міністрів України свою позицію й свої аргументи щодо того, що для врахування специфіки гірських населених пунктів потрібно утворити Надвірнянський  госпітальний округ для обслуговування гірських районів (Надвірнянський, Богородчанський райони, м. Яремче, Старобогородчанська ОТГ).

Протягом останніх 4-5 місяців депутати та керівництво районної ради і керівництво районної державної адміністрації ініціювали проведення багатьох нарад на районному й обласному рівнях. Сесії районної ради неодноразово приймали звернення з цього приводу. Тільки за останній місяць у Кабінеті Міністрів проведено три наради за участі представників районної влади та закладів охорони здоров’я району.

Керівництво Надвірнянської центральної районної лікарні  неодноразово брало участь й обґрунтовувало свою позицію стосовно доцільності існування госпітального округу з центром у м. Надвірна на нарадах у Міністерстві охорони здоров’я України. Вирішальним аргументом для керівництва Кабінету Міністрів України стала, звичайно, кваліфікація й високий рівень наших лікарів, які дозволяють розміщати на базі Надвірнянської центральної районної лікарні центр госпітального округу.

У результаті проведення даної роботи розпорядження, яке планує прийняти Кабінет Міністрів України, передбачає наявність 5-ти госпітальних округів, й серед них Надвірнянський госпітальний округ, який обслуговуватиме жителів та об’єднуватиме заклади охорони здоров`я Надвірнянського та  Богородчанського районів, м. Яремче і Старобогородчанської ОТГ.

Це дасть змогу надавати якісні медичні послуги жителям вказаних районів та зберегти й примножити матеріально-технічну базу закладів охорони здоров`я Надвірнянського району.

Олександр КЕНІЗ,

голова Надвірнянської

районної державної адміністрації.

Ігор ПИСКЛИНЕЦЬ,

заступник голови Надвірнянської районної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!