Газета по-надвірнянськи
 

Ботулізм не відступає

28 липня 2017, 15:14 | Рубрика: Здоров`я, Медицина, Новини Версія для друку Версія для друку 3,068 переглядів

Протягом року уже зареєстровано 38 випадків захворювання людей на ботулізм, серед яких шестеро померли. Постачальник недоброякісної продукції – підприємець Меркулов А.В. з м. Світловодська Кіровоградської області.

Управління Держпродспоживслужби у районі вживає невідкладних заходів щодо недопущення до реалізації  небезпечних харчових продуктів  (в’яленої риби) та у разі потреби – вилучення або відкликання таких харчових продуктів. На виконання доручень Держпродспоживслужби України комісійно обстежили деякі торгові точки, у першу чергу великих супермаркетів, на наявність продукції вказаного виробника. За результатами перевірок встановлено, що на сьогодні недоброякісна в’ялена риба на прилавках наших торгових точок не з’являлася.

Однак, санітарно-епідеміологічна ситуація на сьогодні як в Україні, так і в районі не прогнозована. І надалі продовжують реєструвати випадки захворювання на ботулізм.  Направлено рекомендаційні листи на ринки району щодо недопущення реалізації на них в’яленої риби та консервів домашнього приготування. Проте наша служба не в змозі поставити біля кожного торгового закладу чи  точки по реалізації слабоалкогольної продукції  по працівнику, який би щоденно контролював цю ситуацію. Якщо на сьогодні вказаної продукції  на наших прилавках немає, не гарантовано, що її не буде і на майбутнє.

Тому радимо у літній період не вживати в’ялену рибу, м’ясні та рибні продукти домашньої консервації, особливо які реалізують поза межами торгівлі та громадського харчування. Особливо вимагайте від власників закладів супровідних документів, що засвідчують  безпеку та якість харчових продуктів.

Віра Андрійків,

начальник відділу

із дотримання санітарного законодавства.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!