Газета по-надвірнянськи
 

Підписано Меморандум щодо впровадження у місті Надвірна Громадського бюджету

28 липня 2017, 15:24 | Рубрика: До відома краян, Самоврядування, Суспільство Версія для друку Версія для друку 562 переглядів

Цього року Надвірнянська міська рада подала заявку на участь у конкурсі щодо відбору міст для надання підтримки у впровадженні Громадського бюджету у рамках проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи» (ЗМФІ – ІІ), який реалізує Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД). За результатами конкурсу з понад 200 заявок Надвірна увійшла у «тридцятку» міст-переможців.

IMG_5590

Бюджет участі – демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь у розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста та/або голосування за них. Кожен бажаючий житель може подати проект, пов’язаний із покращенням життя у місті, взяти участь у конкурсі і після визнання за результатами голосування проекту переможцем спостерігати за тим, як його реалізують у рамках бюджету. Громадський бюджет, як інструмент прямої демократії, уже працює у понад 70 містах України.

Надвірнянська міська рада підписала Меморандум із Всеукраїнською громадською організацією «Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень» про співробітництво щодо залучення громадян безпосередньо до процесу прийняття рішень, зокрема, з розподілу бюджетних коштів на реалізацію пріоритетних проектів розвитку міста.

Згідно Меморандумом місту нададуть всю необхідну методологічну, технічну та організаційну допомогу та підтримку. Минулого тижня у рамках реалізації проекту міській раді безкоштовно надали програмне забезпечення «Громадський проект».

Представник «Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень» Уляна Терлецька відзначила активність міської ради та громадських організацій м.Надвірна, які вже не перший рік показують ефективність у реалізації різноманітних проектів. Тому враховуючи спроможність та значний досвід у впроваджені проектів Надвірну на конкурсних засадах відібрано в число міст, де буде запроваджено бюджет участі.

Міський голова Зіновій Андрійович наголосив, що жителі міста матимуть дієвий інструмент ініціювати вирішення тих питань, які є важливими на їхню думку. У Надвірній є ряд громадських організацій, які спільно з міською радою вже реалізували не один десяток проектів. Він висловив сподівання, що бюджет участі дозволить спільно з громадою міста визначити пріоритетні завдання і спільними зусиллями зробити наше місто ще кращим та комфортнішим.

20 липня у Надвірнянській міській раді представники проекту Уляна Терлецька та Ірина Куропась провели тренінг для громадських організацій міста на тему: «Підготувати та просувати проекти на виконання громадського бюджету м.Надвірна». На початку тренінгу Зіновій Андрійович зазначив, що загальний обсяг видатків, який планують спрямувати на реалізацію проектів у 2017 році, становить 100 тис. грн. Максимальна вартість одного проекту становитиме 49 900 грн., проте наступного року ми матимемо змогу реалізовувати як малі, так і великі проекти, вартість яких становитиме до 200 тис. грн.

Уляна Терлецька представила основні вимоги, передбачені Положенням про громадський бюджет м.Надвірна, який затверджений 30 червня ц.р. на засіданні 17-ї сесії Надвірнянської міської ради  рішенням №672-17/2017. З повним текстом Положення можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Надвірнянської міської ради у рубриці «Регуляторні  акти».

Звертаємось до громадян, які небайдужі до життя свого міста, подавати проекти або голосувати за ті ідеї, які є найпріоритетніші для покращення міста. Пам’ятайте, що головною складовою Вашої участі є ідея, яка може бути реалізована за підтримки міської влади. Подати чи проголосувати за проект Ви можете за посиланням https://nadvirna.pb.org.ua/ або у розділі «Громадський проект» на сайті Надвірнянської міської ради.

Інформація

Надвірнянської

міської ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!