Газета по-надвірнянськи
 

«Полонинське літо» як величний храм пошанівку духу і праці гуцульської

21 липня 2017, 16:06 | Рубрика: Тема дня, Україна, Фестивальне Версія для друку Версія для друку 6,971 переглядів

IMG_5516

Троїсті музики із Заріччя під керівництвом Ігоря Римарука минулої неділі чарували своєю грою на фестивалі гуцульської культури «Полонинське літо-2017»  в урочищі Запідок у селі Верхній Ясенів Верховинського району, започаткованого понад три десятка років тому. Основна мета фестивалю – вшанування важкої праці вівчарів-полонинників. Зарічанці долучилися до цього вшанування своєю мистецькою програмою (на світлині).

Напередодні у суботу, 15 липня, відбулися заходи ескурсійно-пізнавального і відпочинкового плану. Туристи і гості краю мали можливість відвідати музеї Верховинщини, здійснити сплав річкою Чорний Черемош, пізнавально-відпочинкову поїздку на полонину Кринта.

IMG_5551

У неділю, 16 липня, полонина Запідок у Верхньому Ясенові приймала сотні гостей. Преосвященний єпископ Коломийський і Косівський УПЦ КП Юліан поблагословив учасників і гостей свята, яких також привітали заступники голів ОДА й обласної ради Ігор Пасічняк і Сергій Басараб, керівники Верховинської районної влади Іван Шкіндюк та Олег Лютий, народний депутат України Анатолій Матвієнко, народний депутат України 2-го скликання Роман Шпек, який сприяв прийняттю у 1995 році Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» (його голова Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» Дмитро Стефлюк удостоїв медалі «За особливі заслуги перед Гуцульщиною» за номером один), голова Європейського конгресу українців Мирослава Хортяні, голова Марамороської філії Союзу українців Румунії Мирослав-Микола Петрецький. Щиро вітали верховинців керівники районних рад Тиврівської Вінницької та Путивльської Сумської областей Ярослав Красовський і Євген Южаков, які 14 липня уклали з Верховинською районною радою угоду про міжрегіональну партнерську співпрацю. По-особливому звучало вітання гуцульській спільноті від голови Маріїнської районної військово-цивільної адміністрації Донецької області Олександра Теслі.

І запалала полонинська ватра, розпочавши цікаве і видовищне святкове дійство: виставку-ярмарок полонинської продукції, виробів декоративно-ужиткового мистецтва та гуцульські дійства на виставкових територіях сільських рад. Того дня натхненно і задушевно вітав своїми піснями гуцульський люд народний артист України, професор Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника Михайло Кривень, котрий цього дня відзначав свій день народження. Пісню «Ой у лузі червона калина» у його виконанні підтримали сотні учасників  у пам’ять загиблих патріотів за волю України та з вірою у краще майбутнє нашої держави.

IMG_5481

На «Полонинському літі-2017» гостювала також делегація із півтора десятка активістів Надвірнянського районного товариства «Лемківщина». Її очолювала працелюбна, щира і порядна надвірнянка Єва Демидюк. Вона, зазнавши у своїй молодості принизливого насильницького, нелюдського більшовицько-московського переселення, за своєю християнською добротою і величчю зичила і зичить братам-гуцулам-горянам мирного неба, мистецько-духовного процвітання, суспільного спокою, державницької мудрості і єдності.

Такий дух землі цієї.

Іван ГРИДЖУК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!