- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Віддали шану майору УПА «Пруту»

Posted By Модератор On 28.07.2017 @ 16:15 In Новини | No Comments

Минулої неділі у селі Заріччя відбулися заходи із вшанування 100-ліття від дня народження повстанського командира, майора УПА «Прута»-Павла Вацика біля пам’ятного монументу славному Герою визвольної боротьби за участі голови Надвірнянської районної ради Івана Гурмака, депутата Івано-Франківської обласної ради Михайла Іваночка, депутатів районної ради Василя Андрейчука, Миколи Андрейчука та Івана Гнатишина, голови обласної ГО «Чорний Ліс» Івана Жирика, представників місцевої влади, духовенства, бійців московсько-української війни, вояків-ветеранів УПА, громадськості.

Пам’ятні заходи розпочалися із панахиди та молитви за майором УПА «Прутом»-Павлом Вациком і всіма полеглими борцями, котрі віддали свої життя за свободу та незалежність Української держави. Настоятель храму Святої Покрови Божої Матері УПЦ КП митрофорний протоієрей о. Михайло Купчак у своєму зверненні зазначив, що живі закривають очі мертвим, а мертві відкривають очі живим. Також вітав учасників віче о. УГКЦ Сергій Белдик.

20286965_365610673858791_6909855558627305384_o [1]

Спільно всі присутні виконали Державний Гімн України. З історичною довідкою про  життєвий шлях майора УПА «Прута», його бойові здобутки та перемоги виступив заступник голови райорганізації товариства «Меморіал» Іван Кметюк (див. його публікацію у «Народній Волі» від 14 липня ц. р.).

Голова районної ради Іван Гурмак, звертаючись до присутніх, наголосив, що апогеєм столітньої боротьби українців минулого століття є вояки Української Повстанської Армії, на прикладі героїзму яких виростають новітні покоління Героїв. Саме воїни УПА показали, як із Богом та Україною у серці можна здобувати волю і право на гідне життя у рідній державі адже гаслом упівців було «Бог і Україна – понад усе!»

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих воїнів московсько-української війни. У вітальному слові депутат обласної ради Михайло Іваночко відзначив, що українці приречені на перемогу, адже українська земля від Сходу до Заходу, від Півночі до Півдня скроплена кров’ю Героїв.

Вітали учасників пам’ятного віче також депутат районної ради, заступник керівника виконавчого апарату районної ради Василь Андрейчук, сільський голова села Заріччя Богдан Клим’юк, голова обласної ГО «Чорний Ліс» Іван Жирик, військовий капелан Володимир Ціховський, духовенство та родичі полеглого майора УПА «Прута»-Павла Вацика.

Від імені бійців московсько-української війни боєць Андрій Гнип’юк запевнив, що українські захисники стоятимуть до переможного кінця і не віддадуть ворогу жодного клаптика рідної землі. Воїни Делятинської військової частини сальвами-салютами віддали честь славному майору УПА «Пруту».

Патріотичні музичні композиції виконав вокальний ансамбль «Червона калина» сільського будинку культури під керівництвом Любомира Вацика, а художню частину заходу підготувала художній керівник СБК Ярослава Яворська.

Захід, приурочений вшануванню 100-ліття від дня народження командира Української Повстанської Армії Павла Вацика-«Прута», відбувся згідно з рішенням Надвірнянської районної ради сьомого скликання (одинадцята сесія) від 16 березня 2017 р. № 338-11/2017 «Про заходи на 2017-2018 роки з відзначення у районі державних, національних свят, вшанування пам’ятних дат національно-визвольної боротьби та видатних діячів культури і мистецтва.»

Інф. районної ради.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2017/07/viddaly-shanu-majoru-upa-prutu/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2017/07/20286965_365610673858791_6909855558627305384_o.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.