Газета по-надвірнянськи
 

Врегулювати проблемні питання та зберегти робочі місця

28 липня 2017, 16:14 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 210 переглядів

Влада, керівництво НАК «Нафтогаз України», ПАТ «Укрнафта» та профспілки структурних підрозділів товариства повинні знайти рішення, які дозволять зберегти ПАТ «Укрнафта», врегулювати питання погашення податкового боргу, що на сьогодні становить понад 13 млрд. гривень, збільшити видобуток вуглеводнів та не допустити масового скорочення працівників.

Про це заявив народний депутат України від партії ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ Юрій Дерев’янко під час засідання Комітету ВР України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, присвяченому ситуації, яка склалась у ПАТ «Укрнафта» у зв’язку з непродовженням 9-ти спеціальних дозволів на користування надрами та проведенням реорганізації товариства.

У згаданому засіданні взяли участь представники НАК «Нафтогаз України», ПАТ «Укрнафта», керівники первинних профспілкових організацій, зокрема, НГВУ «Надвірнанафтогаз», Прикарпатського та Охтирського УБР, а також депутат Івано-Франківської обласної ради від партії ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ Ольга Федишина. Юрій Дерев’янко повідомив, що представляє 87-й виборчий округ в Івано-Франківщині, у межах якого знаходиться величезна кількість нафтових родовищ, над експлуатацією та розробкою яких працює багато людей.

«Недопустимим, як метод вирішення фінансових проблем ПАТ «Укрнафта», є ліквідація управлінь бурових робіт та нафтогазовидобувних управлінь та закриття родовищ, адже вказане матиме своїм наслідком скорочення працівників та зменшення надходжень до місцевих бюджетів. Потрібно розглянути можливість здійснення докапіталізації товариства та посилити функції контролю з боку держави. Ліквідація та реорганізація підприємств ПАТ «Укрнафта», які зараз проводить керівництво товариства, є недоцільним», – вважає Юрій Дерев’янко. «Також якнайшвидше необхідно вирішити питання продовження для ПАТ «Укрнафта» 9-ти спецдозволів на користування надрами, строк дії яких закінчується у 2017 році, оскільки припинення робіт із розробки родовищ, крім негативних економічних наслідків (зменшення обсягів видобутку вуглеводнів, а, отже, й зменшення прибутку, зниження платежів до місцевих та державного бюджетів, неможливість погашення податкового боргу, звільнення працівників), призведе й до негативних екологічних наслідків», – наголосив депутат.

За результатами обговорення учасники засідання дійшли згоди, що НАК «Нафтогаз України», ПАТ «Укрнафта» і ДФС України протягом найближчих трьох тижнів мають надати пропозиції до Комітету ВР України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки щодо виходу із ситуації, яка склалась та її врегулювання у зв’язку з існуванням податкового боргу, непродовженням спецдозволів на користування надрами та реорганізаційними процесами товариства. Після цього має відбутися нарада щодо вирішення цієї проблеми на рівні Прем’єр-міністра України і Комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу.

Нагадаємо, раніше Юрій Дерев’янко з метою вирішення згаданих питань оголосив депутатські запити, подав ряд депутатських звернень до Кабінету Міністрів України, голови Правління НАК «Нафтогаз України» А. Коболєва та до голови Правління ПАТ «Укрнафта» М. Роллінса, в яких наголосив, що сьогодні вкрай важливим для Івано-Франківської області (як і для інших областей) є збереження існуючої кількості та створення нових робочих місць, створення умов для стабільного функціонування нафтогазовидобувних галузей, забезпечення зростання надходжень до бюджетів всіх рівнів та підвищення енергетичної незалежності держави, інформує прес-служба народного депутата України Юрія Дерев’янка.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!