Програма V фестивалю «Вознесись, Україно!»
Неділя, 27 серпня:
11:30 – панахида біля Символічної могили Борцям за волю України;
12:00 – похід у міський парк ім. І. Франка, покладання квітів до пам`ятника Каменяреві під виконання пісні на слова І. Франка «Не пора, не пора» народною чоловічою аматорською капелою «Сурма» ім. Богдана Волосянка Івано-Франківського національного медичного університету (кер. заслужений діяч мистецтв України Володимир Савчук);
12:15 – урочисте відкриття святкового дійства на майданчику біля пам`ятника Іванові Франку, привітальні виступи керівників обласної, районної і міської влади.
Виступи чоловічих хорових колективів і вокальних ансамблів.
У міському парку працюватимуть виставки майстрів народної творчості, прикладного й ужиткового мистецтва сіл та селищ Надвірнянщини. Творчу ауру наповнятимуть троїсті музики.
17:00 – виступ молодіжного рок-гурту «Украполь`С» із Рожнятова під орудою Олега Люкляна.
Віриться, що краяни скористаються чудовою можливістю запричаститися українською патріотичною піснею, котру співатимуть чоловічі гурти, і донесуть десяткам своїх друзів, однодумцям і гостям запрошення на це свято.
Такі величні урочистості, безперечно, мають єднати і возносити духовно – нас і Україну.
Завітайте на фестиваль – ласкаво запрошують Вас його організатори й учасники.
Надвірна, яка двічі приймала на найвищому (у якнайширшому і якнайповнішому розумінні цього слова-поняття) рівні 9-й і 22-й Міжнародні Гуцульські фестивалі і не покидає надії, що може гостинно запросити до себе у 2019-му ще й 26-й такий найвищий Гуцульський фест, у неділю, 27 серпня, у 161-у річницю народження Великого Каменяра Івана Франка, стане величним, вельми гостинним центром та місцем і культурно-мистецьким майданчиком V обласного фестивалю чоловічих хорів та чоловічих вокальних ансамблів «Вознесись, Україно!», присвяченого 26-й річниці Незалежності України і 75-й річниці створення Української Повстанської Армії.
Його організатори – Івано-Франківські обласні держадміністрація та рада, управління культури, національностей та релігій ОДА, обласний науково-методичний центр культури Прикарпаття, Надвірнянська районна держадміністрація, Надвірнянська районна рада, Надвірнянська міська рада, відділ культури Надвірнянської РДА.
Учасниками цьогорічного фестивалю за попередніми заявками стануть 5 чоловічих гуртів із Надвірнянщини та 26 чоловічих аматорських мистецьких гуртів Прикарпаття, у т. ч. два із Вижницького району Чернівецької області.
Мета і благородна ціль фестивалю – пропаганда і поширення української патріотичної пісні на національно-визвольну, повстанську і державницьку тематику. Дух і глибокий мотив цього пісенного свята закладений в його емблемі, де поєднані державне синьо-жовте знамено та червоно-чорний стяг повстанської боротьби за національне визволення України.
Важливою особливістю фестивалю є прагнення його організаторів і учасників повернути-відродити і спрямувати у віки дещо призабутий власне жанр патріотичної пісні у виконанні чоловіків – їх хорів та вокальних ансамблів, котрі уособлюють безсмертну славу борців за волю України – січових стрільців, вояків УПА, нинішніх захисників східних рубежів Держави.
Фестиваль, який тричі приймав гостинний косівський Рожнів та один раз Івано-Франківськ, відтепер отримує свою прописку – постійну! – у Надвірній. Щороку почергово Надвірна у серпні-вересні ставатиме центром обласних фестивалів – стрілецької, повстанської, патріотичної пісні ім. Софії Галєчко та чоловічих хорів і чоловічих вокальних ансамблів «Вознесись, Україно!».
Про підготовку і проведення цього фестивалю мовилося 15 серпня на засіданні оргкомітету з участю голови районної ради Івана Гурмака, заступника голови РДА Богдана Зеленчука, Надвірнянського міського голови Зіновія Андрійовича, директора обласного науково-методичного центру культури Прикарпаття Світлани Панько і заступника директора цього центру, одного з авторів ідеї такого фестивалю, ветерана культосвітньої ниви Прикарпаття, котрий чимало літ віддав справі культури у Надвірнянщині Василя Олексюка, начальника відділу культури РДА Олександра Зварчука, директора районного будинку культури Івана Романюка.
Матиме фестиваль і свою родзинку – ідейно-тематичний Пролог, який поєднає виконання державного славня «Ще не вмерла Україна», гімну ОУН «Зродились ми великої години» і гімну УПА «Із гір Карпат несеться гомін волі» п`ятьма зведеними хоровими колективами Надвірнянщини – хором районного будинку культури (кер. Ярема Павлик), хоровою капелою Делятинського народного дому (кер. Володимир Черленюк), народними аматорськими хоровими колективами «Відродження» Переріслянського (кер. Василь Зіняк) і «Водограй» Волосівського (кер. Дмитро Кушнірчук) сільських будинків культури, народним чоловічим вокальним ансамблем «Легіт» РБК (кер. Віктор Чудновський) у супроводі народного аматорського духового оркестру РБК під орудою Богдана Абрата.
Оргкомітет.