Газета по-надвірнянськи
 

ДОРОГА НАДВІРНЯНСЬКА ГРОМАДО!

22 серпня 2017, 14:19 | Рубрика: Акцент, Свята Версія для друку Версія для друку 1,358 переглядів

На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки Незалежної України та з метою виховання поваги до державних символів України щороку надвірнянська громада урочистою ходою із синьо-жовтим стягом відзначає День Державного Прапора та День Незалежності України.

МЕР

Цим величним знаменом, пошитим у 2011 році спільними зусиллями надвірнянців, стверджуємо велику єдність і міць усієї громади, непохитну віру у сильну та вільну Україну.

Державний прапор України – знамено із синьо-жовтих барв – уособлення нашої незалежності, наш дух, наша честь і наша слава, віра у наше мирне майбутнє, у багаті жовтогарячі лани та чисте синє небо. Під синьо-жовтим прапором боролося за українську національну ідею, виборюючи свободу своєї держави, не одне покоління Героїв, поклавши на вівтар незалежності найдорожче – життя. Звитяга їх боротьби передалася у спадок Героям Небесної Сотні, які віддали життя в ім’я України та Героям сьогодення – бійцям АТО, котрі на східних рубежах захищають територіальну цілісність нашої держави, стверджуючи власним прикладом, що український дух непоборний і національна ідея непохитна та невмируща.Синьо-жовтий стяг, як головний об’єднавчий символ, завжди гуртував український народ у прагненні утвердити віковічну ідею про державність і самостійність України.

Наш обов’язок – завжди пам’ятати та вшановувати тих патріотів краю, котрі стояли біля витоків Незалежності на території Надвірнянщини. Саме завдяки їхньому героїзму вперше на теренах Надвірної піднято синьо-жовтий прапор під час велелюдного віче на Пнівському замку 24 вересня 1989 року.

Будьмо гідні наших попередників – борців за свободу, котрі не скорилися, не припинили боротьби, а гордо несли синьо-жовтий прапор за кращу долю своєї держави. У мить підняття Прапора України, коли звучить Державний Гімн, наші серця наповнюються почуттями патріотизму та гордістю за свій народ, за своє місто і за свою державу.

23 серпня 2004 року видано Указ Президента України “Про День Державного Прапора України”, який відзначають щороку 23 серпня, напередодні Дня Незалежності України. У 2009 році внесено зміни до згаданого Указу, заснувавши у цей день щорічну офіційну церемонію підняття прапора на всій території України.

З нагоди відзначення Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України звертаюся до всієї шановної надвірнянської громади, до всіх керівників підприємств, установ та організацій, власників торгових закладів, громадських та політичних організацій встановити (вивісити) синьо-жовте знамено на своїх помешканнях та установах всіх рівнів 23 та 24 серпня (згодом – на постійній основі). З метою поваги та пошани до національного символу нашої держави закликаю кожного свідомого жителя міста Надвірна 23 серпня приєднатись до ходи з винесенням Державного Прапора від будинку «Просвіти» до пам’ятника Тарасові Шевченку. Це стане виявом нашого громадянського сумління та даниною шани й поваги до українських патріотів і їхнього героїчного чину.

СЛАВА УКРАЇНІ!  ГЕРОЯМ СЛАВА!

Зіновій АНДРІЙОВИЧ,

Надвірнянський міський голова.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!