Газета по-надвірнянськи
 

Іван ГУРМАК взяв участь у IV Карпатському Форумі народовладдя

11 серпня 2017, 12:29 | Рубрика: Акцент, Конкурси-Проекти-Форуми Версія для друку Версія для друку 104 переглядів

Днями голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак взяв участь у IV Карпатському Форумі народовладдя, який відбувся у селі Криворівня Верховинського району.

Гурмак

Серед учасників Форуму – міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, делегація народних депутатів України – голова Комітету Верховної Ради з питань культури та духовності Микола Княжицький, а також народні депутати Олег Березюк, Іван Рибак, Сергій Соболєв та Олександр Шевченко, керівники обласних рад та голови районних рад гірських районів України.

Цьогорічний Форум народовладдя присвятили питанням освіти у гірських та високогірних районах України. Учасники ознайомилися зі станом навчальних закладів та доріг і відвідали дві школи у селах гірської місцевості. Гірські села та їхні школи функціонують у тяжчих умовах, ніж решта українських навчальних закладів. Цим районам притаманно швидке зношення доріг, загроза повеней, снігових заметів, вітровіїв, бездоріжжя тощо – такі основні проблеми обговорили на IV Карпатському Форумі народовладдя. Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич зазначила, що освіта у високогірних районах потребує більших фінансових вкладень, ніж школи, які працюють у кращих умовах.

Форум

Голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак порушив питання будівництва навчальних закладів у гірських районах. Очільник представницької влади Надвірнянщини апелював до міністра освіти і науки України Лілії Гриневич щодо фінансування з державного бюджету будівництва школи у селі Чорний Потік Надвірнянського району. У відповідь Лілія Гриневич зазначила, що співфінансування з державного бюджету можливе за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку тоді, коли при розгляді комісія з розподілу коштів визначить той чи інший об’єкт пріоритетним для району чи області. Також міністр наголосила, що питання будівництва школи повинен лобіювати народний депутат відповідно до виборчого округу, бо в такому разі є більше можливостей отримати фінансування з державного фонду регіонального розвитку.

Будують школи у Чорному Потоці із 2015 року виключно за рахунок коштів районного та обласного бюджетів, бо комісія з розподілу коштів з державного фонду регіонального розвитку не визначила згаданий об’єкт, як пріоритетний.

Іван Гурмак цікавився питанням щодо фінансування освітньої галузі за рахунок коштів із державного бюджету адже, це прямий обов’язок органів вищої гілки влади. У відповідь Лілія Гриневич порадила економити кошти на місцях, щоб мати можливість виплатити заробітну плату освітянам з місцевих бюджетів. Причини недофінансування освітньої галузі збоку держави міністр освіти так і не вказала, що викликало обурення серед присутніх народних депутатів, голів районних рад та освітян.

Учасники форуму прийняли три звернення:

Президенту України П. О. Порошенку, Голові Верховної Ради України А. В. Парубію, Прем’єр-міністру України В. Б. Гройсману щодо передбачення в Державному бюджеті у наступних роках державних дотацій на утримання в одному господарстві двох і більше голів великої рогатої худоби, п’яти і більше вівцематок, доплату в розмірі 25% за зданий кілограм екологічно чистого м’яса та молока.

Президенту України П. О. Порошенку, Голові Верховної Ради України А. В. Парубію, Прем’єр-міністру України В. Б. Гройсману щодо необхідності розробити Програму будівництва автомобільних доріг у гірських районах Українських Карпат згідно із Законом України «Про статус гірських населених пунктів в Україні», що сприятиме покращенню умов життя горян.

Президенту України П. О. Порошенку, Верховній Раді України, Івано-Франківській, Закарпатській, Львівській, Чернівецькій обласним радам, районним радам гірського регіону Карпат щодо підтримки проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення державних гарантій для гірських та високогірних населених пунктів» та щодо підтримки другого законопроекту «Про спеціальний режим інвестиційної діяльності на території пріоритетного розвитку у гірських зонах України».

Учасники Форуму взяли активну участь в обговоренні стратегічно важливих для гірських та високогірних районів питань, висловили свої міркування, пропозиції та доповнення. Голова Карпатського Форуму народовладдя, голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк подякував усім присутнім за участь та увагу до Карпатських районів України та зазначив, що з оптимізмом і вірою сподівається на реальну підтримку гірських районів органами державної влади вищого рівня.

Інф. районної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!