Газета по-надвірнянськи
 

Коломийщина скликає гуцулів

11 серпня 2017, 13:14 | Рубрика: Фестивальне Версія для друку Версія для друку 227 переглядів

Із 11 по 13 серпня триватиме ХХIV Міжнародний Гуцульський фестиваль автентичної культури. Започаткований він ще у 1991-му. Цьогоріч це мистецьке дійство відбудеться втретє на теренах Коломийщини.

Гуцул-фестиваль-у-Коломиї

Розпочнуть захід ХХ Міжнародною науково-практичною конференцією «Український феномен Гуцульщини: національний та європейський контекст» у Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського у Коломиї у п`ятницю, 11 серпня. Наступного дня дійство перейде із центру Коломиї – на околиці, зокрема, у прилегле село Королівка на стадіон «Колос». Присутні матимуть змогу насолодитися урочистостями з нагоди відкриття, різноплановою насиченою мистецькою програмою від колективів Прикарпаття та України.

У ній передбачені також і виступи відомих народних колективів Надвірнянського району, серед яких: «Скарбниця» із с. Гвізд (кер. Уляна Боднарук), «Рушничок» із Делятина (кер. Володимир Грещук), «Біла криниця» із Чорних Ослав (кер. Ганна Крайлюк), «Горянка» і «Горяночка» (кер. Роман Гаврилів і Мирослава Максим`юк), «Аркан» (кер. Володимир Остап`юк) та «Шовкова косиця» (кер. Олена Яченко) – усі із районного будинку культури, «Відлуння Карпат» із с. Пнів (кер. Ірина Гордійчук і Галина Пуканюк), «Троїсті музики» із Заріччя (кер. Любомир Вацик та Ігор Римарук). Візьмуть участь також Роман Глодан і Володимир Гринішак із народної аматорської фотостудії «Трембіта» РБК, читець Галина Чуревич та соліст-інструменталіст РБК Володимир Остап`юк. Викладачі Надвірнянської дитячої художньої школи Наталія Пак, Віталій Микитин, Ольга Осудар, Олександра Стефанишин, Уляна Василенко представлять виставку декоративно-ужиткового мистецтва (кераміка, ткацтво, витинанка, графіка, бісероплетіння).

Традиційно у таких фестивалях беруть участь й офіційно-владні делегації Гуцульського краю, зокрема, і Надвірнянщини, а також активісти Надвірнянського відділення Всеукраїнського товариства «Гуцульщина».

24-й Міжнародний  Гуцульський фестиваль запрошує широке коло учасників і гостей. Усі зможуть ознайомитися із витворами мистецтва гуцулів, автентичним одягом, гуцульською кухнею, неповторним співом та запальними танцями. У неділю, 13 серпня, у програмі закриття фестивалю виступить спеціальний гість Дзідзьо.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!