Газета по-надвірнянськи
 

На фінішній прямій – створення трьох ОТГ

4 серпня 2017, 12:31 | Рубрика: До відома краян, Реформи Версія для друку Версія для друку 171 переглядів

У Надвірнянському районі і далі триває робота зі створення об’єднаних територіальних громад. За інформацією радника голови РДА Тараса Олендія, який координує цей процес, зараз ситуація виглядає наступним чином:

Ланчинська селищна ОТГ вважається створеною із 31 липня. У неї входитимуть Ланчинська селищна і Добротівська сільська ради. До цього вони пройшли всі етапи процесу об’єднання, а на заключних сесіях 31 липня схвалили висновок Івано-Франківської ОДА і прийняли рішення про створення громади із центром у Ланчині. Тепер їм необхідно дочекатися рішення ЦВК про призначення виборів.

У Делятинській селищній ОТГ працює робоча група, яка напрацювала план організаційних заходів із добровільного об’єднання територіальних громад  Делятина, Заріччя, Чорних Ослав і Чорного Потоку. До закінчення процесу об’єднання залишилося отримати погодження ОДА та провести заключні сесії сільських і селищних рад із цього питання.

Переріслянська сільська ОТГ отримала згоду на об’єднання сіл Волосів, Гаврилівка і Фитьків, позитивний висновок ОДА, провели заключні сесії сільських рад, на яких прийняли позитивні рішення щодо добровільного об`єднання територіальних громад, а тепер очікують на рішення обласної ради та Кабінету Міністрів України про зміну центру потенційної громади із Тисменичани на Перерісль, а вже після цього – призначення виборів ЦВК.

У Надвірнянській міській та Зеленській сільській ОТГ ситуація ніяким чином не змінилася у порівнянні з 2015-м роком. Риторика депутатів Надвірнянської міської ради проста і зрозуміла – місто фінансово забезпечене і не хоче брати, за їхнім визначенням, недостатньо фінансово забезпечені села. У Зеленській своєрідною «золотою акцією» володіє Пасічна, яка у випадку згоди або Бистриці, або Зеленої зможе претендувати на роль центру. Тільки жодних конструктивних кроків і налагодження діалогу там не спостерігається.

 Погляд з редакції

Чи знають керівники і жителі сіл про наслідки невходження в ОТГ?

До цього офіційного коментаря радника голови РДА подаємо черговий редакційний погляд. Децентралізаційний процес-марафон у нашому районі з кожним днем, як багато хто цього не бажає враховувати, з огляду на те, що він не буде безкінечним, не має і не матиме зворотнього ходу, до того ж звужується у часовому відрізку.

На прикладі нашого району у випадку зміни у Перспективному плані центру ОТГ із Тисменичани на Перерісль у своєрідному «підвішеному» стані опиняється громада тих же Тисменичан, а з нею і громади Камінного та Цуцилова. Як їм бути, на що розраховувати, чого очікувати у випадку невходження в ОТГ? Чи знають жителі цих сіл та їх актив в особі щонайперше керівництва, депутатів і членів виконкомів, працівників апарату згаданих трьох сільських рад, освітянські, культосвітні і працівники у сфері охорони здоров`я, громадські активісти цих сіл про таку зміну-зміщення центру ОТГ, його наслідки тощо? Чи свідомі того, чим для них обернеться невходження зараз в ОТГ, визначені Перспективним планом, сільська влада і жителі інших сіл – Середнього Майдана, Глинок, Вишнівців, Красної, Саджавки, Білих Ослав, Лісної Тарновиці та інших.

Прикро, що керівництво та актив сіл нашого району так і недослухалися до пропозицій, висловлених «Народною Волею» в одному зі своїх коментарів на цю тему – провести повуличне, побудинкове, поосібне комісійне опитування, а заодно – роз`яснення активістами, місцевими обранцями, керівництвом нинішніх сільських і селищних рад суті децентралізаційної реформи і створення ОТГ хоча б для первинної орієнтації: куди, з ким, до кого, в ім`я чого – йти-об`єднуватися. Це варто і можливо зараз не пізно зробити, бо проведені у селах збори-сходи жителів сіл і селищ були малочисельними і, повірте, не відображали думок-оцінок переважної кількості жителів того чи іншого населеного пункту. Вдавати байдужого «мояхатаскраю» – варіант крайно недалекоглядний і, згодіться, надто тупиковий для ряду громад.

Попри певні зрушення, вважаємо, що проблем навколо створення ОТГ у Надвірнянщині, як не дивно, не меншає. Може, сільські керівники, депутати і члени сільських та селищних виконкомів, громадські активісти наберуться сміливості на публічне зацікавлене обговорення цього питання. «Народна Воля» готова підтримати ініціативу районного «круглого стола» на цю тему. Зголошуйтесь.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!