- Народна Воля - http://volya.if.ua -

На фінішній прямій – створення трьох ОТГ

Posted By Модератор On 04.08.2017 @ 12:31 In До відома краян,Реформи | No Comments

У Надвірнянському районі і далі триває робота зі створення об’єднаних територіальних громад. За інформацією радника голови РДА Тараса Олендія, який координує цей процес, зараз ситуація виглядає наступним чином:

Ланчинська селищна ОТГ вважається створеною із 31 липня. У неї входитимуть Ланчинська селищна і Добротівська сільська ради. До цього вони пройшли всі етапи процесу об’єднання, а на заключних сесіях 31 липня схвалили висновок Івано-Франківської ОДА і прийняли рішення про створення громади із центром у Ланчині. Тепер їм необхідно дочекатися рішення ЦВК про призначення виборів.

У Делятинській селищній ОТГ працює робоча група, яка напрацювала план організаційних заходів із добровільного об’єднання територіальних громад  Делятина, Заріччя, Чорних Ослав і Чорного Потоку. До закінчення процесу об’єднання залишилося отримати погодження ОДА та провести заключні сесії сільських і селищних рад із цього питання.

Переріслянська сільська ОТГ отримала згоду на об’єднання сіл Волосів, Гаврилівка і Фитьків, позитивний висновок ОДА, провели заключні сесії сільських рад, на яких прийняли позитивні рішення щодо добровільного об`єднання територіальних громад, а тепер очікують на рішення обласної ради та Кабінету Міністрів України про зміну центру потенційної громади із Тисменичани на Перерісль, а вже після цього – призначення виборів ЦВК.

У Надвірнянській міській та Зеленській сільській ОТГ ситуація ніяким чином не змінилася у порівнянні з 2015-м роком. Риторика депутатів Надвірнянської міської ради проста і зрозуміла – місто фінансово забезпечене і не хоче брати, за їхнім визначенням, недостатньо фінансово забезпечені села. У Зеленській своєрідною «золотою акцією» володіє Пасічна, яка у випадку згоди або Бистриці, або Зеленої зможе претендувати на роль центру. Тільки жодних конструктивних кроків і налагодження діалогу там не спостерігається.

 Погляд з редакції

Чи знають керівники і жителі сіл про наслідки невходження в ОТГ?

До цього офіційного коментаря радника голови РДА подаємо черговий редакційний погляд. Децентралізаційний процес-марафон у нашому районі з кожним днем, як багато хто цього не бажає враховувати, з огляду на те, що він не буде безкінечним, не має і не матиме зворотнього ходу, до того ж звужується у часовому відрізку.

На прикладі нашого району у випадку зміни у Перспективному плані центру ОТГ із Тисменичани на Перерісль у своєрідному «підвішеному» стані опиняється громада тих же Тисменичан, а з нею і громади Камінного та Цуцилова. Як їм бути, на що розраховувати, чого очікувати у випадку невходження в ОТГ? Чи знають жителі цих сіл та їх актив в особі щонайперше керівництва, депутатів і членів виконкомів, працівників апарату згаданих трьох сільських рад, освітянські, культосвітні і працівники у сфері охорони здоров`я, громадські активісти цих сіл про таку зміну-зміщення центру ОТГ, його наслідки тощо? Чи свідомі того, чим для них обернеться невходження зараз в ОТГ, визначені Перспективним планом, сільська влада і жителі інших сіл – Середнього Майдана, Глинок, Вишнівців, Красної, Саджавки, Білих Ослав, Лісної Тарновиці та інших.

Прикро, що керівництво та актив сіл нашого району так і недослухалися до пропозицій, висловлених «Народною Волею» в одному зі своїх коментарів на цю тему – провести повуличне, побудинкове, поосібне комісійне опитування, а заодно – роз`яснення активістами, місцевими обранцями, керівництвом нинішніх сільських і селищних рад суті децентралізаційної реформи і створення ОТГ хоча б для первинної орієнтації: куди, з ким, до кого, в ім`я чого – йти-об`єднуватися. Це варто і можливо зараз не пізно зробити, бо проведені у селах збори-сходи жителів сіл і селищ були малочисельними і, повірте, не відображали думок-оцінок переважної кількості жителів того чи іншого населеного пункту. Вдавати байдужого «мояхатаскраю» – варіант крайно недалекоглядний і, згодіться, надто тупиковий для ряду громад.

Попри певні зрушення, вважаємо, що проблем навколо створення ОТГ у Надвірнянщині, як не дивно, не меншає. Може, сільські керівники, депутати і члени сільських та селищних виконкомів, громадські активісти наберуться сміливості на публічне зацікавлене обговорення цього питання. «Народна Воля» готова підтримати ініціативу районного «круглого стола» на цю тему. Зголошуйтесь.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2017/08/na-finishnij-pryamij-stvorennya-troh-oth/

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.