Газета по-надвірнянськи
 

Що заробили, те …проїли

4 серпня 2017, 12:15 | Рубрика: Реалії Версія для друку Версія для друку 103 переглядів

Завдання профспілок – підвищити рівень соціального захисту працюючих і пенсіонерів. Відмова держави від регулювання цін на продукти харчування – офіційне визнання того факту, що вона не може впливати на ринковий процес ціноутворення і таким чином «відхрестилась» від відповідальності в майбутньому за ріст цін на продукти харчування, а це вже серйозна відповідальність, яку Уряд взяв на себе.

Поки що в Уряді сподіваються, що рішення відпустити ціни зменшить тиск на бізнес і посилить конкуренцію, а виробники зможуть швидше реагувати на зміну кон`юктури ринку. Та про необхідність балансу у відношеннях виробника, продавця і покупця заговорили аналітики. Бо, коли баланс порушується, втрачають усі, передусім, споживачі. Нині більшість українців працюють на їжу. Навіть за офіційною статистикою, ми витрачаємо більше 50%  своїх доходів на продукти харчування. У цьому випадку самоусунення держави виглядає ризикованим і небезпечним.

Профспілки категорично виступають проти таких дій Уряду, про що неодноразово заявляли, бо ми усвідомлюємо, що це призведе до значних втрат для простих людей.

Відмова від державного регулювання повинна супроводжуватися посиленням регулювання конкуренції і вжиттям додаткових заходів відносно зловживань чи змови продавців на ринку. Проте Уряд не позбавлений права у разі нестабільності на ринку повернути регулювання цін до  нормалізації ринкової ситуації. Закони ринку ніхто не скасовував: ціни на продукти залежать від купівельної спроможності громади. Надто дорогих продуктів ніхто не буде купувати, а товар залежуватиметься аж до псування. Тому виробники і продавці повинні найперше думати про це, ніж правити захмарні ціни за продукцію. Але є дієвий вихід – надання адресної допомоги малозабезпеченим громадянам. Це можуть бути знижки, які повинна компенсувати влада. Таке є в інших державах. Навіть у США малозабезпечені отримують спеціальні талони на продукти харчування. Така б програма, на мою думку, мала б з`явитися і в Україні. Але, чи підуть урядовці на це?

Богдан ВІНТОНЯК,

голова райкому профспілки

працівників державних установ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!