Газета по-надвірнянськи
 

На Прикарпатті знову африканська чума свиней

22 вересня 2017, 11:59 | Рубрика: Застереження, Ситуація Версія для друку Версія для друку 158 переглядів

У вівторок, 19 вересня, відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації під керівництвом заступника голови цієї комісії, начальника Надвірнянського райвідділу головного управління Держпродспоживслужби Івана Гурмака, який, передусім, загострив увагу присутніх на складній епізоотичній ситуації щодо африканської чуми свиней на території України.

Чума_1

Цьогоріч назване захворювання вперше зареєстроване у Донецькій, Херсонській, Дніпропетровській, Тернопільській, Івано-Франківській областях. 6 вересня вогнище африканської чуми свиней (АЧС) виявлено у с. Топорівці Городенківського району у фермерському господарстві «На горі» та особистому селянському господарстві гр. Боднарюк М.І. Голова цього фермерського господарства повідомив про загибель семи свиней, у т.ч. однієї – віком до півроку, а шести – до двох місяців. На момент загибелі тут нараховувалося 45 голів свиней. 10 вересня загинули ще три свині у ФГ та одна – в особистому селянському господарстві.

За результатами дослідження відібраного біологічного матеріалу загиблих тварин Державний науково-дослідний інститут лабораторної діаг­ностики та ветеринарно-санітарної експертизи м. Київ виявив вірус АЧС.

Не можна виключати загрозу занесення збудника АЧС на територію Надвірнянщини. Тому у районі розроблений План спільних оперативних дій.

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія (ДНПК) при РДА зобов’язала відповідні служби, організації і власників господарств: забезпечити дотримання всіма суб’єктами господарювання, діяльність яких пов’язана з вирощуванням, утриманням та реалізацією живих свиней, ветеринарно-санітарного законодавства, зокрема, вимог закритого режиму роботи; проводити депопуляцію диких кабанів із наступним проведенням лабораторного моніторингу АЧС у дикій фауні; не допустити торгівлю продуктами харчування тваринного походження, в т.ч. свинями, у невстановлених місцях та на стихійних ринках; допускати до забою тварин, особливо свиней, тільки із ветеринарними документами, які засвідчують благополуччя території  та їх клінічний стан; посилити контроль за реалізацією м’яса і м’ясопродуктів на ринках, надаючи торгові місця тільки за наявності документів, які засвідчують походження, безпечність продукції, та експертного висновку лабораторії ветсанекспертизи та ін.

З метою вивчення циркуляції вірусу АЧС у дикій фауні користувачі мисливських угідь повинні забезпечити доставку біологічного матеріалу для проведення моніторингових досліджень від впольованих диких свиней під час мисливського сезону 2016-2017 років.

Засідання ДНПК тривало у присутності сільських і селищних голів, яким також рекомендовано забезпечити відповідні роз’яснення серед жителів населених пунктів Надвірнянщини.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!