Газета по-надвірнянськи
 

Надвірнянські пенсійники до перерахунку пенсій готові.

29 вересня 2017, 10:57 | Рубрика: Соціальне Версія для друку Версія для друку 548 переглядів

Слово за Парламентом

Надвірнянське об’єднане управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області готове до проведення масового перерахунку. Ми провели тестування програмного забезпечення, зробили відповідні розрахунки, визначили додаткову потребу в коштах, тобто, практично,  можемо приступати до перерахунку вже сьогодні, але, звичайно, після ухвалення законопроекту.

Pressure of work

Якщо депутати ухвалять закон, як заплановано, 3 жовтня, то перерахуємо пенсії одразу ж після набрання ним чинності і підвищені пенсії можуть виплатити за додатковими відомостями ще у жовтні. Таке завдання перед Пенсійним фондом поставлено Урядом і безпосередньо Головою правління Пенсійного фонду України Олексієм Зарудним. Хто з фахівців знає про що йдеться, той розуміє, що це не дуже просте завдання, адже йде мова про масовий перерахунок усіх пенсій, призначених за Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

На жаль, із 27 тисяч пенсіонерів нашого району перерахують 25 тисяч пенсій, із них отримають підвищення внаслідок осучаснення 14 тисяч пенсіонерів. При цьому суми підвищень є індивідуальними, адже у кожного пенсіонера при призначенні пенсії розраховували індивідуальний коефіцієнт заробітної плати. Саме від нього зараз залежатиме розмір підвищення, бо осучаснення пенсій – це застосування нової величини показника середньої зарплати, що використовується для обчислення розміру пенсії. Нагадаємо, що більшість пенсій зараз розраховані із застосуванням показника 1197,91 грн., а при перерахунку буде застосовуватися показник 3764,4 грн. Таким чином, 14 тисяч пенсіонерів отримають підвищення до 100 грн.; 7,4 тис. – до 1000 грн.; 2,3 тис. – до 2000 грн.; а 1 тисяча – понад 2000 грн. Крім того, 25 тисяч пенсій буде підвищено внаслідок зростання прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб із 1312 до 1373 грн. Додаткова місячна потреба у коштах на виплату цих підвищень пенсій зросте на 6,2 млн. грн.

Процес нарахування пенсійних виплат при проведенні масових перерахунків триває 10-12 днів. Але ми розуміємо, що не маємо право на зволікання і зробимо все, щоб люди вчасно отримали свої гроші. Сьогодні ні в кого не викликає сумніву, що ситуація, яка склалася у пенсійному забезпеченні громадян нашої держави, є неординарною і складною. Тому проведення пенсійної реформи є необхідним заходом для розв’язання як сьогоднішніх проблем, так  і надійним поступом покращення ситуації у майбутньому.

У разі внесення змін до законопроекту, навіть незнач­них, це може вплинути на методику проведення перерахунку, адже процес  перерахунку досить складний. Це не просто збільшення пенсій на певний відсоток, а відповідні зміни в алгоритмі перерахунку, зміна складових, від яких залежить розмір пенсій. Але у кінцевому результаті – це не підвести надію людей, які так довго чекають анонсованого підвищення, бо кожна літера чи цифра у законі може коштувати пенсіонерові певну суму.

Ігор ПАЦАК,

начальник Надвірнянського об’єднаного управління

Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!