Газета по-надвірнянськи
 

Про «спірну» ОТГ – із керівництвом обласної ради й ОДА

22 вересня 2017, 11:46 | Рубрика: Самоврядування Версія для друку Версія для друку 2,058 переглядів

20 вересня група представників та ініціаторів створення Переріслянської ОТГ, за формування якої не проголосували депутати обласної ради на 17-й сесії 15 вересня, звернулася за роз`ясненнями до голови Івано-Франківської обласної ради Олександра Сича та голови обласної держадміністрації Олега Гончарука.

«Ми прийшли відстояти волю громади, яка погодилася піти на об’єднання, щоб покращити рівень життя у селах. Тому що наразі у нас нема ніякого фінансування, і нас – людей – просто загнали у глухий кут, де ми не маємо засобів для виживання. Людям потрібні дороги, люди хочуть нормальні умови для існування, хочуть мати нормальну інфраструктуру. Зараз не може забезпечити нас ні обласна рада, ні районна – фінансування відсутнє абсолютно», – сказала на зустрічі з Олександром Сичем від імені громади Фитьківський сільський голова Марія Дмитрук.

Люди вважають, що створення ОТГ не підтримали через відстоювання особистих інтересів певних осіб.

– Це все заполітизоване. Йдуть інтереси особисті кількох людей, які захищають не думку громади, не волю громади. Вони про людей взагалі не думають, тому що якби вони думали, вони б не дозволили собі йти на такі кроки. По-перше, районна рада, як суб’єкт об’єднання, взагалі ніде не виступає згідно з чинним законодавством. Вона не мала права звертатися до обласної ради, щоб гальмувати об’єднання громади. Далі: обласна рада прийняла з порушеннями рішення не на користь громади, хоча перше рішення прийняли на нашу користь. Це підтверджує факт заполітизованості як районної, так і обласної ради. Але ми не хочемо іти на якісь радикальні кроки, дії. Ми хочемо, щоб нас почули, – зазначила Марія Дмитрук, додавши, що перешкод для створення ОТГ нема, бо об’єднатися хоче більшість, і ніхто не заважав трьом «опозиційним» селам іти на об’єднання.

Олександр Сич нагадав, що ЦВК із незрозумілих йому причин оголосила про вибори у Переріслянській ОТГ. Хоча, вважає, що згідно із законом, вибори могли бути оголошені тільки тоді, коли прийняте рішення обласної ради.

«Зробили помилку – хто зробив, чому – я не знаю, однак до ще не прийнятого рішення обласної ради подали заяву до Центральної виборчої комісії про проведення виборів у ОТГ. Чому ви до мене прийшли? Я тільки 1 з 84 депутатів, які голосують. Зустрічайтеся з депутатськими фракціями, хай ОДА подає повторно проект рішення. На наступній сесії ми його розглянемо – це актуальне питання. Цілком можливо, що ви переконаєте фракції», – сказав Олександр Сич. Він зазначив, що закон про децентралізацію порушений, і будь-хто матиме право подати у суд і оскаржити майбутні вибори як незаконні – це стосується і Дзвиняча, і Переросля. Закон і процедуру порушили, і від обласної ради це не залежить? – запитав Олександр Сич. – Воза помістили перед коня. Створений прецедент, і може бути не визнана ні одна, ні друга ОТГ. Закиди у бік обласної ради безпідставні», – підсумував він.

Під час зустрічі з головою ОДА Олегом Гончаруком, в якій взяли участь заступник голови ОДА Богдан Кобилянський і начальник юридичного відділу ОДА Тарас Боринський, він відзначив: «Я володію ситуацією. І не буде такого, щоб громади «плясали» в угоду будь-якої партії, починаючи від БПП, до якої я маю відношення. Є процес, який почав іти. Я розмовляв із прем’єром, і позиція така: перше – ми вас підтримуємо. Я даю слово, що ви матимете підтримку на рівні Президента, Кабміну. На рівні обласної ради я не розумію цих моментів, коли одним надають слово, а іншим – ні. Якщо ви переконані у своїй правоті, ми зі своєї сторони надамо фахове юридичне забезпечення, і на це не треба буде тратити грошей. Теза друга – вам будуть надані будь-які рекомендації, і вибори відбудуться 100%. Вам треба твердо зайняти позицію, бо за вами правда. Хтось хоче розхитати ситуацію, але з юридичної точки зору до вас нема жодного запитання. Щодо фінансування – ні одного прецендента в Україні ще не було, щоб у ОТГ не було фінансування. Даю чесне слово, що вас ображати, принижувати ніхто не буде», – сказав Олег Гончарук. Він закликав не піддаватися на провокації і маніпуляції, зазначивши, що весь процес об’єднання проходив законно.

«Знаєте, чому це все відбувається, тому що певні люди думали, що вами будуть управляти. Але вони бачать, що програли. Надвірнянський район дуже потужний, тому маніпуляції і провокації будуть. Але з вами треба сідати за стіл і балакати, бо ви не піддаєтеся. Домовляються з сильними, нагинають слабких».

«Вибори у вашій громаді відбудуться із дотриманням законності і правопорядку», – зазначив Олег Гончарук і наголосив, що процедура об’єднання громади була проведена у відповідності до норм законодавства України щодо об’єднання територіальних громад.

Також очільник Прикарпаття обіцяв передати листа зі зверненням людей у Кабмін особисто під час робочої поїздки у Київ 22 вересня. Окрім цього, Олег Гончарук пообіцяв, що його перша заступниця Марія Савка приїде у Надвірнянщину оглянути стан доріг. Таку інформацію подали інтернет-видання «Галка» та відділ прес-служби Івано-Франківської ОДА.

Про суд і схід селян

Як повідомив депутат районної ради Микола Гусак, судове засідання Івано-Франківського окружного адмінсуду щодо розгляду позовної заяви про скасування розпорядження Івано-Франківської ОДА № 419 від 25 липня 2017 р. «Про затвердження висновку щодо відповідності проектів рішень про добровільне об`єднання територіальних громад Конституції  та Законам України» призначене на 21 вересня перенесене на 28 вересня ц. р. у зв`язку із зміною судді.

З іншого боку, депутат Микола Гусак нагадав, що керівництво чотирьох громад сіл, які вирішили об`єднатися у Переріслянську ОТГ, не відповіли на запрошення Тисменичанської сільської ради щодо вирішення необхідних питань про об`єднання у Тисменичанську ОТГ, надіслане їм ще у квітні ц. р. Повідомлення про те, що створюється Переріслянська ОТГ із 4-х сіл, для Тисменичанської, Цуцилівської, Каміннецької сільських рад стало відомим у другій половині серпня, але запрошення вступити до Переріслянської ОТГ вони не отримували.

У неділю, 24 вересня, схід селян у Тисменичанах обговорить ситуацію навколо створення Тисменичанської ОТГ, узаконеної відповідним урядовим рішенням.

Від редакції.

Суть нинішнього моменту навколо спірної ОТГ вимагає як дотримання вимог закону, так і етично-моральних і людських стосунків між представниками  сіл, а особливо їх керівниками, окремі з яких, навіть, публічно в електронних ЗМІ висловлюються, м`яко кажучи, неадекватно і зовсім нецивілізовано як посадові особи місцевого самоврядування. Очевидно, спроби  адмінтиску і неврахування думки та позиції значної частини жителів згаданих сіл, певні непрозорі контакти і зустрічі на цю тему не приведуть до злагоди краян. Не завадило б розглянути компромісні варіанти з участю представників вісьмох сіл. І це повинні враховувати всі сторони – влада усіх рівнів – від села до столиці, громада, активісти, депутати, ЗМІ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!