Газета по-надвірнянськи
 

Рішення п’ятнадцятої сесії Надвірнянської районної ради сьомого скликання від 7 вересня 2017 р.

15 вересня 2017, 12:14 | Рубрика: У районній раді Версія для друку Версія для друку 133 переглядів

Про звернення районної ради

Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада ВИРІШИЛА:

1. Схвалити звернення до Кабінету Міністрів України, народного депутата України Ю. Дерев’янка, Івано-Франківської обласної ради, Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

2. Звернення надіслати Кабінету Міністрів України, народному депутату України Ю. Дерев’янку, Івано-Франківській обласній раді, Івано-Франківській обласній державній адміністрації.

3. Звернення опублікувати в газеті «Народна Воля», розмістити на веб сайті районної ради та оприлюднити в інших засобах масової інформації району.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови районної ради І. Писклинця.

Голова районної ради І. М. Гурмак.

Кабінет Міністрів України

Народному депутату України

Ю. Дерев’янку

Івано-Франківська обласна рада

Івано-Франківська обласна

державна адміністрація

ЗВЕРНЕННЯ

В черговий раз Надвірнянська районна рада звертається із клопотанням до Вас  про вирішення питання щодо виділення коштів державного бюджету на  оплату заробітної плати працівникам бюджетних установ району на 2017 рік.

Понад 96 відсотків загального обсягу призначень бюджетних установ на 2017 рік  складають видатки  по захищеним статтям бюджету, що ускладнює механізми оперативного вирішення проблемних питань соціального характеру шляхом перерозподілу інших видатків.

Механізм розподілу, що проводить Міністерство фінансів України, освітньої та медичної субвенції, додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я не забезпечує в повному обсязі покриття видатків з оплати праці. На сьогоднішній день в Надвірнянському районі склалася критична ситуація у закладах освіти, відсутні кошторисні призначення з оплати праці (не педагогічні працівники),  що не дає можливості проведення нарахування та виплати заробітної плати. Незабезпеченість  закладів охорони здоров’я, освіти та культури до кінця поточного року складає  27,0 млн. грн. Крім того, бюджетні установи району не в повному обсязі забезпечені коштами на оплату тепло-енергоносіїв. Така незабезпеченість складає  600,0 тис. грн.

У Надвірнянському районі постійно вживаються заходи з енергозбереження, завдяки яким досягнуто значної економії коштів. Зокрема, за рахунок переведення установ району на альтернативні види палива (в тому числі із залученням зовнішніх інвестицій) вдалося зекономити 2540,8 тис.  грн., а за рахунок інших заходів – 5382,6 тис. грн. Вказані кошти були спрямовані на оплату праці працівників бюджетних установ району.

Крім того, рішенням районної ради від 08.06.2017 № 364-13/2017 «Про внесення змін до рішення районної ради від 05.01.2017  № 282-10/2017 «Про районний бюджет на 2017 рік» перевиконання районного бюджету за підсумками першого кварталу спрямовано 4520,0 тис. грн. на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ району.

Виходячи з наведеного, з метою недопущення виникнення простроченої кредиторської заборгованості із виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ ПРОСИМО:

переглянути показники Державного бюджету України в частині збільшення передбачених на 2017 рік обсягів медичної субвенції та додаткової дотації з  державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я, з метою забезпечення виплати заробітної плати у встановлені законодавством терміни, скоригувати помісячні обсяги субвенцій та дотацій;

збільшити міжбюджетні трансферти з державного бюджету місцевому бюджету Надвірнянського району на фінансування видатків з оплати праці працівників бюджетних установ та  оплати комунальних послуг у сумі 27,6 млн. грн.

Сподіваємось на Ваше розуміння та підтримку у вирішенні даного звернення.

Схвалено на п’ятнадцятій сесії Надвірнянської районної ради

сьомого скликання 7 вересня 2017 р. (№ 418-15/2017).

Про звернення районної ради

Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада ВИРІШИЛА:

1. Схвалити звернення до сільських, селищних, міського голів Надвірнянського району.

2. Звернення опублікувати в газеті «Народна Воля», розмістити на веб сайті районної ради та оприлюднити в інших засобах масової інформації району.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови районної ради І. Писклинця.

Голова районної ради І. М. Гурмак.

Сільським, селищним,

міському головам

Надвірнянського району

ЗВЕРНЕННЯ

На сьогодні у районі склалася складна ситуація з виплати заробітної плати працівникам закладів освіти та охорони здоров’я, які фінансуються за рахунок коштів додаткової дотації з державного бюджету, які передані місцевим бюджетам на фінансування видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я. Станом на 01.08.2017 на оплату праці відповідної категорії працівників відсутні кошторисні призначення. Незабезпеченість асигнуваннями на оплату праці складає до кінця поточного року 21,6 млн. грн.

Відповідно до пункту 14 статті 91, пункту 1 статті 93 Бюджетного кодексу України рекомендуємо Вам при перегляді відповідних місцевих бюджетів спрямувати частину коштів на покриття видатків з утримання об’єктів освіти, що є власністю місцевих рад та оплату праці не педагогічних працівників закладів освіти та працівників охорони здоров’я.

Схвалено на п’ятнадцятій сесії

Надвірнянської районної ради сьомого скликання

7 вересня 2017 року (№ 419-15/2017).

Про підтримку звернення

Верховинської районної ради

Розглянувши звернення Верховинської районної ради, відповідно до частини 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада ВИРІШИЛА:

1. Підтримати звернення Верховинської районної ради щодо зниження тарифу на електроенергію, скасування плати за підключення до електромереж та збільшення ліміту в опалювальний сезон для населення, що проживає у населених пунктах, на які поширюється дія Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні».

2. Рішення надіслати Прем’єр-міністру України В. Гройсману, Голові Національної комісії, який здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, Д. Вовку та Верховинській районній раді.

Голова районної ради І. М. Гурмак.

Прем’єр-міністру України

Гройсману В. Б.

Голові Національної комісії, який здійснює державне

регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг,

Вовку Д. В.

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати Верховинської районної ради, глибоко стурбовані значним подорожчанням тарифу на електроенергію, спричиненим прийняттям Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг постанови від 26.02.2015 № 220 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню». Верховинський район не газифікований і основним джерелом енергозабезпечення для задоволення комунально-побутових та санітарно-гігієнічних потреб є електроенергія та дрова. Лише на ці потреби на території району вирубується більше 100 тисяч метрів кубічних деревини, а у всіх гірських населених пунктах щорічно використовувалось як паливо більше 500 тисяч кубічних метрів деревини, що еквівалентно вирубуванню 1500 га лісу. Це приводить до неконтрольованих вирубок, значного знеліснення Карпат та виникнення загрози ерозії та зсувів.

Українські Карпати завжди були чудовим, екологічно-чистим регіоном, перлиною та легенями України та всієї східної Європи. Один гектар зелених насаджень за одну добу поглинає 200 літрів вуглекислого газу та виділяє в атмосферу кисень, достатній для підтримки життєдіяльності тридцяти чоловік.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг визначила, що для населення, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання застосовується менший тариф на електроенергію ніж для жителів двоквартирних та індивідуальних будинків, тим самим порушила права сільських жителів, фактично визнавши їх людьми другого сорту. Ми вимагаємо урівняти в правах жителів багатоквартирних і двоквартирних та індивідуальних будинків

Населення не газифікованих населених пунктів Українських Карпат не має можливості в повній мірі користуватись газом, і значне подорожчання електроенергії, що відбувається в останні роки, унеможливлює її використання для задоволення комунально-побутових та санітарно-гігієнічних потреб, а це в свою чергу призводить до збільшення використання лісу в якості паливних дров. Це подорожчання також призводить до зубожіння населення та викликає незадоволення жителів і може призвести до акцій протесту. А ці об’єми деревини могли би бути використані в якості сировини для виробництва товарів народного вжитку та в результаті збільшення бюджетних надходжень.

Верховинська районна рада просить Кабінет Міністрів і Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, не допустити подальшого зростання тарифу на електроенергію, скасувати плату за підключення до електромереж, встановити пільговий тариф на електроенергію в літній період за обсяг, спожитий до 600 кВт/год. електроенергії на місяць та збільшити ліміт в опалювальний сезон для населення, яке проживає в будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання на які поширюється дія Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» до 5000 кВт/год. електроенергії на місяць та внести наступні зміни до Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 26.02.2015 № 220:

1.7. Населенню, яке проживає у будинках, негазифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання, на які поширюється дія Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні»:

1 .7.1 . У період з 1 травня по 30 вересня (включно):

за обсяг, спожитий до 600 кВт/год. електроенергії на місяць (включно) – 75; 15; 90;

за обсяг, спожитий понад 600 кВт/год. електроенергії на місяць (включно) – 140; 28; 168;

1.7.2. У період із 1 жовтня по 30 квітня (включно):

за обсяг, спожитий до 5000 кВт/год. електроенергії на місяць (включно) – 75; 15; 90;

за обсяг, спожитий понад 5000 кВт/год. електроенергії на місяць – 140; 28; 168.

Це сприяло би зменшенню соціальної напруги, покращенню екологічного стану, запобіганню масового вирубування лісів і відповідно зменшенню руйнівних наслідків стихійних лих, повеней, зсувів, а в результаті – зменшенню бюджетних витрат на їх ліквідацію та підвищенню авторитету центральних органів влади.

Прийнято на одинадцятій сесії  Верховинської районної ради

VIІ демократичного скликання  20 липня 2017 року.

Підтримано на п’ятнадцятій сесії Надвірнянської районної ради

сьомого скликання 7 вересня 2017 р. (№ 421-15/2017).

Про звернення районної ради

Відповідно до пункту 26 частини 1 статті 43, частини 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада ВИРІШИЛА:

Схвалити звернення районної ради до Кабінету Міністрів України, Центральної виборчої комісії, Івано-Франківської обласної ради та Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Голова районної ради І. М. Гурмак.

Кабінет Міністрів України

Центральна Виборча Комісія

Івано-Франківська обласна рада

Івано-Франківська обласна державна адміністрація 

ЗВЕРНЕННЯ

Центральна виборча комісія своєю постановою від 18.08.2017 №164 призначила перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів на 29 жовтня 2017 року.  Серед об’єднаних територіальних громад, де призначені перші вибори, є й так звана Переріслянська об’єднана територіальна громада, яка має включати села Перерісль, Фитьків, Волосів та Гаврилівку. Своє рішення Центральна виборча комісія прийняла на підставі розпорядження Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 25.07.2017 № 419  «Про затвердження висновку щодо відповідності проектів рішень про добровільне об’єднання територіальних громад  Конституції та законам України».

В той же час, відповідно до Перспективного плану формування територій громад області, затвердженого Івано-Франківською обласною радою рішенням від 24.07.2015 № 1722-36/2015 повинна бути сформована Тисменичанська сільська об’єднана територіальна громада з центром в с. Тисменичани, яка включає вісім населених пунктів, в тому числі й чотири, що увійшли до Переріслянської ОТГ. Даний перспективний план був затверджений постановою Кабінету Міністрів України та є чинним і являє документом, на підставі якого приймаються рішення щодо добровільного об’єднання громад. При тому, що відповідно до пункту 4 статті 9 Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо добровільного приєднання територіальних громад» Кабінет Міністрів України може визнати об’єднану територіальну громаду спроможною, за умови її утворення в порядку, визначеному законом, навколо населеного пункту, визначеного перспективним планом формування територій громад області як адміністративного центру об’єднаної територіальної громади, а також якщо кількість населення об’єднаної територіальної громади становить не менше половини кількості населення територіальних громад, які мали увійти до такої об’єднаної територіальної громади відповідно до перспективного плану формування територій громад області.

Була також порушена процедура прийняття рішень сільськими радами, які брали участь в даному об’єднанні. Рішення сільських рад були прийняті без врахування рішень зборів громадян, що суперечить частині 2 статті 7 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Враховуючи вищевикладене, звертаємось з вимогою:

1. До Кабінету Міністрів України та Івано-Франківської обласної ради – призупинити прийняття будь-яких рішень щодо змін до перспективного плану формування територій Івано-Франківської області в частині Тисменичанської ОТГ до прийняття сільськими радами законних рішень про добровільне об’єднання.

2. До Центральної виборчої комісії – призупинити свою постанову від 18.08.2017 № 164 в частині призначення виборів депутатів та сільського голови Переріслянської ОТГ до прийняття законних рішень про визначення центру громади.

3. До Івано-Франківської обласної державної адміністрації – скасувати своє  розпорядження від 25.07.2017 № 419 «Про затвердження висновку щодо відповідності проектів рішень про добровільне об’єднання територіальних громад  Конституції та законам України» та звернутись до Центральної Виборчої Комісії про призупинення виборчого процесу до Переріслянської ОТГ.

Схвалено на п’ятнадцятій сесії

Надвірнянської районної ради сьомого скликання

7 вересня 2017 р. (№ 417-15/2017).

Про звернення районної ради

Відповідно до пункту 26 частини 1 статті 43, частини 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада ВИРІШИЛА:

1. Схвалити звернення районної ради до Президента України П. Порошенка, Прем’єр-міністра України В. Гройсмана, Голови Верховної Ради України А. Парубія, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини В. Лутковської щодо недопущення фактів переслідування за громадську і політичну діяльність.

2. Рішення надіслати Президенту України П. Порошенку, Прем’єр-міністру України В. Гройсману, Голові Верховної Ради України А. Парубію, Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини В. Лутковській.

3. Звернення опублікувати в газеті «Народна Воля», розмістити на веб сайті Надвірнянської районної ради та оприлюднити в інших засобах масової інформації.

Голова районної ради І. М. Гурмак.

Президенту України

П. Порошенку

Прем’єр-міністру України

В. Гройсману

Голові Верховної Ради України

А. Парубію

Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини

В. Лутковській

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати Надвірнянської районної ради Івано-Франківської області, засуджуємо дії керівництва вищих органів держави щодо політичних переслідувань і репресій воїнів російсько-української війни, суспільно-громадських діячів та активістів щодо цинічного порушення прав людини та норм чинного законодавства, адже такі дії нівелюють і знищують здобутки демократії і Революції Гідності та становлять загрозу для суспільства та держави.

Нами неодноразово, з метою припинення і недопущення таких дій та з метою звернення уваги керівництва держави на необхідність вжиття заходів для врегулювання тих чи інших проблемних питань, які становлять загрозу функціонування місцевого самоврядування, цілісності держави та нормальної життєдіяльності і безпеки людини, приймались відповідні рішення та звернення до керівництва вищих органів державної влади.

Проте, на жаль, належного реагування з боку держави немає. Більше того, нещодавно світова спільнота стала свідком численних безпрецедентних фактів із знищення демократії в Україні, серед яких: вбивство депутата Миргородської міської ради Олега Супруненка, відкриття численних кримінальних проваджень за надуманими фактами проти Героїв війни із Росією, позбавлення громадянства України Михайла Саакашвілі, відкриття кримінального провадження щодо голови ГО «Центр протидії корупції» Віталія Шабуніна і в той же час цілковитим небажанням розслідувати факти корупційних зловживань, побиття силовиками воїнів, які намагалися зупинити потік контрабанди у Донецькій та Луганській областях, небажанням влади забезпечувати виплату заробітної платні для працівників бюджетної сфери, скидаючи цей тягар на місцеві бюджети, які фінансово обмежені.

Вказане вище свідчить про нівелювання і порушення керівництвом вищих органів державної влади громадянських прав, про незаконне політичне переслідування ними громадських та політичних діячів за їхню активну політичну діяльність, громадянську позицію та супротив злочинним діям провладної більшості.

Розправа з політичними опонентами і власним народом – це прямий крок до узурпації влади та встановлення авторитарного режиму. Така ситуація є неприпустимою в Україні, як у державі, що вже стала на шлях реалізації європейських і світових демократичних цінностей.

Зусилля влади повинні бути направлені виключно на утвердження верховенства права, на гарантування і захист прав людини і громадянина, на розбудову і цілісність держави і аж ніяк не на знищення демократичних інститутів.

Враховуючи вищевикладене, для забезпечення неухильного виконання державними органами і посадовими особами Конституції України, норм чинного законодавства, з метою захисту інтересів держави, прав людини та громадянина і формування демократичного суспільства, просимо Вас:

1. Вжити заходів щодо недопущення порушення органами державної влади та посадовими особами Конституції України, чинного законодавства України та міжнародних правових актів.

2. Припинити політичне переслідування опозиційних політичних сил, їхніх представників, громадських активістів, воїнів російсько-української війни, учасників подій Революції Гідності у будь-яких формах та проявах, в тому числі не допустити порушення права особи на громадянство та вибірковості у вирішенні пов’язаних з цим питань.

3. За результатами розгляду звернення надати відповідь у встановлений законом строк.

Схвалено на п’ятнадцятій сесії Надвірнянської районної ради

сьомого скликання 7 вересня 2017р. (№ 430-15/2017).

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!