Газета по-надвірнянськи
 

Слюсарі та зварники позмагались у професійній майстерності

15 вересня 2017, 12:08 | Рубрика: Професійне Версія для друку Версія для друку 408 переглядів

Минулого року керівництво НГВУ «Надвірнанафтогаз» започаткувало добру традицію – проведення змагання за звання кращого за професією, яка отримала своє продовження цими днями. НГВУ «Надвірнанафтогаз» є флагманом серед підрозділів ПАТ «Укрнафта» у проведенні таких заходів. 13 вересня, вже вдруге, навчально-курсовий комбінат підприємства став майданчиком конкурсу профмайстерності.

у-синьому-платті

У фахових баталіях зійшлися електрозварники ручного зварювання та слюсарі-ремонтники, безпосередньо зайняті на об’єктах добування нафти, газу та газового конденсату підприємства. Ці професії є одними з найважливіших у галузі нафтогазовидобування. Адже  від того наскільки професійно та сумлінно такі спеціалісти виконають свої обов’язки, наскільки якісно проведуть зварювальні роботи під час будівництва та ремонту трубопроводів, наскільки своєчасно та добросовісно здійснять обслуговування нафтопромислового обладнання (верстатів-качалок, насосів, фонтанних арматур тощо) залежить безаварійний процес видобутку та транспортування вуглеводневої продукції.

працівники

Цьогорічний фаховий конкурс провели у рамках заходів із відзначення 60-ліття заснування НГВУ «Надвірнанафтогаз» і святкування Дня працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості. В урочистому відкритті заходу взяли участь Виконавчий Віце-Президент по роботі з персоналом ПАТ «Укрнафта» Олена Кропив’янська, директор бізнес-підрозділу (Захід) апарату управління ПАТ «Укрнафта» Олег Мальчик, начальник управління Держ­праці в Івано-Франківській області Ігор Розсипайло, голова районної державної адміністрації Олександр Кеніз та представники структурних одиниць Товариства.

Відкриваючи захід, начальник управління Володимир Чуприна висловив упевненість, що конкурсанти продемонструють найкращі свої професійні якості. Олена Кропив’янська від імені Правління ПАТ «Укрнафта» побажала успіху учасникам змагань і нових трудових звершень.

НГВУ

Усього у конкурсі взяли участь 10 електрозварників із цехів № № 1, 2 із видобутку нафти і газу, будівельно-монтажного цеху та дільниці підготовки і перекачування нафти та 9 слюсарів-ремонтників, які працюють у цехах із видобутку нафти і газу та підтримання пластового тиску, – це найбільш професійно підготовлені працівники, котрі не мали порушень з охорони праці та виробничої дисципліни.

Змагання проходило у 2 етапи. Зразу ж, після церемонії відкриття учасники приступили до теоретичного етапу, на якому виконували тестові завдання з метою перевірки професійних знань, які включали питання за спеціалізацією та з охорони праці і пожежної безпеки.

На другому етапі конкурсанти демонстрували свою професійну майстерність. Для зварників практична частина передбачала виконання робіт зі зварювання контрольних взірців зварних з’єднань труб, які виконували у спеціально обладнаних кабінах. Слюсарям для виявлення своєї вправності довелося справитися з двома завданнями: ремонт клинової засувки із заміною ходової гайки та ремонт поршневого насоса із заміною клапанів. По суті, ці дії вони виконують постійно у своїй повсякденній роботі, однак у змагальному процесі все відбувається на час і під пильним спостереженням конкурсної комісії. І найскладніше тут, напевно, сконцентруватися та побороти хвилювання. Ця частина заходу викликала найбільше емоцій як серед глядачів, так і серед учасників. Неупередженими та об’єктивними залишалися хіба члени конкурсної комісії, яку очолив головний механік підприємства Вадим Триняк. Вони фіксували затрачений час виконання завдань у хвилинах та секундах, якість практичних дій, послідовність виконання операцій, дотримання вимог охорони праці і техніки безпеки та правильність поводження з інструментом. Один необережний рух – і бали знімають. Якість зварювання також перевіряли за допомогою методу неруйнівного контролю у лабораторії технічного діагностування та дефектоскопії нафтогазового обладнання.

із-призами

Усі конкурсанти гідно представили себе, показали професійний майстер-клас. І, за підсумками оцінювання журі, у нелегкому суперництві переможцями стали: серед електрозварників ручного зварювання: третє місце – Роман Угринюк (цех №1 з видобутку нафти і газу); друге місце – Віктор Кутулич та перше місце – Микола Іваненко (обидва із будівельно-монтажного цеху); серед слюсарів-ремонтників, безпосередньо зайнятих на об’єктах добування нафти, газу та газового конденсату підприємства: третє місце – Тарас Ломпас (цех №2 із видобутку нафти і газу); друге місце – Сергій Дроздик та перше місце – Василь Заяць (обидва із цеху №1 із видобутку нафти і газу).

Відзначали конкурсантів і нагородили призерів почесні гості: Олена Кропив’янська, Олег Мальчик та Ігор Розсипайло. Кращому серед електрозварників вручено подарунок – зварювальний інвертор, а переможцю серед слюсарів – набір слюсарного інструменту. Усі призери професійного змагання, крім грамот, отримали грошові винагороди, перевагу в можливості підвищення тарифно-кваліфікаційного розряду та за рекомендацією конкурсної комісії їм встановлять надбавку до оплати праці за високу професійну майстерність. Кожен учасник удостоєний спеціального диплому та грошової премії.

Кульмінацією дійства стало вручення Виконавчим Віце-Президентом по роботі з персоналом ПАТ «Укрнафта» Грамоти Голови Правління ПАТ «Укрнафта» начальнику НГВУ «Надвірнанафтогаз» Володимиру Чуприні за багаторічну сумлінну працю, високу професійну майстерність, значний внесок у розвиток нафтової промисловості України. Олена Євгенівна висловила сподівання, що основ­ні результати спільної праці з Володимиром Степановичем ще попереду.

Начальник НГВУ «Надвірнанафтогаз» відзначив, що  такі змагання  надалі мають стати невід’ємною частиною корпоративної культури  Компанії, адже це є важливою складовою системи мотивації персоналу та підвищення престижу професії.

Цього дня, незважаючи на несприятливу погоду, присутні стали свідками справжньої «нафтової олімпіади» – свята праці, атмосфери живих емоцій, духу змагань та  єднання колективу. Люди з багатим життєвим виробничим досвідом хвилювались та  щиро раділи своїм досягненням і перемогам, прагнули до кращого. Спостерігаючи за їхніми вправними рухами, переповнюєшся гордістю, що серед працівників управління є справжні майстри своєї справи, на яких варто рівнятися.

Наталія ШТОГРИН,

інженер ІІ категорії технічного відділу НГВУ «Надвірнанафтогаз».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!