Газета по-надвірнянськи
 

Синьо-жовтий стяг як символ незламності нації

1 вересня 2017, 15:41 | Рубрика: Державність Версія для друку Версія для друку 539 переглядів

У середу, 23 серпня, центральна частина Надвірної потонула у синьо-жовтому та червоно-чорному цвітінні стягів Української держави, які символізують велику силу та незнищенність нації, значне прагнення до побудови своєї держави, яке, на жаль, омите кров’ю багатьох поколінь українців, котрі боролися, щоб калинова рідна Україна жила і процвітала. Зараз настав час проявити національну мудрість і поєднати-зшити націю як єдиний моноліт, який здатний вершити нову долю нації.

День-прапора

Від будинку «Просвіти» і до Майдану Шевченка пронесли національні стяги воїни російсько-української війни, вояки ОУН-УПА, представники громадськості, іноземних делегацій, влади, трудових колективів та політичних партій. Урочисту ходу на чолі з учнями Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату та пластунів супроводжувало виконання національно-патріотичних пісень.

Право урочисто підняти Прапор України довірили полум’яним і сміливим воїнам: Юрію Остапчуку із внуком Андрієм та Андрію Левицькому із дочкою Анною, голові районної ради Іванові Гурмаку, заступнику голови РДА Богданові Зеленчуку і Надвірнянському міському голові Зіновію Андрійовичу.

Іван Гурмак зазначив, що Державний Прапор України є надбанням усієї нації, який омитий кров’ю українців на їх шляху до незалежності. – Синьо-жовтий стяг – це символ нашої національної свідомості і високого українського духу, національної свободи, спільної боротьби і перемоги в московсько-українській війні. Також очільник представницької гілки влади закликав усіх до єднання під синьо-жовтим знаменом. Міський голова Зіновій Андрійович у своєму виступі зазначив, що для кожного українця Державний Прапор є однією із найвищих національних святинь. – Під ним боролося за українську національну ідею, виборюючи свободу своєї держави, не одне покоління Героїв, поклавши на вівтар незалежності найдорожче – життя.

Про перемоги, які були здобуті завдяки символу нашого народу, розказав голова районної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка Богдан Березицький, зокрема, про такі вікопомні події як Всеукраїнський референдум 1 грудня, відзначення 500-річчя козацтва, чергову річницю із приєднання Буковини до ЗУНР та багато інших патріотичних акцій, які як моноліт єднали націю. – Маємо об’єднатися під синьо-жовтим прапором і побудувати ту Україну, за яку вмирали цілі покоління нашої славної нації.

З нагоди такого вагомого державницького свята грамоти районної та міської ради і райдержадміністрації вручили представникам трудових колективів, громадських організацій, воякам Надвірнянської станиці Братства ОУН-УПА. У концертному дійстві свої таланти продемонстрували читець Назар Олексин, який разом із Орисею Яремчук був ведучим святкового дійства, а також фольклорно-етнографічний колектив «Шовкова косиця».

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!