Газета по-надвірнянськи
 

Українською є та церква, яка захищає українські інтереси – людини і держави

22 вересня 2017, 12:32 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 189 переглядів

Негативний вплив від війни на сході України відчула, на жаль, і Церква. Про це нещодавно заявив Глава УПЦ Київського патріархату, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. За його словами, з початком війни українці почали відрізняти, яка Церква насправді українська, «яка Церква захищає українські інтереси й Української держави, а яка захищає інтереси Росії». «І тому народ побачив, хто є хто.

московський-патр

У результаті дуже багато, не десятки, а сотні тисяч парафіян Московського патріархату перейшли і переходять у Київський патріархат», – розповів Патріарх Філарет.

Крім цього він звернув увагу, що війни на Донбасі й анексії Криму не виникло б, якби існувала єдина Українська Помісна Православна Церква, бо вважає, що «найбільшою проблемою для України сьогодні є розділення Православної церкви на дві частини – на Київський патріархат і Московський патріархат. Якби не сталось цього розділення, то війни, яка сьогодні триває на сході і є результатом агресії та втручання Москви у справи України, і відокремлення Криму, не відбулося б. Чому? Тому, що церква об’єднала б, консолідувала б українське суспільство таким чином, що агресор не мав би ніякої можливості втрутитися в ці справи. Чому відпав Крим? Тимчасово, але відпав? А тому, що там церква переважала Московська, а Українська православна церква Київського патріархату в Криму слабка.

У Галичині і УПЦ КП, і греко-католицька церква стоять на патріотичних позиціях, тому агресору нема тут чого робити. А ось на сході, де панує Московський патріархат, тобто чужа церква, там сприятливі умови для нападу на цю частину України. Тому завдання справжньої православної церкви полягає в тому, щоб об’єднатися в одну Українську православну помісну церкву.

Москва також стоїть на позиції об’єднання, але такого об’єднання, а згодом і приєднання до Москви. Тобто, треба підпорядкуватись Московському патріарху і, таким чином, через церкву мати вплив уже на всю Україну. Такого об’єднання не хочуть в УПЦ КП. Ми хочемо об’єднатись в одну православну церкву, відокремлену від Московського патріархату, тобто у помісну церкву, Українську церкву, стверджує Патріарх Філарет. Якщо ми досягнемо цього, а ми цього досягнемо, тоді Україна для Росії стане недоступною, тому що утвердиться консолідоване українське суспільство. Не матимемо тут, у себе, ніякої агентури російської, яка сьогодні трапляється у багатьох галузях. Саме відчуваючи руку й плече такої агентури, Росія і насмілилась напасти на Україну».

Патріарх Філарет також пояснив, чим відрізняється «мир», за який виступає УПЦ МП. «Ми не хочемо перебувати у світі в умовах рабства, ми не хочемо, щоб Україна знову увійшла до складу Російської імперії. Такого миру ми не хочемо. Ми хочемо справедливого світу, а справедливий світ – це означає, що Україна повинна бути незалежною державою, дружньою державою до всіх європейських держав, – підкреслив Патріарх УПЦ КП.

Таку позицію Святійшого Філарета підтримують не лише православні вірні, а й усі свідомі громадяни нашої Держави.

Василь ПІДГІРНИЙ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!