- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Міністр освіти – на Прикарпатті

Posted By Модератор On 06.10.2017 @ 13:04 In Освіта | No Comments

Минулого тижня на Прикарпаття з робочим візитом завітала Міністр освіти України Лілія Гриневич. На зустрічі в актовій залі ІФТУНГ вона розповіла, що освіта сьогодні має бути якісно новою, відповідати суспільним тенденціям і вимогам часу. Адже важливо не просто отримати знання, а вміло їх застосувати, навчитися командній співпраці, адаптації до новітніх інформаційних підходів та комплексному вирішенню поставлених завдань.

Гриневич [1]

Лілія Гриневич повідомила, що в Україні з наступного року з’явиться  новий науковий ступінь – доктор мистецтв. Наразі для цього розробляють відповідну науково-правову базу. Ще мова йшла про сертифікацію вчителів, запуск Національного агентства кваліфікацій та педагогічну свободу, що дає можливість освітянам самотужки створювати програми навчання.

Нагадаємо,  сертифікація у сфері освіти – це оцінювання педагогів за різними критеріями, такими як методи викладання, вміння організувати робоче середовище, взаємини та комунікація з учнями. А Національне агентство не тільки координуватиме розроблення освітніх і професійних стандартів, але й формуватиме вимоги до процедур присвоєння кваліфікацій та визнання результатів неформального та інформального навчання.

Говорили також про проблему забезпечення учнів підручниками. Адже 50 % книжок – повинна забезпечувати держава, інші 50% – органи місцевого самоврядування, а в Івано-Франківській області виникла складна ситуація із забезпечення підручниками та наразі вже визначені методи розв’язання даної проблеми.

Відтак, мова йшла про дітей з особливими  потребами. «Для нас дуже важливо, щоб кожна дитина з особливими освітніми потребами мала змогу навчатися у колективі однолітків та не була відірвана від реального життя суспільства, якщо це можливо. При цьому надзвичайно важливо забезпечити таку дитину відповідним супроводом та переконатися, що для неї створено усі необхідні умови для навчання», – зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Мовилося і про перехід на 12-річну профільну школу, у структурі якої виділятимуть три ступені: початкова школа, основна – ліцей чи гімназія і старша – профільна.

Особливої уваги надано обговоренню нового Закону України «Про освіту», підписаного  Президентом України Петром Порошенком 25 вересня ц. р.

Найбільш дискусійним стало питання  про мову навчання представників нац­меншин і корінних народів України. Адже прийнятий закон забороняє існування шкіл з викладанням мовами національних меншин і корінних народів, залишаючи лише можливість створювати класи в україномовних школах, де навчання вестимуть мовою нац­меншини поряд з державною мовою. «Ми стоїмо на позиції, що не звужуємо права дітей національних меншин, а навпаки – розширюємо їх. Під час навчання в початковій школі великий наголос роблять на оволодінні державною мовою.Діти будуть вчити угорську мову, але вони зможуть продовжити траєкторію своєї освіти у нашій державі, володіючи українською мовою також на хорошому рівні», – зазначила міністр.

 Глава міністерства науки та освіти повідомила про заплановані зустрічі  з цього приводу із міністром Румунії та Угорщини. Лілія Гриневич побажала всім освітянам творчості, натхнення та невичерпної любові до дітей і професії.

Лариса ВАГИЛЕВИЧ,

керівник гуртка райцентру дитячої творчості

та національно-патріотичного виховання.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2017/10/ministr-osvity-na-prykarpatti/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2017/10/Гриневич.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.