Газета по-надвірнянськи
 

Поправка, яка не дозволила погіршити нарахування пенсій жителям гірських районів

6 жовтня 2017, 12:55 | Рубрика: Депутати за роботою Версія для друку Версія для друку 132 переглядів

Під час ухвалення пенсійної реформи Верховна Рада підтримала поправку 364 народного депутата Юрія Дерев’янка щодо виключення з проекту пенсійної реформи Урядових змін до закону про статус гірських населених пунктів, якими пропонували погіршити умови пенсійного забезпечення жителів гірських районів.

Урядовими змінами пропонували погіршити умови пенсійного забезпечення жителів гірських населених пунктів, скасувавши частину другу статті 6 Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні». Поправка Дерев’янка це прибрала. Тепер ця норма продовжує діяти і розмір    пенсій громадянам, які одержали статус особи,  котра  працює,  проживає  або навчається на території населеного  пункту,  якому  надано  статус гірського, збільшуватиметься і надалі на 20%.

«Суть у тому, що надбавка у 20% гірських мають розраховувати від розміру пенсії, а не від розміру прожиткового мінімуму, як пропонував Уряд», – пояснив Дерев’янко. – Із врахуванням даної поправки пенсіонери, які проживають у гірській місцевості, отримають на 20% більше від своєї заробленої пенсії, як передбачає закон про статус гірських населених пунктів, а не від розміру прожиткового мінімуму, який може бути меншим».

Народний депутат Юрій Дерев’янко не голосував за так звану Пенсійну реформу в цілому, бо абсолютно не вважає її реформою, а законом, який більшій кількості українців  приховано збільшить пенсійний вік і погіршить їх соціальний захист.

Нагадаємо, 3 жовтня Верховна Рада України ухвалила урядовий проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення пенсій». «За» проголосувало 288 народних депутатів. Проект закону передбачає, що з 1 жовтня прожитковий мінімум для пенсіонерів, які мають повний страховий стаж, становитиме 1 452 гривні, а не 1 312, як зараз. Підвищення пенсійного віку не передбачається, але разом з тим збільшується страховий стаж, від якого залежатиме, чи вийде українець на пенсію у 60 років або у 65, що фактично підвищує пенсійний вік.

Раніше Юрій Дерев’янко звертався із запитом до Кабінету міністрів України, в якому просив усунути порушення при нарахуванні підвищення до заробітної плати особам, які працюють на території гірських населених пунктів.  Дерев`янко заявляв, що підвищення на 20% за роботу у гірських населених пунктах не повинно поглинатися мінімальною заробітною платою, а повинно доплачуватися понад її розмір, тобто понад 3200 грн., повідомляє прес-служба народного депутата України Юрія Дерев`янка.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!