Газета по-надвірнянськи
 

Сільські жінки – чарівні і талановиті … у Перерослі

13 жовтня 2017, 12:57 | Рубрика: Культура, Ми - українці Версія для друку Версія для друку 134 переглядів

Щоб привернути увагу суспільства до жінок у сільській місцевості, Надвірнянська центральна районна бібліотека ініціювала проект «Сільська жінка: творимо новий проект», в якому взяла участь Переріслянська сільська бібліотека-філія.

Тут відбулася незабутня зустріч з Іриною Молдавчук, котра разом із чоловіком Володимиром виховує трьох прекрасних донечок. За професією – перукар, а також творча, обдарована людина, часто допомагала чоловікові проводити масові заходи у будинку культури НГВУ «Надвірнанафтогаз», де він працював художнім керівником. Брала участь у різних Гуцульських фестивалях. Будучи за покликанням дизайнером і відеооператором, фільмує весілля, випускні бали й інші урочисті події.

На зустріч із талановитою односельчанкою завітали односельці, друзі, знайомі. Під час розмови з бібліотечними працівниками Ганною Кріцак та Уляною Угринчук гостя поділилася своїми думками, поглядами, зокрема, про свою паломницьку подорож  із друзями і гуртом  «Феліціо» чотири роки тому в Меджугор’є. Пані Ірина вважає, що сьогодні кожній жінці потрібно дбати не лише про красу зовнішню, а й про духовну, необхідно молотися за свою сім`ю, село та країну.

Уляна УГРИНЧУК,

бібліотекар Переріслянської бібліотеки-філії.

… у Фитькові – ділові: керівник і депутати

Фитьківська сільська бібліотека-філія організувала зустріч з діловими жінками – сільським головою Марією Дмитрук, депутатами сільської ради Уляною Дмитрук та Лесею Прокоп’юк.

Марію Дмитрук у 2006-му шляхом самовисування обрали сільським головою й упродовж 3-х демократичних скликань працює на цій посаді. А поштовхом стала втрата близької людини – матері. Марія Миколаївна поставила собі за мету досягти успіху, стати успішною людиною і прикладом для своєї дочки, яка зараз навчається у КНУ будівництва та архітектури. Життєву мудрість пані Марія черпає з книг її наставниці – Надії Попович. У 2011-му поступила Івано-Франківський НТУ нафти і газу на магістратуру «Державного управління». За час перебування на посаді їй вдалося зробити чимало добрих справ для села. Передусім, перше вуличне освітлення у районі, відкрила другу групу в ДНЗ «Сонечко», проведено водопостачання у ФАП, зроблено огорожу на сільському цвинтарі, асфальтне покриття вулиць Є. Пилип’юк, І. Франка і ще багато інших корисних справ. Має хобі – любить вишивати бісером.

 Депутат і секретар сільської ради Уляна  Дмитрук у 2006-му обрана депутатом і є ним уже упродовж трьох демократичних скликань. У тому ж  році стала секретарем сільської ради. Бере активну участь у громадському житті села, учасник фолькльорно-етнографічного колективу «Перевесло», а тепер – гурту «Яворина» сільського клубу і співає у церковному хорі. Уляна Миколаївна – дружина, любляча матуся, виховала і вивчила разом із чоловіком двох чудових дітей. Вишиває картини, плаття, сорочки, любить пекти і готувати, доглядає за квітами і допомагає матусі поратися по господарству.

Не менш цікава зустріч – і з депутатом та завідувачем Фитьківського ФАПу Лесею Прокоп’юк, яка з 2001-го надає односельчанам професійну медичну допомогу, сумлінно ставиться до своїх обов`язків, за що неодноразово нагороджена грамотами. Вдома пані Леся – гарна господиня, чудова дружина і мама для своїх дітей, які прийшли на зустріч разом з нею. Дочка  Вікторія прочитала власний вірш-присвяту «Моя матуся».

Ось такі вони – ділові жінки-односельчанки – успішні, самодостатні, впевнені у собі.

Оксана ВІНТОНИШИН,

завідувач Фитьківської бібліотеки-філії.

… у Білих Ославах виготовляють карпатські чаї

Як живуть, працюють сьогодні у селі молоді жінки, навіть, якщо немає для цього сприятливих умов, передусім, у гірському селі? Проаналізуймо на прикладі Світлани Гринюк із Білих Ослав. При сільській бібліотеці-філії декілька років успішно працює клуб за інтересом «Сучасниця» для молодих жінок. Одне із занять недавно присвятили Світлані. За професією – вона швея, десяток років тому шила м`які іграшки, пізніше ковдри, подушки, постільну білизну і все це продавала.

Нещодавно розпочала цікавий бізнес – виготовлення карпатських чаїв. Уже більше 4-х років усією сім`єю зривають цілюще зілля і квіти на полях і в лісі. Гірський чай припав до душі людям не тільки у нашому районі, а й далеко за межами області. У пані Світлани вже налагоджено поставки до Яремче, Поляниці, Буковелю, Закарпаття, тривають переговори щодо за кордону. Звісно, що вона сама не може фізично заготувати стільки сировини, тому скуповує її у людей. Таким чином, в якійсь мірі, забезпечує односельчан заробітком. Хоча це досить клопітка робота, але нашій героїні подобається. Вона перечитала у бібліотеці всі книги про рослини, енциклопедії народної медицини тощо. Розпочинала Світлана із кількох видів чаю, зараз їх – понад 30. Наші сільські жінки не бояться викликів і вміють давати собі раду.

Надія ГРИНЮК,

завідувач Білоославської бібліотеки-філії.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!