Газета по-надвірнянськи
 

Свердловини працюють – громади процвітають

20 жовтня 2017, 13:24 | Рубрика: Співробітництво Версія для друку Версія для друку 3,033 переглядів

ПАТ «Укрнафта» постійно докладає зусилля для підвищення рівня добробуту громад, на території яких працює. Підтримка територіальних громад – це один із бізнес-принципів ПАТ «Укрнафта». Компанія намагається бути хорошим сусідом і партнером, тож постійно шукає можливості прямо чи опосередковано підвищувати добробут громад, на території яких працює. Керівництво ПАТ «Укрнафта» докладає  вагомих зусиль для налагодження співпраці з представниками влади усіх рівнів у районах видобутку нафти і газу.

18...

9 жовтня цього року під час візиту голови правління ПАТ «Укрнафта» Марка Роллінса на Прикарпаття відбулася його зустріч із чільником Івано-Франківської ОДА Олегом Гончаруком. Участь у ній також взяли заступник голови ОДА Ярослав Паранюк, директор бізнес-підрозділу (Захід) ПАТ «Укрнафта» Олег Мальчик і головний радник голови правління товариства Богдан Гдичинський.

Олег Гончарук зазначив, що структурні підрозділи компанії, які працюють на території Прикарпаття, є  найбільшими бюджетоутворюючими підприємствами у нашій області. Наразі між обласною владою і ПАТ «Укрнафта» є добрі партнерські відносини.

Чільник ПАТ «Укрнафта» Марк Роллінс розповів про основні зміни у структурі компанії, інвестиційну діяльність, результати роботи у напрямі отримання ліцензій на видобуток вуглеводнів та плани щодо підвищення ефективності роботи і модернізації підприємства. На завершення зустрічі Марк Роллінс з метою подальшого поглиблення співпраці запросив Олега Гончарука спільно з керівниками райдержадміністрацій відвідати промислові об’єкти структурних одиниць товариства, які видобувають вуглеводні на Івано-Франківщині.

38...

І перший такий візит відбувся уже наступного дня, 10 жовтня, на Микуличинське газоконденсатнонафтове родовище, яке експлуатує НГВУ «Надвірнанафтогаз». Голова правління ПАТ «Укрнафта» Марк Роллінс разом з операційними менеджерами структурних одиниць товариства Західного нафтопромислового регіону зустрілися з керівниками районної влади та громад, на території яких товариство веде господарську діяльність. Зокрема, були присутні Олександр Кеніз – голова Надвірнянської РДА, Василь Андрейчук – заступник керівника виконавчого апарату, депутат Надвірнянської районної ради, Ярослав Бринський  – перший заступник голови Косівської РДА, Павло Ванджурак – голова Косівської районної ради, Тарас Клим’юк – перший заступник міського голови Яремче. Гості мали змогу побачити, як видобувають нафту і газ у гірських умовах на одному з найперспективніших родовищ компанії.

Із 1 січня 2018 року згідно з прийнятим Верховною Радою Законом №1793-VIIІ «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу і газового конденсату» встановлено перерозподіл частини рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу і газового конденсату між Державним та місцевими бюджетами в такому співвідношенні: 95% – до Державного бюджету; 2 % – до обласних бюджетів; 2 % – до районних бюджетів; 1 % – до бюджетів міських, сільських та селищних рад.

У 2018 році від видобутку вуглеводнів, зокрема, зі свердловин Микуличинського родовища до бюджетів Микуличинської, Вижньоберезівської і Текучанської сільських рад, окрім обов’язкових платежів, які уже на даний час перераховують, буде спрямовано близько 1 млн. грн. рентних платежів, а до обласного бюджету та до бюджетів Яремчанської міської ради і Косівського району – по 2 млн. грн. таких платежів. Тому, без сумніву,  чільники області, районів та сіл зацікавлені у безперебійній роботі і розвитку компанії та у недопущенні зупинки роботи свердловин через відсутність ліцензій на експлуатацію родовищ.

Гості оглянули дотискову та газліфтну компресорні станції. Майстер бригади №4 Богдан Григораш та начальник компресорних станцій Роман Мельник цеху № 1 з видобутку нафти і газу детально розповіли про особливості технологічного процесу. Побувавши у службово-побутовому комплексі «Микуличин», де протягом тижня проживає персонал, котрий обслуговує родовище вахтовим методом, учасники зустрічі відзначили комфортні та сучасні умови праці нафтовиків на висоті понад 1 000 метрів над рівнем моря. А керівники структурних одиниць компанії мали змогу у невимушеній атмосфері  ближче познайомитися, обмінятися досвідом та поспілкуватися з головою правління ПАТ «Укрнафта» і директором бізнес-підрозділу (Захід) товариства.

Такий формат зустрічі, який передбачав  відкритий діалог, виявився доволі ефективним. Керівники місцевої влади засвідчили свою підтримку колективу компанії та розуміння ролі «Укрнафти» у подальшому розвитку територіальних громад краю і нафтогазовидобувної галузі України. Залишається сподіватися, що і представники найвищих органів влади продемонструють солідарність із громадами Прикарпаття та державницький підхід до вирішення проблем товариства  і без зволікань у 2018 році продовжать дії ліцензій на користування надрами для 27 родовищ, які розробляє колектив ПАТ «Укрнафта».

Наталія ШТОГРИН,

інженер НГВУ «Надвірнанафтогаз».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!