Газета по-надвірнянськи
 

За незареєстровані потужності – штраф

6 жовтня 2017, 11:56 | Рубрика: Акцент Версія для друку Версія для друку 72 переглядів

Надвірнянський районний відділ головного управління Держпродспоживслужби вкотре наголошує на необхідності реєстрації потужностей операторів ринку, які використовують на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів.

Згідно зі ст. 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» і наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10 лютого 2016 р. № 39 «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього зацікавленим суб’єктам», у нашій державі створено реєстр операторів ринку харчових продуктів.

Протягом 2016-2017 років на території району зареєстровано 447 потужностей. Оператор ринку харчових продуктів, який використовує потужність, зобов’язаний подати заяву відповідного зразка до Надвірнянського райвідділу ГУ Держпродспоживслужби (м. Надвірна, вул. Федьковича, 48) та за 15 днів отримати інформацію про держреєстрацію потужності, яку проводять безкоштовно.

Наголошуємо про адміністративну відповідальність, передбачену ст. 64 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» за роботу незареєстрованих потужностей. За виробництво та зберігання харчових продуктів на потужностях, незареєстрованих згідно із законодавством, передбачено штраф – від 23 до 30 мінімальних заробітних плат.

У вересні ц. р. в Івано-Франківському окружному суді відбулось судове засідання у справі про застосування штрафу – 25600 грн. до підприємця за порушення вимог ст. 25 згаданого Закону України (не здійснив держреєстрацію потужності з виробництва та/або обігу харчових продуктів, на які не вимагається отримання експлуатаційного дозволу). Позов  ГУ Держпродспоживслужби в області задоволено повністю і накладено  штраф на суб’єкта господарювання – 25600 грн.

Робота щодо встановлення незареєстрованих об’єктів із виробництва та обігу харчових продуктів, а також притягнення до відповідальності посадових і фізичних осіб проводитимуть під час планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю).

Іван ГУРМАК,

начальник Надвірнянського районного відділу ГУ Держпродспоживслужби.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!