Газета по-надвірнянськи
 

16-а сесія районної ради

24 листопада 2017, 14:28 | Рубрика: У районній раді Версія для друку Версія для друку 617 переглядів

23 листопада відбулася 16-а сесія Надвірнянської районної ради, яку вів голова Іван Гурмак. Відкриваючи сесію, він наголосив, що в цю листопадову пору переживаємо і відзначаємо переломні події в Українській державі, пов`язані як із 99-ю річницею Листопадового зриву у 1918-му, так із 4-ю річницею Революції Гідності у 2013-му. Маємо замислитися над тим, чи реалізовуємо належно ідеали, за які загинули сотні українців-співвітчизників. Небесна Сотня, її Герої стали новітніми мучениками за нашу Гідність і Свободу та кличуть-звертаються до нас із небес пам`ятати їхню жертву в ім`я державності України і бути гідними будівничими повноправного сьогодення.

Гурмак

Депутати й учасники сесійного засідання хвилиною мовчання вшанували  пам`ять загиблих за волю України і свого колеги-депутата Івана Гевкалюка, який передчасно відійшов у Вічність.

Голова районної ради Іван Гурмак виконав приємну місію, вручивши Подяки голови районної ради за активну громадянську позицію та сумлінну громадську діяльність ветерану просвітянської і союзянської ниви Аріадні Срібні з нагоди її 85-річчя, а також голові Надвірнянської районної виборчої комісії Ярославу Лесюку.

У своєму подячному слові Ярослав Лесюк звернув увагу, що як голова районної виборчої комісії він і надалі виконуватиме свої обов`язки у рамках Конституції України і чинного законодавства та не допустить порушень чинного законодавства і незаконного втручання у нинішній виборчий процес у об`єднаних територіальних громадах, а також висловив сподівання на належне й об`єктивне розслідування правоохоронними органами цьоготижневого інциденту у районній виборчій комісії з боку одного із членів Делятинської селищної виборчої комісії.

900

Затвердивши порядок денний, депутати оголосили свої запити, звернення, заяви. Заступник голови районної ради, депутат Ігор Писклинець, зокрема, звернувся до керівництва Надвірнянського відділу поліції щодо об`єктивного розслідування навмисного підпалу власного автомобіля кандидата на посаду Ланчинського селищного голови ОТГ Михайла Греська. Водночас Ігор Писклинець звернув увагу керівництва Надвірнянської райдержадміністрації та облдержадміністрації на недопустимість втручання керівників і відповідальних працівників районної й обласної виконавчої влади у виборчий процес, що було допущено, за його переконанням, під час виборчого процесу у Ланчинській і Переріслянській ОТГ, а також застеріг керівників і працівників бюджетних організацій нашого району не дозволяти владним структурам залучати й агітувати їх у робочий час за тих чи інших кандидатів у виборах голови і депутатів Делятинської ОТГ. Його думку-пересторогу розділив голова районної ради Іван Гурмак, попередивши, що у випадку проведення передвиборчої агітації у незаконний спосіб буде скликана позачергова сесія районної ради, яка вживе заходів впливу до районної виконавчої влади згідно із законом про місцеве самоврядування.

Гунда

Після інформації голови районної виборчої комісії Ярослава Лесюка сесія районної ради  взяла її до уваги і вирішила достроково припинити повноваження депутатів районної ради Івана Гевкалюка та Марії Яворської згідно з поданими ними заявами, обраних відповідно за списками районних організацій політичних партій «Воля» та ВО «Свобода», і визнала обраними депутатами районної ради Андрія Олексійовича Гунду і Дмитра Дмитровича Гандзюка, обраних  відповідно за списками районних організацій політичних партій «Воля» і ВО «Свобода». Обидва  обранці прийняли присягу депутата Надвірнянської районної ради і отримали депутатські посвідчення від голови районної виборчої комісії Ярослава Лесюка.

Сесія взяла до уваги заяви депутата Андрія Гунди про його входження у депутатську фракцію ПП «Воля» і депутата Дмитра Гандзюка у депутатську фракцію ПП ВО «Свобода».

За поданням голови районної ради, підтриманим президією районної ради, сесія внесла зміни до складу постійних депутатських комісій, достроково припинивши повноваження члена депутатської комісії з питань бюджету, фінансів, податків, інвестицій та регуляторної політики Івана Гевкалюка та члена депутатської комісії з питань соціально-економічного розвитку, підприємництва, комунальної власності, земельних відносин та екології Марії Яворської, обравши депутата Дмитра Гандзюка членом депутатської комісії з питань бюджету, фінансів, податків, інвестицій та регуляторної політики, а депутата Андрія Гунду – членом депутатської комісії з питань соціально-економічного розвитку, підприємництва, комунальної власності, земельних відносин та екології.

депутат

У результаті голосувань пропозиції депутата Андрія Гунди щодо обрання його і депутата Дмитра Гандзюка членами бюджетної комісії, а за другою пропозицією – обрати його членом бюджетної комісії, а Дмитра Гандзюка – членом соціально-економічної комісії, мотивуючи, що саме їх попередники-депутати Іван Гевкалюк і Марія Яворська працювали відповідно у цих комісіях, не набрали відповідної кількості голосів.

Голова районної ради Іван Гурмак висловив подяку за активну депутатську діяльність Івану Гевкалюку (посмертно) та Марії Яворській, а також побажав результативної депутатської роботи новообраним депутатам Дмитрові Гандзюку і Андрію Гунді.

Сесія прийняла звернення до Міністра фінансів України, керівництва облдержадміністрації й обласної ради, народних депутатів України від Прикарпаття щодо критичного стану із виплати заробітної плати технічним і працівникам дошкільних установ нашого району.

Детальніше про перебіг сесії, котра обговорила майже чотири десятки питань, та її рішення – у наступному числі.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!