Газета по-надвірнянськи
 

19 сесія міської ради: шантаж з боку ТзОВ «Струмок» не пройде!

10 листопада 2017, 16:37 | Рубрика: Ситуація, У міській раді Версія для друку Версія для друку 540 переглядів

Дев`ятнадцята сесія Надвірнянської міської ради сьомого скликання, яка відбулася минулого четверга, 2 листопада – емоційна і напружена. Адже йшлося про вирішення надзвичайної ситуації – зриву опалювального сезону у Надвірнянських ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, № 2, райцентрі дитячої творчості та національно-патріотичного виховання молоді і районній бібліотеці для юнацтва ім. Ірини Яцури.

Відкривши сесію, міський голова Зіновій Андрійович після вшанування хвилиною мовчання військовослужбовця-контрактника Юрія Головченко із с. Пнів та інших загиблих  захисників України, а також затвердження порядку денного сесії надав слово представникам громади міста.

Директор Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 Микола Возний, голови батьківських комітетів обох шкіл Іван Яремчук і Володимир Гандзюк з обуренням назвали неприпустимим такий факт, щоб у гарному європейському місті Надвірна допустили до нехтування здоров`ям дітей, здоров`ям нації. Не можна допустити до цього злочину і діяти треба на випередження. Здоров’я дітей та їх життя мають бути вищими за амбіції підприємця.

Начальник відділу освіти РДА, депутат районної ради Степан Северилов окреслив свої функціональні обов’язки, один з яких – забезпечити дотримання вимог Закону України «Про освіту» на території району, у т.ч. м.Надвірна, а також забезпечити життєдіяльність шкіл. Угоди про теплопостачання  у згадані навчальні заклади укладено на календарний рік. Протягом 2-го семестру попереднього навчального року тепло подавали вчасно. Заборгованості відділ освіти не має. На два листи, адресовані ТзОВ «Струмок» (директор О. Янцюк), щодо усунення форс-мажорних обставин відповіді не отримав. За висновками лабораторного центру стосовно температурного режиму та вологості повітря  функціонування шкіл неможливе. Підготовлений проект позову до Господарського суду, щоб «розв’язати» ситуацію у законному порядку. Дирекціям і педколективам двох шкіл рекомендуватимуть скоригувати  структуру навчального року, щоб продовжити канікулярний  період. Цей вимушений простій може  негативно вплинути на зарплату освітян. Якщо ситуацію не врегулюють оперативно на рівні міста і району, то відділ освіти звертатиметься за допомогою до Міністерства освіти України. Технічних механізмів забезпечити дистанційний навчальний процес немає. Без врегулювання ситуації буде порушено Закон України «Про освіту», що передбачає кримінальну відповідальність для орендаря котельні, акцентував Степан Северилов, а також застеріг про великі матеріальні збитки для районного бюджету, якщо не буде виходу із тупикової ситуації, заручниками якої стали 1100 дітей-учнів двох шкіл м. Надвірна.

Голова Громадської ради при РДА Віталій Трачук також просив і вимагав невідкладно й оперативно діяти в інтересах дітей, із здоровим глуздом контролювати запуск теплоподачі, щоб не допускати до радикальних дій, таких як на столичному майдані під час Революції Гідності.

Вислухавши всі сторони, Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович назвав міфом і неправдивою та викривленою інформацію про те, що дана ситуація ніби виникла через конфлікт між орендодавцем та орендарем. Про це свідчать рішення міської ради, прийняті на сесії. – Міська рада та депутатський корпус вжили всіх необхідних заходів, щоб орендар ТзОВ «Струмок» вчасно подав теплоносій до загальноосвітніх шкіл, а саме укладання чинних договорів оренди, – відзначив міський очільник. – Не можна, нехтуючи здоров’ям дітей, виторгувати для себе у громади кращих умов оренди та викупу котельні. Шантаж з боку ТзОВ «Струмок» не пройде!

У серпні 2010 р. міська рада на конкурсних засадах передала в оренду майновий комплекс за адресою м. Надвірна, вул. Княгині Ольги, 9 і до 2016 року щороку продовжувала договір оренди на рік-два, інколи і надовше. Із 1 квітня 2016 р. договір оренди продовжений до 1 квітня 2019 р. У зв’язку зі зверненням жителів центральної частини міста (близько тисячі підписів) щодо нестерпних умов проживання , термін оренди скорочено до 30 квітня 2018 р. Взявши до уваги висновки депутатської комісії міської ради з питань інвестицій, соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів та комунального майна, внесли зміни до рішення від 1 квітня 2016 року і продовжили договір до 30 квітня 2017 р. Торік 22 вересня, щоб не допустити зриву опалювального сезону, на позачерговій сесії продовжили договір до 30 квітня 2018 р., який діє по теперішній час. Загалом за сім років підприємство направило приблизно 20 звернень щодо викупу цілісного майнового комплексу котельні, а протягом 2016-2017 років зверталося до міської ради з різного роду заявами щодо реконструкції центрального теплового пункту, який не бере безпосередньої участі у виробленні і транспортуванні тепла, для того, щоб забезпечити собі право користування цим орендованим приміщенням, що не дало б змоги повернути орендоване майно власнику.

Поінформував міський голова і про ситуацію із теплотрасами, які згідно з договором оренди та акту прийому-передачі цілісного майнового комплексу котельні від 16.08.2010 року по 2012 рік перебували в оренді ТзОВ «Струмок». У 2012-му орендар звернувся до міської ради з клопотанням про прийняття теплотрас від ТзОВ «Струмок» на баланс Надвірнянської міської ради, про що складено акт прийому-передачі та сесією прийняте відповідне рішення. Варто зазначити, що ТзОВ «Струмок» протягом семи років (2010-2017) подавав по цих теплотрасах теплоносій споживачам, на основі чого Держенергонагляд давав свої висновки про готовність теплотрас і котельні до початку опалювального сезону. А також міський голова ознайомив зі зверненням ТзОВ «Струмок» про доповнення переліку комунального майна, яке підлягає приватизації шляхом викупу та із заявою директора ТзОВ «Струмок» щодо припинення дії договору оренди цілісного майнового комплексу котельні.

Не може приватна структура шантажем диктувати умови, які шкодять та суперечать інтересам громади, підкреслив Зіновій Андрійович і запевнив, що діятиме відповідно до чинного законодавства. – На мою думку, відповідну правову оцінку діям ТзОВ «Струмок» щодо зриву опалювального сезану повинні дати правоохоронні органи. Таку ж вимогливу й одностайну позицію керівництва Надвірнянської міської ради підтвердив міський голова Зіновій Андрійович на прес-конференції для ЗМІ району 7 листопада ц. р.

Ігор Дем`янчук, який прибув на сесію представник ТзОВ «Струмок», заявив, що міська рада вчиняє дії, які унеможливлюють надання послуги теплопостачання. Перерахував також листи до міської ради про необхідність ремонту теплотрас та ін., а попереднє вилучення тепломереж назвав однією з причин позбавлення орендаря можливості легально здійснювати теплопостачання.

Керівники депутатських фракцій констатували, що є усі законні підстави для теплопостачання до шкіл. Присутні представники громади вимагали рішучих дій. Тому запропонували озвучити конкретні умови від орендаря для подачі теплоносія. Поки Ігор Дем`янчук узгоджував позицію із своїм довірителем, сесія продовжила роботу у присутності представників громади та ЗМІ.

Перше питання сесійного порядку денного «Про розгляд заяви ТзОВ «Струмок» щодо дострокового припинення дії оренди цілісного майнового комплексу опалювальної  котельні на вул. Княгині Ольги,9  від 16.08.2010 р.». Враховуючи норми ч.1 ст.26 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», сесія відмовила у достроковому припиненні договору, зобов`язала підприємство забезпечити протягом опалювального сезону 2017-2018 років споживачів послугами теплопостачання, доповнила акт-приймання  передачі котельні 5-ма теплотрасами та прийняла звернення до правоохоронних та інших компетентних органів (оприлюднено у попередньому числі «Народної Волі» від 3 листопада ц. р.).

Після розгляду всіх питань порядку денного озвучили нові вимоги ТзОВ «Струмок». Вони, зокрема, стосувалися доповнення переліку комунального майна, яке підлягає приватизації у 2017 р. шляхом викупу орендарем, визначивши обов’язкову умову приватизації; встановлення протягом 6 місяців з дати приватизації очисних фільтрів на теплових установках котельні; продовження договору оренди цілісного майнового комплексу та ЦТП терміном на 5 років; надання дозволу на будівництво плавального басейну (олімпійського стандарту на території котельні) та ін. Міський голова поставив на голосування присутніх на сесії представників громади міста вимогу ТзОВ «Струмок» щодо викупу комунального майна, про що присутні представники громади навідріз відмовили і висловили категоричне «ні!».

Після консультацій сесія дала згоду на продовження дії договору оренди цілісного майнового комплексу котельні, а також теплових мереж і центрального теплового пункту до 30 квітня 2019 року. Перед депутатами за це рішення проголосували представники громадськості. Серед шляхів вирішення ситуації присутні назвали і будівництво нової котельні для трьох освітніх установ.

Більшість наступних рішень депутати приймали «пакетним» голосуванням. Зокрема: про виконання міського бюджету за 9 місяців 2017 р. та внесення змін у кошторисні призначення; безоплатне прийняття у комунальну власність територіальної громади м.Надвірна системи відеоспостереження проекту «Надвірна – безпечне місто: встановлення  системи  відеоспостереження у громадських місцях міста»; виконання Плану соціально-економічного розвитку м. Надвірна та внесення змін до нього.

Депутати розглянули клопотання ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» і прийняли у комунальну власність громади цілісний майновий комплекс ДНЗ «Сонечко» та вирішили створити ДНЗ (ясла-садок) «Сонечко» міської ради і передати його в оперативне управління відділу освіти РДА.

Міські обранці дали згоду на: продовження дії трьох договорів оренди приміщень; виділення коштів для матеріальної допомоги; розробку та затвердження проектів детального плану територій. Розглянули низку земельних та інших питань. Затвердили звернення Надвірнянської міської ради Прем`єр-міністру України щодо перегляду терміну відшкодування акцизного податку з пального до місцевих бюджетів у 2017 році, а також голові правління ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття»  та начальнику управління Державної архітектурно-будівельної інспекції з проханням надати інформацію про оформлення  дозвільної документації щодо готовності новозбудованого асфальтно-бетонного заводу до вводу в експлуатацію та участі    ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» у розвитку інфраструктури м.Надвірна. Підтримали також депутатські звернення, озвучені секретарем міської ради Тарасом Пекарським. Усього до порядку денного сесії увійшло шість десятків питань, важливих для життєдіяльності міста.

Інформація Надвірнянської міської ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!