Газета по-надвірнянськи
 

Делегація Конгресу – у Музеї нафтопромислів Галичини

10 листопада 2017, 16:02 | Рубрика: Співробітництво Версія для друку Версія для друку 13,122 переглядів

В один із завершальних днів жовтня Музей нафтопромислів Галичини заполонило різномов’я іноземних гостей, адже сюди завітали близько чотирьох десятків учасників Міжнародного паливного конгресу-2017, який проходив 26-28 жовтня на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Серед відвідувачів – студенти та молоді науковці із 15 країн світу: Польщі, Австрії, Греції, Німеччини, Угорщини, Туреччини, Китаю, Лівану, Сирії, Єгипту, Йорданії, Анголи, Камеруну, Гани, Лівії та ін. До складу делегації увійшли також представники світових компаній-лідерів нафтогазової галузі: Шлюмберже, Укргазвидобування, УКРНГІ, «Бурова Техніка», CNGS Group, ПАТ «Укрнафта», UA-System, УкрНДІгазу, НПП «Укргазгеоавтоматика», ДТЕК. Очолював міжнародну делегацію  президент SPE International 2018 Дарсі Спейді.

Делегац

Для інформації: SPE (спілка інженерів-нафтовиків) є найбільшою міжнародною організацією з індивідуальним членством, яка надає можливість підвищувати технічну і професійну компетентність, дізнаватися більше про передові інженерні методи. На сьогодні до організації входять понад 168 тисяч членів із 118 країн світу і 190 професійних секцій, однією з яких є Івано-Франківська секція SPE. Спілка SPE – це загальновизнане джерело технічної інформації у галузі розвідки і видобування нафти та газу, вона надає свої послуги через публікації, конференції, технічні семінари, форуми та вебсайт: www.spe.org, важлививим ресурсом SPE є електронна бібліотека OnePetro.

Учасники міжнародного форуму оглянули експозицію й ознайомилися з історією виникнення і становлення нафтовидобутку в Україні та на Прикарпатті, спостерігали за театралізованим дійством акторів-аматорів, які відтворювали процес видобутку нафти на перших нафтопромислах 150 років тому.

НГВУ

Незважаючи на несприятливу осінню погоду, музей у цілому приємно здивував гостей. Президент SPE International 2018  Дарсі Спейді відзначив, що це його перший візит до України і він не сподівався побачити тут нафтову скарбницю такого рівня. На його думку, це -  найкращий музей про історію видобутку нафти, серед тих, які  він досі відвідував.

Керівник німецького відділення SPE Джош Харднат  зауважив, що мав можливість бути в аналогічному музеї у Німеччині – там проходить щорічна студентська конференція. В українському нафтовому музеї його найбільше вразили робочий працездатний стан автентичного обладнання та реалістичне театралізоване дійство.

Юрій Мороз – представник ДТЕК акцентував, що музей зберігає давню історію нафтовидобутку, показує, як працювали наші пращури і, разом з тим, дозволяє оцінити  набутий досвід, динаміку розвитку галузі та реалізації ідей. Він додав, що сьогодні ми запрошуємо представників впливових нафтових компаній світу до нас, на конференцію, оскільки маємо серйозні плани розвитку галузі  в Україні  для досягнення кінцевої мети – енергонезалежності держави.

На завершення візиту Дарсі Спейді презентував Музею нафтопромислів Галичини старовинну гасову лампу, яка займе чільне місце в його колекції, натомість отримав від прикарпатських нафтовиків сувеніри та пам’ятну медаль, присвячену 60-літтю створення НГВУ «Надвірнанафтогаз».

Тож український музей нафти в черговий раз гідно оцінений гостями, які безпосередньо причетні до нафтової справи. Окрім захоплюючих відгуків від численних туристів, котрі  побували з часу відкриття в історичній установі, цього року заклад отримав загальне визнання: Музей нафтопромислів Галичини, згідно з рейтингом, складеним Порталом про подорожі itinery, увійшов у топ-10 найнезвичайніших музеїв України.

Колективу НГВУ «Надвірнанафтогаз» є чим пишатися. Адже завдяки успішному керівництву та спільними зусиллями зацікавлених за короткий час вдалося створити незвичайну історичну перлину на рівні кращих музеїв світу,  що сприятиме виявленню інтере­су подорожуючих до туристичної України.

Наталія Штогрин,

інженер НГВУ

«Надвірнанафтогаз».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!