Газета по-надвірнянськи
 

До 10-річчя створення Ради ветеранів НГВУ «Надвірнанафтогаз»

17 листопада 2017, 13:50 | Рубрика: Професійне, Свята Версія для друку Версія для друку 1,155 переглядів

Одним із найбільших підприємств Надвірнянщини було і, на щастя, функціонує до цих пір –НГВУ «Надвірнанафтогаз». За  десятиліття копіткої, часто не легкої праці видобуто мільйони тонн нафти і мільярди кубічних метрів газу, побудовано велику кількість об’єктів соціального і промислового призначення. І все це зроблено руками тих працівників, які сумлінно ставилися до виконання доручених їм завдань. Багато з них уже давно на заслуженому відпочинку, але мають постійну потребу підтримувати зв’язок із підприємством.

нгву

Враховуючи запити і прохання ветеранів, за ініціативи колишнього директора навчально-учбового курсового комбінату Миколи Тарасовича Чорноволенка та за підтримки і сприяння тодішнього голови профкому Івана Васильовича Дем’яніва 17 листопада 2007 року створили громадську організацію «Рада ветеранів НГВУ «Надвірнанафтогаз».

За підсумками спілкування і консультацій із ветеранами та керівництвом НГВУ до складу Ради увійшли Андрух Ольга Петрівна, Бобровський Вячеслав Феліксович, Базилевич Євгеній Іванович, Грушка Дмитро Миколайович, Зима Парасковія Євстахівна, Зіняк Мирослав Михайлович, Мороз Ігор Матвійович, Максим’юк Микола Дмитрович, Рудейчук Дмитро Іванович, Чорноволенко Микола Тарасович, Янів Володимир Євстахович. Головою Ради ветеранів обрали Чорноволенка Миколу Тарасовича.

Першочерговим і основним завданням, які поставила перед собою Рада ветеранів, стало: налагодження дієвого зв’язку між ветеранами й адміністрацією підприємства, допомога ветеранам у вирішенні різних життєвих проблем, передача професійного досвіду молодим працівникам, організація дозвілля ветеранів.

У процесі роботи виникало немало проблем, пов’язаних із баготочисельністю організації (у різні роки налічувалося від 950 до 1000 ветеранів) і широкою географією проживання останніх (у 32-х населених пунктах). Але завдяки великому життєвому та професійному досвіду ветеранів, мудрій пораді і підтримці профкому й адміністрації підприємства їх вдавалося вирішувати. Найбільшу підтримку Раді ветеранів надавали голови профкому Іван Дем’янів, покійний Юрій Костик і теперішній голова профкому Олександр Діканьов.

Рік за роком, набираючись досвіду і враховуючи свої помилки, Рада ветеранів НГВУ «Надвірнанафтогаз» стає однією з найкращих у районі.

20 липня 2011 року на загальних зборах Ради ветеранів замість вибулих до її складу увійшли нові члени: Степан Федоришин, Роман Короляк, Іван Михайлюк, Богдан Дунець, Наталія Стефанюк, Мирослава Якимів, Стефанія Гашпарович, Іван Вовчук, а пізніше Луція Андрусяк, яка, працюючи у свій час у профкомі бухгалтером, мала великий досвід у спілкуванні з ветеранами.

Рада запрацювала ефективніше. Ветерани НГВУ беруть активну участь у масових заходах підприємства, присвячених професійним і державним датам, рішуче підтримують колектив у протестних акціях. Така активна позиція ветеранів не проходить поза увагою адміністрації і профкому підприємства. Рада ветеранів започаткувала одну із форм спілкування з ветеранами як вітання їх з ювілейними датами від дня народження. Завдяки цьому за рішенням профкому НГВУ за останні 4 роки ювілярам виплатили майже 120 тис. грн. допомоги.

Внесли свою лепту ветерани і в створення музею «Нафтопромислів Галичини». Велику увагу Рада надає організації дозвілля ветеранів. Особлива подяка членові Ради Парасковії Зимі, яка є натхненником та організатором цієї ділянки роботи. Завдяки її старанням ветерани відвідали багато пам’ятних місць Західної України – від Берестечка до Чернівців, а також стали частими гостями Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Івана Франка. Вся ця робота вивела нашу Раду ветеранів на обласний рівень. У 2015 році на базі нашої організації провели семінар з обміну досвідом роботи ветеранських організацій.

Зроблено небагато, а завдань з кожним днем стає все більше.

Звертаюсь до всіх ветеранів, особливо до тих, котрі нещодавно вийшли на заслужений відпочинок, із проханням активніше брати участь у роботі нашої організації, давати свої пропозиції із покращення її роботи.

Від усієї душі бажаю всім ветеранам міцного здоров`я, довголіття, миру в Ваших домівках  та у нашій Державі. Хай завжди Вас супроводжує Божа благодать і опіка Матері Божої.

Мирослав ЗІНЯК,

голова Ради ветеранів НГВУ «Надвірнанафтогаз».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!