Газета по-надвірнянськи
 

Допекло, хоч холодно

3 листопада 2017, 15:59 | Рубрика: Реалії, Ситуація Версія для друку Версія для друку 7,332 переглядів

У Надвірній дві школи і райцентр дитячої творчості залишаються без тепла.

Погляд на критичну ситуацію «Галицького Кореспондента» і «Народної Волі»

Учора, 2 листопада, у Надвірній провели чергову 19-у сесію міської ради. На засіданні присутні представники відділу освіти РДА, батьківські комітети місцевих ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 та № 2.

учень змерз

Спершу на розгляд винесли питання про те, що школи у місті не опалюють. Присутні запропонували заслухати батьків і директора школи, а також представника ТзОВ «Струмок», яке мало б здійснювати постачання тепла до приміщень шкіл. Проте не здійснює.

Директор Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 Микола Возний зауважив, що не розуміє, чому міська влада і орендар котельні це питання не вирішували ще до початку опалювального сезону. Дитина – це найдорожче для кожної сім’ї, чому 1,5 тисячі людей повинні страждати. На перший план треба поставити інтереси дітей, а потім торгуватися, наголошує Микола Возний.

Люди налаштовані рішуче. Мовляв, учні не можуть бути заручниками ситуації. Відтак вони планують брати транспаранти і йти на протест. Голова батьківського комітету школи №2 Володимир Гандзюк каже, що образливо за ситуацію, адже здоров’я дітей страждає, таким чином нищиться нація. Ще радикальніше вистьупив голова батьківського комітету Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Іван Яремчук та голова громадської ради Віталій Трачук.

– Такий прекрасний голова, європейське місто, а ми можемо прославитися такою ситуацією, що є зараз. Це злочин проти наших дітей, – наголошують батьки.

Начальник відділу освіти РДА Степан Северилов мовить, що 24 жовтня, коли температура різко знизилася, усі постачальники теплоенергії почали опалювальний сезон, усі необхідні тендери проведені, закуплені матеріали. Тому особливо образливо, що кілька шкіл виявилися без опалення. Він наголосив, що відділ освіти не має жодної копійки заборгованості перед постачальниками тепла.

Варто нагадати, що 16 серпня 2010 р. Надвірнянська міська рада уклала договір оренди цілісного майнового комплексу опалювальної котельні, що у центрі міста, з ТзОВ «Струмок» в особі його директора Василя Янцюка. Поряд із котельнею на той час уже працювали пральня та хімчистка, що належать цьому підприємству. «Струмок» взяв на себе зобов’язання опалювати бюджетні установи, паралельно цілорічно маючи змогу виробляти теплоносій для власного бізнесу.

Однак наразі опалення нема. А Андрійович наголошує: не може ТзОВ “Струмок” методом шантажу вимагати від депутатів відчужувати майно…

Перед присутніми виступив представник ТзОВ «Струмок» Ігор Дем`янчук. Каже, що підприємець хотів будувати басейн, та йому відмовили. Також він просив дозвіл на реконструкцію обладнання, через яке йдуть викиди, і теж отримав відмову. Оскільки міська рада не йде на співпрацю, то підприємство й не вмикає опалення. Ігор Дем`янчук зауважив, що його уповноважили доповісти, але особисто не завжди згодний із політикою підприємства, адже негатив відбивається на його дітях, які також навчаються у школі. Проте депутати висловили думку, що це все – формальність. Тож вимагають присутності підприємця Янцюка на сесії.

Секретар міської ради Тарас Пекарський зателефонував до підприємця, попросив його прийти на сесію, щоб виступити перед присутніми. Той повідомив, мовляв, прийти не може, бо хворий.

Люди обурені. На їхню думку, у чоловіка немає ні сорому, ні совісті. Присутні вимагають не закривати сесію, поки не вирішать це питання.

Поки депутати розглядали інші питання порядку денного сесії, доставили пропозиції від ТзОВ «Струмок». Депутати їх вислухали і після перерви прийняли рішення: продовжити дії оренди цілісного майнового комплексу опалювальної котельні та центрального теплового пункту до 30 квітня 2019 року.

Перед цим, під час обговорень питань порядку денного сесії, депутати прийняли звернення до правооохоронних та інших компетентних органів (публікуємо на цій стор.) та рішення «Про розгляд заяви ТзОВ «Струмок» щодо дострокового припинення дії договору оренди цілісного майнового комплексу опалювальної котельні на вул. Княгині Ольги, 9 від 16.08.2010 р.».

Опалення у згаданих навчальних закладах відновлять після перевірки-випробування мережі теплотраси.

Інф. сайту «Галицького Кореспондента» і «Народної Волі».

Звернення

Надвірнянської міської ради щодо початку та проходження опалювального сезону

Прокурору Івано-Франківської області

Начальнику УСБУ в Івано-Франківській обл.

Голові Антимонопольного комітету в Івано-Франківській області

Для забезпечення теплопостачання бюджетних та інших споживачів центральної частини міста, Надвірнянська міська рада у 2010 році своїм рішенням передала в оренду приватному підприємству ТзОВ «Струмок» цілісний майновий комплекс котельні на вул. Княгині Ольги, 9 у м. Надвірна.

Однак у цьому році опалювальний сезон для Надвірнянських ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та №2, районного центру дитячої творчості та національно-патріотичного виховання, юнацької бібліотеки відділу культури РДА не розпочався, хоча прийнято відповідне розпорядження голови Надвірнянської районної державної адміністрації.

Натомість ТзОВ «Струмок» листом від 17.10.2017 року після початку опалювального сезону 2017-2018 рр. повідомило про намір достроково припинити Договір оренди цілісного майнового комплексу котельні на вул. Княгині Ольги, 9 у м. Надвірна, шляхом розірвання договору в односторонньому порядку.

Жодних причин ненадання послуги теплопостачання не існує, адже на початок опалювального сезону між ТзОВ «Струмок» та Надвірнянською міською радою діє договір оренди цілісного майнового комплексу котельні та діють відповідні договори з відділом освіти Надвірнянської РДА на постачання теплової енергії школам та іншим споживачам. ТзОВ «Струмок» порушило вимоги ст. 18,19 Закону України «Про теплопостачання» згідно з якими суб’єкти господарської діяльності, які здійснюють виробництво, постачання та транспортування  теплової  енергії  і займають монопольне (домінуюче) положення на ринку теплової енергії, не можуть припиняти свою діяльність або зменшувати обсяг постачання  теплової  енергії.

З даного приводу проведені неодноразові засідання постійних комісій міської ради, відбулося засідання комісії з ТЕПіНС при Надвірнянській РДА, за рішенням яких зобов’язано ТзОВ «Струмок» розпочати  опалювальний сезон 2017-2018 рр. та забезпечити тепловою енергією споживачів згідно із чинними угодами. Однак ТзОВ «Струмок», займаючись шантажем та перекручуванням фактів, намагається вирішити власні особисті бізнесові питання та штучно зриває опалювальний сезон 2017-2018 років.

Просимо Вас у міру своїх повноважень вжити заходів до ТзОВ «Струмок» для забезпечення подачі теплоносія на вищезгадані об’єкти з метою недопущення припинення навчального процесу у школах міста, які опинилися заручниками господарської діяльності ТзОВ «Струмок» та у свою чергу призведе до загострення соціальної напруги в місті.

Прийнято на 19-й сесії Надвірнянської міської ради від 2 листопада 2017 р.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!