Газета по-надвірнянськи
 

«Джерело, що загоює рани»

24 листопада 2017, 12:48 | Рубрика: Творчість Версія для друку Версія для друку 311 переглядів

19 листопада у Молодківському будинку культури відбувся водночас незвичний та урочистий захід «На стежках рідного краю чудеса світу зустрічаю». Творчий колектив цього закладу представив другий художній фільм за сценарієм Уляни Пилип`юк про сірководневе джерело, що знаходиться на території Молодкова.

біля-церкви

У фільмі «ДЖЕРЕЛО, ЩО ЗАГОЮЄ РАНИ» – за сприяння Молодківського сільського голови Степана Івасика та за Божого благословення пароха с. Гвізд о. Івана Гедзика – впродовж вересня-жовтня ц. р. знімали у селі. Майстерно зіграли свої історичні ролі його жителі, учасники драматичного колективу «Народні джерела», зокрема, Тетяна Юрчило (дівчина Гига), Андрій Гуцуляк (хлопець Никола, закоханий у Гигу), Галина Середюк (Юстина, хвора мама Гиги), Марія Соломон (Орисі, подруга Гиги), Уляна Пилип`юк (пані Матильда Матковська, яка проживала у Молодкові на поч. ХХ ст.), Людмила Йосипенко (служниця пані Матковської, Катерина), Уляна Боднарук (знахарка Магдалини), Василь Івасик (Чаклун).

У зйомках фільму взяли участь і учасники народного фольклорного колективу «Сербиця» – Катерина Кисляк, Марія Іванків, Євдокія Ільків, Марія Іванків, Юстина Данилюк, Арсен Мандзюк, Юлія Середюк, Антоніна Йосипенко,Софія Іванків, Іванна Кисляк, Богдана Іванків, а також настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ с. Гвізд о. Іван Гедзик.

учасники

Відеофільм увібрав у себе історичні події, які відбувалися на території цього населеного пункту на початку ХХ ст., коли у селі проживала польська поміщиця пані Матильда Матковська. Детальніше про ці події та сіркову воду розповів директор місцевої школи Юрій Дричак.

Провідною темою у фільмі є мета головної героїні знайти ліки для своєї матері, яка раптово захворіла на екзему. Подолавши нелегкий шлях, своїм розумом та винахідливістю дівчина зуміла перехитрити злого Чарівника, який наклав злі чари на цілющу воду, та вивести джерело на поверхню, а цим самим вилікувати свою матір.

Отець Іван Гедзик привітав творчий колектив, задіяний у зйомках, та побажав усім нових творчих здобутків. Показали відеоролик, куди увійшли найкращі світлини з краєвидами села, а сестри Іра та Юля Іванківи виконали пісню про рідне село.

Схвалює та підтримує нелегку творчу і пошукову роботу керівництво культури району. Зокрема, грамотами відділу культури РДА за активну участь у зйомках фільмів та вклад у розвиток села нагороджені драматичний колектив «Народні джерела» (кер. Уляна Пилип`юк) і народний фольклорний колектив «Сербиця» (кер. Уляна Боднарук), які вручила після презентації фільму директор Молодківського будинку культури Людмила Йосипенко.

Приємну новину для молодківчан повідомила завіду­вач бібліотеки-філії Галина Середюк, що соляне та сірководневе джерела увійшли до списку семи чудес Надвірнянщини. А колишній сільський голова Василь Кисляк запропонув запровадити показ цих прекрасних краєзнавчих фільмів у школі. На святі також представили проект майбутнього санаторію біля сірководневого джерела, автором якого є молодківчанин Ярослав Івасик.

Володимир ПИТЛЮК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!