Газета по-надвірнянськи
 

Колегія РДА: оздоровлення дітей, готовність до зими, поводження із ТПВ …

10 листопада 2017, 16:07 | Рубрика: У райдержадміністрації Версія для друку Версія для друку 83 переглядів

Про ці питання, а також про виконання районного бюджету за 9 місяців ц.р. йшлося на засіданні колегії райдержадміністрації, яку провів голова РДА Олександр Кеніз у п’ятницю, 3 листопада після вручення нагород працівникам соціальної сфери району з нагоди професійного свята.

Першою доповідала начальник відділу молоді та спорту РДА Христина Богославець про хід виконання розпорядження райдержадміністрації від 12 травня 2017 року № 148 «Про забезпечення в районі організованого відпочинку та оздоровлення дітей в літній період 2017 року».

В інформаційній довідці зазначено про діяльність денних пришкільних мовних таборів на базі Надвірнянських ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, 2, 3, в яких відпочило більше сотні дітей. Спільно із відділами освіти та культури РДА, освітніми закладами, громадськими, молодіжними, релігійними, спортивними, військово-спортивними організаціями, закладами та установами оздоровлювали дітей у 17 районних таборах. Більше двох десятків юних пільговиків відпочили у м. Пруднік (Польща) у межах домовленості міст-побратимів. Констатовано контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних та протиепідеміологічних заходів під час проведення відпочинкових таборів, профілактику правопорушень, медичне обслуговування та ін. Обговорили також можливості дитячого таборування  в урочищі Бухтівець, лісництвах тощо у перспективі з урахуванням створення ОТГ.

***

Про готовність закладів району до роботи в осінньо-зимовий  період 2017-2018 року доповів начальник відділу архітектури, містобудування, містобудівного кадастру та житлово-комунального господарства РДА Тарас Угринчук, зазначивши, що на території району діє одне комунальне підприємство «Надвірнатеплокомун­енерго» районної ради та 7 приватних підприємств, які надають послуги із теплопостачання у заклади бюджетної сфери.

Розпорядженням РДА від 7 липня 2017 р. № 197 «Про підготовку паливно-енергетичного комплексу та житлово-комунального господарства району до опалювального періоду 2017-2018 року» затверджено першочергові заходи щодо підготовки підприємств ПЕК, житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 року, які уже виконані, а також створено оперативний штаб із забезпечення сталого проходження  опалювального сезону, організації упередження аварій та проведення оперативних відновлювальних робіт на об’єктах життєзабезпечення.

Охарактеризовано поточну ситуацію у всіх підприємствах-теплопостачальниках. Зокрема, поінформовано, що на балансі підприємства «Теплокомуненерго» знаходяться 3 котельні у м. Надвірна. Також підприємство обслуговувало 2 сезонні котельні (села Тисменичани та  Цуцилів)  і 2 газові паливні у м.Надвірна. Підприємство заборгованості не має. Опалювальний сезон розпочато.

ТзОВ «Іфкомсервіс-Надвірна» експлуатує три котельні: на вул. Руднєва (основні споживачі шкірвендиспансер ЦРЛ,  Надвірнянська ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 та ДНЗ «Берізка»; на вулиці Д. Галицького (мікрорайон на вул. Ломоносова, ПТУ-11, школа-інтернат та дитячий садок «Вогник»); на вул. Шевченка (ДНЗ «Світлячок», міжшкільний навчально-виробничий учкомбінат, відділ поліції). Для підготовки до опалювального сезону для бюджетних закладів виділено понад 100 тис. грн.

Відділ освіти РДА передав на обслуговування котельні Гаврилівської школи – ТзОВ «Екосервіс-2012», Делятинського НВК – ТзОВ «Карпатитеплопостач», Ланчинської ЗОШ  І-ІІІ ст. – ВВ «Енергія», Тисменичанської, Гвіздської і Пасічнянської шкіл – ТзОВ «Екоенерготепло». У вересні рішенням сесії районної ради надано дозвіл на укладення договорів оренди Ліснотарновицькому НВК та Переріслянській ЗОШ  І-ІІІ ст. із ТзОВ «Екоенерготепло».

Всюди вчасно розпочато опалювальний сезон. Ніде не виникало форс-мажорних обставин. Надзвичайна ситуація склалася тільки у Надвірнянських ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, 2 і райцентрі дитячої творчості та національно-патріотичного виховання молоді, які повинно забезпечити теплом ТзОВ «Струмок». Представник цього підприємства Ігор Дем`янчук пояснив, що поки що не отримали рішення Надвірнянської міської ради від 2 листопада ц. р. і для запуску тепла потрібна згода орендодавця на реконструкцію теплотрас, а також є проблема із фахівцями для необхідних робіт. Позицію міської ради озвучив і аргументував міський голова Зіновій Андрійович. Ширше  – проблема теплопостачання у 2-х Надвірнянських школах і РЦДТ висвітлена в окремій добірці у нинішньому числі.

Члени колегії взяли до відома інформації з обох питань. Керівників відділів РДА, установ, служб, підприємств ЖКГ зобов’язано забезпечити проведення своєчасних і повних розрахунків за надані комунальні послуги та спожиті енергоносії, взяти під особистий контроль питання готовності котелень та паливних об’єктів бюджетної сфери до надійної та безаварійної роботи в осінньо-зимовий період; своєчасно розпочати процедуру публічних закупівель природного газу для бюджетних установ на 2018 рік за допомогою електронної системи тощо. А керівникам Надвірнянських ЗОШ І-ІІІ ст. № 1,2 рекомендовано внести зміни у структуру цього навчального року.

***

Не менш важливою уже не один  рік є проблема із твердими побутовими відходами (ТПВ). Про нинішню ситуацію  інформував начальник відділу архітектури, містобудування, містобудівного кадастру та житлово-комунального господарства РДА Тарас Угринчук, наголосивши, що проблема збирання, вивезення, переробки та знешкодження ТПВ у нашому районі різко загострилася і є однією з нагальних у будь-якому населеному пункті. Відходи у виробничій і побутовій сфері та їх накопичення стають джерелом істотної екологічної небезпеки та соціальної напруги. Згідно із районною програмою поводження з ТПВ з районного бюджету виділено 150 тис.грн. для збору та утилізації відходів, а з обласного екологічного фонду – 1900 тис. грн. – для придбання спецтехніки та обладнання. Надано також детальну інформацію щодо поводження з ТПВ у розрізі населених пунктів.

Посадовець поінформував також про ініціативу Надвірнянської міської ради щодо будівництва полігону та сміттєсортувальної лінії на земельній ділянці площею 10 га на вул. Майданській у райцентрі. Сформовано робочу групу для вивчення цього питання із залученням фахівців.

Ряд сільських і селищних голів висловлювали свої пропозиції-прохання. Відчувалось, що проблема болюча для всіх. Серед пропозицій звучала і така, щоб місто, хоча б протягом деякого часу дозволило вивозити сміття на полігон в урочище «Кар`єр» с. Пнів. Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович із розумінням поставився до цього прохання, але не обнадіяв, бо місто уже також відчуває брак площі на полігоні. А також запевнив, що перспектива ТПВ на вул. Майданській не є альтернативою для проекту «Чобіток», який ніхто не відміняв.

Діалог відбувся і щодо необхідності нової спецтехніки (зокрема, для с. Цуцилів) та обладнання.

***

Завершальне питання порядку денного колегії – «Про виконання районного бюджету за 9 місяців 2017р., з якого доповідав начальник управління фінансів РДА Михайло Обідняк. Він, зокрема, зазначив, що до загального фонду місцевих бюджетів надійшло доходів (без трансфертів) 141184,9 тис. грн., або на 101,5 відсотка до уточнених призначень за 9 місяців 2017 року. У бюджет району додатково надійшло 2091,9 тис.грн.

Значне невиконання уточнених призначень за цей час по: державному миту – 17,3 відс., транспортному податку – 25 відс., рентній платі за спеціальне використання лісових ресурсів – 72 відс., акцизному податку – 72,2 відс. Усі інші показники в основному виконані. Шість рад не виконали дохідні частини своїх бюджетів: Надвірнянська, Делятинська, Бистрицька, Ліснотарновицька, Стримбівська та Фитьківська.

Видаткова частина загального фонду бюджету виконана на 92,1 відсотка.

Не забезпечені кошторисними призначеннями до кінця бюджетного року установи району, яких фінансують за кошти району та райбюджету: відділ освіти – 14,8 млн. грн. (3 місячні фонди); відділ культури – 2,6 млн.грн.; заклади охорони здоров`я – 5,96 млн.грн. ; структури соціальний захисту – 171 тис. грн.; органи місцевого самоврядування – 22  млн.грн.

Довідку начальника  управління фінансів РДА колегія взяла до уваги і в рішенні дала конкретні доручення головним розпорядникам коштів та рекомендації головам органів місцевого самоврядування.

Інф. РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!