Газета по-надвірнянськи
 

«Квітці Карпат» – 35

3 листопада 2017, 15:17 | Рубрика: Професійне, Свята Версія для друку Версія для друку 2,205 переглядів

Радісну подію відзначатиме днями Надвірнянський дошкільний навчальний заклад «Квітка Карпат». Рівно 35 літ тому, 4 листопада 1982 року, маленькі дитячі рученята вперше відчинили двері новозбудованого дитячого садка, а оченята почали звикати до дивовижного світу, де оселилося безтурботне дитинство. Чимало цікавого відбулося за цей час, багато вихованців вийшло з цих стін – перші випускники приводять уже своїх дітей, онуків. За 35 років заклад випустив  2800 дошкільнят, озброєних необхідними знаннями, вмінням працювати у колективі, вихованих і підготовлених до школи.

садок

Сам же дитсадок, який нині налічує 11 груп, які відвідують 320 дошкільнят, розквітнув до невпізнання. Тепер він радує діток та їхніх батьків сучасними, затишними і теплими кімнатами, зручними меблями, казковими майданчиками, розмаїттям іграшок та пізнавальних ігор.

Дітям створені прекрасні умови для перебування. Батьки можуть бути спокійними за своїх малят, бо найвищою цінністю закладу є його вихованці. А наші діти – особливі. Вони талановиті, старанні, життєрадісні, орієнтовані на творчість, на життєвий успіх, пізнання світу та його перетворення. Сьогодні ДНЗ «Квітка Карпат» – це місце, де кожній дитині надають можливість реалізувати власні інтереси і нахили, а творчий колектив педагогів під керівництвом завідувачки Ганни Володимирівни Маляр працює під девізом «Створення духу творчості, партнерства, взаємодопомоги та демократизму, оновлення педагогічної діяльності на основі освоєння новітніх технологій, спрямованих на  розвиток особистості дитини».

Гордістю закладу є його працівники: завідувач, вихователь-методист, психолог, логопед, медичні сестри, вихователі, музичні керівники, інструктор із фізкультури, помічники вихователів, кухарі, технічний персонал, тобто усі ті, котрі постійно із любов’ю дбають про комфорт маленьких вихованців та їхній повноцінний розумовий і фізичний розвиток. Вони своєю турботою зігрівають дитячі душі, ведуть у світ цікавого і прекрасного, і любові цієї вистачає їм на кожну дитину.

Переглядаючи у пам’яті сторінки історії нашого закладу, з радістю у серці бачимо, що на цьому шляху тільки хороші відмітини: щасливі дитячі посмішки, нагороди у конкурсах, творчі звіти педагогів, визнання ДНЗ кращим сучасним навчальним закладом.

діти-на-ярмарку

Колектив дошкільного закладу тридцять п’ять років очолює «Відмінник освіти України» Ганна Володимирівна Маляр. Сильна, надзвичайно працелюбна, креативна особистість. Людина неспокійної вдачі, усю себе віддає улюбленій справі, заводить, запалює і підтримує високий тонус праці, допомагає розкритися кожному членові колективу, усвідомлює важливість загальної справи виховання дітей. Закохана у свою професію, постійно перебуває у педагогічному пошуку. Представляла дошкілля нашої області на Всесоюзному з’їзді учителів.  Неод­норазово вона і наш колектив відзначали почесними грамотами і дипломами Міністерства освіти і науки України, управління освіти і науки ОДА, відділу освіти РДА за високий професіоналізм, творчу працю, за добре і мудре, посіяне у душах дітей.

ДНЗ «Квітка Карпат» має не тільки славне минуле, творче сучасне, але й широкі перспективи розвитку у майбутньому. Така впевненість у завтрашньому дні ґрунтується на високому професіоналізмі колективу, в якому нині налічують 66 працівників, 27 з яких – педагогічні. Із вищою освітою – 20 педагогів, одинадцятьом присвоєно вищу категорію, першу категорію – чотирьом, другу категорію – двом, п’ятеро мають звання «Вихователь-методист» і один – звання «Старший вихователь».

Вихователі дошкільного закладу неодноразово перемагали та ставали призерами районних і обласних конкурсів педагогічної майстерності. У 2011 році за результатами планової державної атестації районного відділу освіти дошкільний навчальний заклад «Квітка Карпат» атестований із відзнакою. У районному конкурсі на кращий дошкільний навчальний заклад наш дитсадок став переможцем, а в обласному конкурсі посів третє місце.

Важливим є емоційний, душевний комфорт дитини у дошкільному колективі, щоб вона почувалася улюбленою, успішною, важливою, не втрачала цікавості впродовж дня, щоб не обме­жувався її особистий простір. Педагоги ненав’язливо, в ігровій формі пропонують знання, формують вміння та навички. Без любові до дитини, творчого підходу до фаху здійснити таку титанічну роботу неможливо.

семінар-педагогів

Кожен педагог проявляє свою майстерність, неповторний індивідуальний стиль роботи. Колектив дитячого садка на відмінно впорався над створенням такого навчального середовища, завдяки якому дитина вільно розвивалася б відповідно до своїх здібностей, вибору, бажань. І це не просто хороші слова з нагоди ювілею – це насправді велика робота, виконана колективом ДНЗ «Квітка Карпат».

Найголовнішим у роботі з дітьми наші педагоги вважають принцип прийняття дитини такою, якою вона є. Це означає, що у центрі уваги педагога – реальна дитина з усіма її різноманітними інте­ресами, здібностями, прагненнями бути самостійною. У дитсадку успішно функціонує логопедична група, з 2008-го гурток із навчання дітей англійської мови, а також гуртки «Природа для дошкільнят» із районного еколого-натуралістичного центру та художньо-технічного конструювання з районної станції юних техніків. Таке ставлення до наших дітей допомагає нам більше любити їх і цінувати неповторну індивідуальність.

День у день, упродовж 35 років тут трудяться по-справжньому творчі люди, які всю свою душу і серце віддають дітям, даруючи малятам щасливий світ дитинства.

Вони до діточок приходять не на службу,

На добру зустріч з нашим майбуттям.

Вони несуть щодня любов і дружбу

І просто віддають своє життя!

Дитсадок наповнений багатьма цікавими подіями і різноплановими заходами, яскравими проявами професійної творчості та плідної взаємодії всіх працівників закладу і батьків. У житті наших дошкільнят свята та розваги на особливому місці. Для дітей і дорослих це визначна подія. Вихователі і музкерівники постійно змінюють,  доповнюють та оновлюють  репертуар, ігрових та сюрпризних моментів, оформлення залу і декорацій.

діти-новий-рік

Особливе місце займає питання співпраці з родиною. Педагоги вважають за необхідність допомагати батькам зрозуміти і сприйняти сучасні гуманістичні ідеї, перейти від авторитарних відносин із дітьми до формування умінь спілкуватися з позиції поваги до особистості дитини. Цьому сприяють систематичне проведення «Днів відкритих дверей», батьківських зборів, сучасне оформлення батьківських куточків. Найбільшою популярністю користуються виставки, створені батьками – сімейні вишивки, випуски настінних газет чи об’ємних моделей своєї сім’ї. Разом із батьками вихователі готують свята, розваги, проводять спільну господарську діяльність. Дуже цінною для процвітання ДНЗ є допомога батьків в облаштуванні групових кімнат, ігрових майданчиків, фізкультурного залу. За це їм велика подяка від наших вихованців і працівників.

Окрема подяка нашому шановному керівництву: начальнику відділу освіти РДА Степанові Северилову, Надвірнянському міському голові Зіновію Андрійовичу, заступнику голови РДА Богданові Зеленчуку, голові районної ради Іванові Гурмаку, депутатам районної та міської рад за розуміння, підтримку і допомогу.

Спливає час, змінюються події у державі та суспільстві. Та не дивлячись на різні часи, двері садочка завжди відчинені для малечі. Кожна дитина – особистість, майбутній митець, педагог, вчений і просто вихована людина. Тому дуже важливо в якому середовищі вона починає формуватися, хто примножує їх успіхи і досягнення. Віримо, що заклад переживе ще не одну славну дату, а ті добрі справи, які уже зроблено, стануть справжнім «скарбом» для наступних поколінь педагогів.

Люблять свою «Квіточку» малюки, і вона відповідає їм взаємною материнською любов’ю, пригортаючи до себе своїх любих діток. «Ми раді Вас бачити!» – саме такими словами щоранку зустрічають тут своїх вихованців, щоб разом із ними прожити новий щасливий день.

Наш дитячий садок – це віночок із квіток!

Кожна квіточка в нім – неповторна.

Це весела ріка, гомінлива й дзвінка,

це казок і пісень світлий човник.

Це частинка душі, що вкладає в дітей

вихователь щодень, щогодини.

Це наш берег надій, сподівання і мрій,

це – майбутнє всієї Вкраїни.

Ольга КЕЛЕМАН,

вихователь-методист ДНЗ «Квітка Карпат».

«Квітку Карпат»вітаємо з ювілеєм!

Бути працівником дошкілля  – це справжнє мистецтво, обране за покликом серця, наполеглива, чесна, натхнена праця, що збагачує світ мудрістю, знаннями, милосердям, людяністю. Саме такі люди працюють у дошкільному навчальному закладі  «Квітка Карпат».

Знаємо, що кожен, хто обирає роботу з дошкільнятами, бере на себе відповідальність за тих, кого вчить і виховує, разом з тим відповідає за самого себе, свою професійну підготовку, своє право носити високе й почесне звання педагога.

В умовах суперечливого сьогодення усе це вдається непросто. Тішить те, що свій обов’язок Ви, керівництво і працівники дитсадка, виконуєте гідно, завжди були  і залишаєтесь головним світочем у всебічному  житті дитини, даруючи їй тепло свого серця, скарби своїх знань. Низький уклін Вам, дорогі працівники дошкільного навчального закладу «Квітка Карпат», за  професіоналізм, витримку, терпіння, за любов до обраної справи, самовідданість  і багатство душі.

У Ваші руки ми довіряємо найдорожче – наших дітей. Дякуємо Вам, що можемо спокійно працювати, дякуємо, що наші діти є хорошими учнями у школі: працьовиті, успішні, старанні, комунікабельні, активні, талановиті – навчаються у мистецьких школах та є учасниками багатьох урочистих заходів міста.

Нехай Ваше життя буде наповнене любов’ю дітей і повагою від нас, батьків, підтримкою колег, теплотою рідних і близьких. Невичерпна енергія, оптимізм і вміння хай допоможуть Вам реалізувати задумане, вирішити найскладніші завдання, а Ваші творчі ініціативи увінчаються успіхом. Бажаємо Вам міцного здоров’я, щирої радості, безхмарних благословенних днів, творчої наснаги і безмежного жіночого щастя.

За дорученням батьківського комітету

ДНЗ «Квітка Карпат»

Наталія ІВАНОЧКО.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!