Газета по-надвірнянськи
 

Листопадовий зрив – героїчні сторінки нашої історії

3 листопада 2017, 14:57 | Рубрика: Ми - українці Версія для друку Версія для друку 792 переглядів

Позавчора виповнилось 99 років із часу проголошення Західно-української Народної Республіки (ЗУНР). Саме уночі на 1 листопада 1918 р. на старовинній Львівській ратуші замайорів жовто-синій прапор. Частина молодих українських офіцерів, які вважали, що у рамках тодішніх законів домогтися визнання Української держави мирним шляхом нереально, вирішили організувати повстання. Українські стрілецькі частини під командуванням Дмитра Вітовського взяли під контроль найважливіші установи Львова.

11 листопада Українська Національна Рада створила виконавчий орган влади – уряд, очолюваний Костею Левицьким, а 13 листопада затвердила тимчасовий Основ­ний Закон, який визначив назву – Західно-українська Народна Республіка, її кордони і державні атрибути. Президентом ЗУНРу став Євген Петрушевич. ЗУНР проіснувала 257 днів і стала важливою складовою процесу, який увінчався 22 січня 1919 року створенням єдиної Соборної України. ЗУНР увійшла в історію героїчною сторінкою у боротьбі українського народу  за незалежність, вільний демократичний розвиток.

листопадовий

Цю героїчну сторінку не забуваємо ніколи. Надвірнянщина щороку проводить заходи, під час яких знову і знову повертаємось у пам`яті до тих вікопомних часів. Повертаємось не лише для того, щоб віддати шану, а, передусім, почерпнути з їхнього джерела силу, знання та досвід, які так потрібні у наш нелегкий відповідальний час.

На цьому наголосила  ведуча під час святкування 99-річниці утворення ЗУНРу у районному будинку культури з участю голови райдержадміністрації Олександра Кеніза та керівника апарату РДА Миколи Кравчука.

«І знову – котрий уже раз?!// Зійшлися ми в одній родині,// Щоб пом`януть той славний час,// Коли в офіру Батьківщині// Себе принес­ли кращі з нас.// І от щорік в ті самі дні,// Свої зміряємо ми сили…// Та не ридання вже – о, ні!// Про перемогу лиш пісні,// В нас викличуть святі могили.

Ці переконливі слова стали своєрідним лейтмотивом святкової програми за сценарієм, влучно скомпонованим провідним методистом РБК Валентиною Лисюк. ЇЇ режисерський задум із високою виконавською майстерністю реалізували духовний хор Надвірнянського райцентру дитячої творчості та національно-патріотичного виховання молоді під орудою Марії Рудяк; ансамбль скрипалів, тріо викладачів, вокальний ансамбль Надвірнянської музичної школи (кер. Тетяна Полянчук та Олена Сільчук, концертмейстери Тетяна Вишпольська й Уляна Морозова); юні і дорослі солісти Софія Грицюк, Христина Юрчило і Микола Ровенко; вокальний гурт із Биткова (солістка Марія Дмитрук), відомі танцювальні колективи РБК «Горяночка» і «Горянка» (кер. Мирослава Максим`юк і Богдан Скрипник), сімейний музичний колектив Остап`юків із Стримби, а також оркестр народних інструментів «Ватаги» (кер. Світлана Коноваленко), вихованці РЦДТНПВМ на сцені продемонстрували сюжетну композицію «Мій тато – герой», присвячену героям російсько-української війни (постановка Мирослави Максим’юк).

сім`я

Святом української волі назвала цей день ведуча Галина Чуревич, побажавши непохитної віри у добру долю наших дітей, нашої рідної України.

1 листопада у рамках урочистостей, приурочених створенню Західноукраїнської Народної Республіки, пластуни Надвірнянщини провели гру-квест «Листопадовий Зрив» для того, щоб більше дізнатися про події Листопадового Чину у веселій інтерактивній формі.

Участь у забавах взяли пластуни станиці Надвірна, Саджавка та Заріччя, а також скаути із сіл Березівка Тисменицького району та команда пластунів з Дніпра, які гостюють у Прикарпатських товаришів. Усього участь у квесті взяли 6 команд, а загалом близько півсотні учасників.

хор-чоловіків

На майдані біля пам’ятника Тарасові Шевченку у Надвірній відбулось урочисте шикування пластунів. Виконавши гімн та промовивши молитву, юні українці охоче взялись до виконання поставлених завдань. Протягом дня учасники змагалися між собою, демонструючи не тільки теоретичні, а й практичні навики. У підсумку патріотична молодь залишилась задоволеною. Адже цим інтерактивним заходом скаути не тільки збагатилися знаннями про історичну подію, а й стали частинкою Листопадового Зриву.

Голова районної ради Іван Гурмак зазначив, що події 1 листопада 1918 року стали поштовхом до чергового відновлення втраченої Української державності. – Це ще одна з переможних сторінок історії нашого народу. Саме на таких подвигах братів та сестер українців повинна формуватися наша національна свідомість і кріпитися почуття національної гідності, – наголосив очільник району.

Наш кор.

Світлини Романа Глодана.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!