Газета по-надвірнянськи
 

Люди не хворіють АЧС, але…

24 листопада 2017, 12:39 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 82 переглядів

Варто знати, що вірусам властива здатність мінливості. Протягом 2017 р. в Україні зареєстровано 133 випадки Африканської чуми свиней (АЧС), у т. ч. в Івано-Франківській області – 3 випадки (1 – у Надвірнянському районі).

Тому фахівці Надвірнянського районного відділу ГУ Держпродспоживслужби в області вкотре застерігають, що АЧС входить до переліку особливо небезпечних (карантинних) хвороб тварин і списку інфекційних та інвазійних хвороб, затвердженого МЕБ на 2015 рік, і наголошують, що цей вірус є надзвичайно стійким до температур.

У м’ясі від хворих тварин вірус зберігається до 155 днів; у гної та ґрунті – до 3 місяців; у трупах свиней – до 2,5 місяців; у копчених м’ясопродуктах – 6 місяців; у солонині – до 1 року; у замороженому м’ясі – до 3 років, а у глибоко заморожених тушах свиней він «консервується» і може існувати до 15 років(!). І тільки прогрівання впродовж години при температурі понад 50°С може знезаразити збудник.

Саме ці особливості вірусу й обумовлюють надзвичайну складність контро­лю його поширення. Субпродукти з інфікованих свиней перетворюються на біологічну бомбу сповільненої дії, яка «вибухає» щоразу, коли такий заражений корм потрапляє до раціону інших свиней. Рекомендуємо: утримувати свиней у закритих приміщеннях; обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі; не дозволяти відвідування господарств і тваринницьких приміщень стороннім особам; не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів.

Іван ГУРМАК,

начальник Надвірнянського

районного відділу ГУ ДПСС

в Івано-Франківській області.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!