- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Про доплату до єдиного соціального внеску за найманих працівників

Posted By Модератор On 03.11.2017 @ 13:43 In Соціальне | No Comments

Повідомляємо платників про роз’яснення Державної фіскальної служби України (лист № 1394/5/99-99-17-03-03-16 від 29.01.2016 р.) щодо вимог про  здійснення доплати до єдиного соціального внеску за найманих працівників.

доплатасоцвнесок1 [1]

«Для працівників, які виконують на підприємстві, в установі, організації поряд зі своєю основною роботою за трудовим договором ще й роботу за сумісництвом або за договором цивільно-правового характеру, то при розрахунку бази нарахування єдиного внеску (ЄВ) враховують сукупний дохід зазначеного працівника за місяць. При цьому, якщо загальна сума зарплати (включаючи зарплату за сумісництво) або зарплата за трудовим договором і винагорода за цивільно-правовим договором не перевищує розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який нараховують зарплату (дохід), суму ЄВ розраховують як добуток розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який нараховують зарплату (дохід).

Якщо працівнику нараховують зарплату та/або винагороду за цивільно-правовим договором, що не є доходом за основним місцем роботи, то роботодавець повинен застосувати ставку ЄВ до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру. Також суму ЄВ розраховують із фактично нарахованої у поточному місяці зарплати незалежно від її розміру у разі звільнення або прийняття працівника на основне місце роботи.

Суму ЄВ розраховують як добуток розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано: дохід, що не перевищує розміру мінімальної зарплати, та ставки ЄВ у разі нарахування; зарплати (доходів) найманому працівнику: який частину місяця перебував у відпустці без збереження зарплати; який частину місяця перебував у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку; в якого наявні прогули; якщо він частину місяця хворів і не надав роботодавцю лікарняний лист; який перебував на лікарняному та допомога з тимчасової непрацездатності, нарахована у розмірі 50 (60, 70) % середньої зарплати.

Водночас постановою Кабінету Міністрів України від 5 травня 2010 р. № 330 встановлено механізм визначення та застосування мінімальної зарплати у погодинному розмірі (далі – постанова). Відповідно до пп. 1 п. 1 постанови таку мінімальну зарплату встановлюють одночасно з визначенням розміру мінімальної зарплати на місяць згідно з умовами та порядком, передбаченими ст. 9 і 10 Закону № 108. Розмір мінімальної зарплати визначають, виходячи з її мінімального  розміру на місяць та середньомісячної норми тривалості робочого часу за рік при 40-год. робочому тижні (пп. 2 п. 1 постанови).

Для працівників, які працюють за основним місцем роботи, до яких застосовують мінімальну зарплату у погодинному розмірі, підприємство має нарахувати ЄВ, виходячи із законодавчо встановленого розміру мінімальної зарплати на місяць. Обов’язок нарахування ЄВ із мінімальної зарплати за основним місцем роботи передбачено і в разі, коли працівник працював неповний місяць (перебував на лікарняному, у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами). Якщо відпустка припадає на майбутній місяць і суму відпускних нарахують не за повний місяць та після відпустки працівнику буде нараховано зарплату, то у поточному місяці ЄВ нараховують на суму фактичної оплати відпустки за майбутній період, оскільки загальна сума доходу ще не є відомою. При цьому суму оплати відпустки відносять до того місяця, за який вони нараховані.

У разі, якщо загальний дохід (заробітна плата та сума відпускних) за місяць складає менше мінімального розміру, виникає потреба донарахувати ЄВ, виходячи із мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який нараховують зарплату (дохід).

Якщо у працівника (за основним місцем роботи) початок та закінчення лікарняного припадають на різні місяці, ЄВ у місяці початку лікарняного нараховують за фактично відпрацьований час, оскільки загальна сума доходу ще не відома (суму лікарняних визначать після надання листка непрацездатності). При цьому суми допомоги з тимчасової непрацездатності відносять до того місяця, за який вони нараховані. Якщо після розподілу лікарняного загальний дохід за місяць складає менше мінімального розміру, виникає потреба за минулий місяць (місяці) донарахувати ЄВ, виходячи з мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який нараховують зарплату (дохід). Якщо у працівника у поточному місяці немає заробітку, то ЄВ не нараховують, оскільки відсутня база нарахування єдиного внеску».

Ірина РОСІНСЬКА,

заступник начальника

фінансово-економічного відділу

Надвірнянського об‘єднаного управління

ПФУ в області.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2017/11/pro-doplatu-do-jedynoho-sotsialnoho-vnesku-za-najmanyh-pratsivnykiv/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2017/11/доплатасоцвнесок1.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.