Газета по-надвірнянськи
 

Як не захворіти на грип

24 листопада 2017, 12:45 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 61 переглядів

Профілактичні заходи запобігання захворювання на грип та ГРВІ мають три напрямки: підтримка здорового способу життя і збалансоване харчування; дотримання заходів безпеки; прийом медикаментів з профілактичною метою.

профілак

Найпростіший, але рідко виконуваний спосіб профілактики – правильне харчування повинно бути збалансованим та містити усі необхідні вітаміни й мікроелементи, хороша фізична активність і відсутність шкідливих звичок. Другий – особиста гігієна. Зараження ГРВІ відбувається повітряно-крапельним або оральним шляхом. Не контактуйте з хворими, а якщо взаємодія з ним неминуча, обов’язково надіньте одноразову маску або марлеву пов’язку.

Є два способи профілактики інфекційних захворювань дихальних шляхів: прийом противірусних препаратів та щеплення від грипу. Прийом противірусних препаратів у знижених дозах є одним з методів запобігання цих захворювань. Вони стимулюють імунну систему людини, готуючи її до боротьби з вірусами.

Вакцинація також є ефективною, проте необхідно враховувати деякі особливості: робити щеплення від грипу слід до настання епідемії.

Іванна БОЛОТОВА,

лікар-епідеміолог відділення організації епідеміологічних досліджень

Надвірнянського МРФ ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!