- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Профілактика вірусного гепатиту А

Posted By Модератор On 03.11.2017 @ 14:21 In Здоров`я | No Comments

Вірусний гепатит А (хвороба Боткіна, брудних рук, жовтуха) – це  гостре інфекційне захворювання з фекально-оральним механізмом передачі інфекції, переважним ураженням печінки і травного каналу. У більшості випадків починанається гостро, з підвищенням температури до 38,50 0С протягом перших 2-3 днів, ломотою у тілі, можливим першінням у горлі. Хвора людина відчуває загальну слабкість, погіршення апетиту, нудоту, біль і відчуття важкості у правому підребер`ї. На 3-ій день недуги сеча набуває темного забарвлення (кольору міцного чаю). Можливе свербіння шкіри.

gepatit_profilaktika111 [1]

Джерело інфекції – хвора людина з будь-якими формами гепатиту А. Інкубаційний період – 7-50 днів (у середньому 15-45 днів). Після перенесеного захворювання можливе формування ускладнень з ураженням жовчних шляхів і гастродуоденальної зони, перехід у хронічний гепатит і цироз печінки.

Щоб уникнути зараження вірусом гепатиту А: використовуйте для пиття і миття посуду лише кип`ячену воду (кип`ятити не менше 10 хв., дайте відстоятися); не використовуйте воду з незнайомих джерел водопостачання; при неорганізованому відпочинку для пиття та приготування їжі беріть із собою питну воду (бутильовану); перед споживанням овочів, фруктів та ягід необхідно добре промити їх питною водою.При появі перших ознак захворювання терміново звертайтеся до лікаря.

Оксана ГЛУХАНЮК,

лікар-епідеміолог,

Світлана КАРМАНСЬКА,

лікар-бактеріолог відділення організації епідеміологічних досліджень

Надвірнянської МРФ ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України».


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2017/11/profilaktyka-virusnoho-hepatytu-a/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2017/11/gepatit_profilaktika111.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.